Bazeny a zenske problemy

Príspevok v téme: Bazeny a zenske problemy
lilienn

Baby chcem sa spytat co robite pred a po vstupe do bazena, aby ste nemali zenske problemy. Ja vzdy schytam nieco z coho sa liecim pol roka. Blizi sa leto a rada sa chodim kupat, viem, ze samotna chlorova voda a vsetko co v bazene plava narusuje prirodzenu mikrofloru, ale musi nieco ucinne existovat. Cipky, vyplachy, tabletky, mast alebo co a v akej kombinacii? (A co Rosalgin?) Dakujem.

lilienn

no s tym tamponom som to skusala, vysledok bol vsak rovnaky :/ vedela som, ze to nebude take jednoduche ist do bazena a nic nenachytat, no kazdopadne dakujem za prispevky :)

usiko

lilien,

no,ja som tiez nachylna na tie humusy a riesim to tak, ze na obycajne kupko nechodim, ak vidim niekde spinu, nieco, co sa mi nezda, tak sa vytocim a nejdem do vody....zasadne chodim len do akvaparkov, kde je cisto....napriklad Poprad....Oscadnica.......a potom sukromne wellnes v hoteloch a penzionoch ak nahodou zabrdneme...

...Liptovsky mikulas mi pripada velmi spinavy, takze tam nie......a verejne kupka obycajne a plavarne, to uz vobec....

...a stale ked idemem do akvaparku, si dam jeden alebo dva cipky Gynoflor, ktore sa mi tam rozpustia ale chrania ma, a vytecu az po odchode domov, takze toto....tampon nedokazem do seba dat, takze to by mi pohorsilo....a samozrejme, najlepsie je, ak si vezmes viacero plaviek a casto sa prezliekas, ak si niekde cely den pri vode....moja mam ma 5 parov a prezlieka sa stale....

katkazv

Ja som tak isto mala tvoje problémy. Riešila som to všelijakými mastičkami, čípkami, ale časom to prestalo účinkovať. Pomáha ak si dáš pred vstupom do bazéna tampón. Keď vyjdeš, tak si ho musíš vybrať. Poradil mi to vtedy gynekológ. Nie je ale dobré robiť to často - keď nemáš menzes, tampóny sa nemajú používať. Ja som prestala chodiť na verejné kúpaliská a plavárne a som už roky OK. V tej vode tam majú naozaj humus a je jasné, že z toho niečo vždy chytíš.