Vztah - nevera

Príspevok v téme: Vztah - nevera
titus

Myslite, ze v dnesnej dobe sa da byt cely cas stastny v jednom vztahu? Akoze clovek nepotrebuje hladat ine dobrodruzstva pomimo? Nejak snad totiz nepoznam par okolo, kde by to tak bolo a ti ludia by boli spokojni aj po dvoch rokoch :) Vacsinou to medzi sebou len hraju (comu tiez nerozumiem) a i napriek tomu spolu zostavaju alebo sa teda aspon normalne rozidu.

sway.

perlorodka Aaale,ja vobec nie som povrchne uvazujuca:-)To co som napisala nizsie bolo len take mensie pozorovanie.A stredna vrstva nie je ani z daleka ziaden vyssi evolucny stupen,to mas od kial?Predsa v spolocnosti ako ju pozname dnes,ma kazdy stupen svoju ulohu a neda sa povedat,ktora vrstva je hodnotnejsia...Ja hodnotim strednu vrstvu ako skupinu prisposobivych,podriadenych ludi,ktori su schopni samostatne fungovat v spolocnosti a pracovat pre tu spominanu vyssiu vrstvu (ta zase udava smer).Celozivotnym cielom vacsiny mladych ludi zo strednej vrstvy, je dostat sa vyssie a ti co zistia,ze to nepojde,rezignuju a zrazu "vedia" co od zivota chcu (nakoniec nechcu toho az tak vela) a snazia sa byt spokojny so situaciou.Jedine coho sa boja,je aby nespadli na dno tej najnizsej vstrvy.Preto prijmaju za svoje rozne pravidla,ci uz sa to tyka monogamie alebo inych veci,ktore im ten slusny zivot zabezpecuju.(a nasledne rodicia toto "pochopenie situacie" vstepuju svojim detom).To nie je nic zlozite.A to ci je clovek prirodzene monogamny alebo polygamny skus pozorovat na sebe:-)(uprimne si odpovedaj,ci ta po dobu,ked si mala nejakeho priatela,ta nikdy nepritahoval niekto iny aspon v myslienkach)Ak povies,ze naozaj nie, som ochotna uznat,ze niektori ludia su polygamni, ini monogamni a je to dane ?Hmm genetikou?:-) rovnako ako homosexualita napriklad:-)

perlorodka

sway, stredná vrstva je zmes tej vyššej a najnižšej a práve preto sa správa zodpovedne, lebo ľudia v nej žijúci, už vedia čo chcú, už sa niekam zaradili a pochopili podstatu bytia, dostali sa na určitý, vyšší evolučný stupeň, ktorý tým čo sa radia k najnižšej,alebo vyššej vrstve chýba. Odkiaľ máš takú blbosť, že polygamia je prirodzená a monogamia svedčí o podriadenom, stádovitom správaní? Je mi naozaj ľúto, že sme my ľudia ešte stále vo väčšine takí povrchne uvažujúci...ach jaj

janka24

Aj názor, že je to dnes asi moderné a podobne asi nebude oprávnený, pretože kedysi sa šlo do manželstva po dohode rodičov-klanov:-) a ak boli uzavreté aj manželstva,boli uzavreté celý život, ale to sa iba nekonali rozvody-papierovačky a muž a možno aj žena mali pomimo niekoho dalšieho...vždy to tak bolo, ale bolo aj tak,že niektorí boli spolu celý život...
No a zase stále sa tu skor rieši nevera a tak. Dovodom rozvodu možu byt aj iné vecí. Niekedy sa jedna strana snaži ,aby to klapalo a snaži sa aj roky a nič...tak to vzda...a či existuje láska na celý život? Ak sa nájdu takí, že to chcú ,tak ano aj cez problemy, ktoré medzi nimi vzniknu. Ale musia chciet obaja mat funkčné manželstvo a štastné...

jajka001_

sway :
citujem : Vacsina rodin stale zije v monogamnom zväzku a nedopraju si nic lepsie.(podotykam,nerobia to z lasky - skor zo strachu nieco zmenit - moje pozorovanie)
nesuhlasim, za prve, ty sa mozes len domnievat, preco ostavaju spolu - zvnutra je to ine ako navonok , a za druhe, praveze ludia sa vacsinou rozvadzaju. ak ostavaju spolu, nieco ich tam drzi
dalej k tym polyzväzkom v nizsej a vyssej vrstve - ano , ak su skazeni, hej a to aj v strednej vrstve.
btw ja som netuzila po jedinej laske na cely zivot, nie som ten typ. ale som stála, som verná, vybrala som si muza ktory je podobny, aspon v tomto - suknickara by som nezniesla. ak nam to klapat nebude, rozideme sa, lebo nebudeme existovat v strachu a nestasti. kym sa lubime, ostaneme spolu.
titus : 31

lost

:)

dik aj tebe al the best, a nemyslel som nadavkovo :P
len som "vyjadril" svoj nazor, a cakal som kto sa chyti :D

mne ovecky pravdupovediac nevadia,
z istych dovodov..

ale je to cele komplikovane noo.. ak a clovek smolu, napr na partnera, tak je mu ta monogamia aj celkom nanic :)

sway.

lost ved prave to,kazdy je ovplyvneny:-)Je ovca, to si treba uvedomit.No zaroven kazdy clovek plni v zivote viac roli(teda obcas tou ovcou nie je).Je velmi malo ludi,co ziju mimo spolocnosti,popripade sa vsetko odohrava len podla ich chcenia.Monogamia je znakom strednej vrstvy - je to celkom chytry napad ako mad dost "robotnikov" no zaroven sebestacnych a nepremnozenych.Ak budes pozorovat vyssiu vrstvu,popripade tu najnizziu.Zistis,ze monogamia tam ablsolutne neprichadza do uvahy,pretoze ti ludia sa nespravaju "podriadene"(neviem najst lepsie slovo,proste stadovito,prospechovo,zodpovedne:-),ale prirodzene.Ja suhlasim,ze vacsina ludi bez akehokolvek nabozenskeho vyznania sa priklana k tomu,ze chcu prezit zivot s jednym partnerom - ja nie som vynimka(ale ako som pisala,je to typicke hlavne pre tie stredne vrstvy,ktore chcu zit slusny zivot a malokto ma to stastie,ze ten vztah s vybranou osobou je harmonicky a prezity v laske).No zaroven je pre cloveka prirodzene,ze ho pritahuju aj ini jedinci.A v zivote sa tomu velmi neda vyhnut:-(
A teda dufam,ze tu pravu lasku najdes:-)A prestanes nadavat na ovecky zijuce v tvojom okoli;-)