Co robite...

milusca

lost, pravdu hovoris. Ja som mala tu cest studovat aj na Slovensku aj v USA. Neporovnatelne... Ale zase zakladne a stredne skoly su tu (USA) naozaj na ubohej urovni aspon co ja si pamatam napl vyucby zo Slovenska. Len tak som si mrkla studijny plan skoly, kde chodia Obamove decka, rocne skolne stoji $30,000. Detii tam maju rok biologie, rok chemie, rok fyziky... No hrozna bieda, nie ako sme mali my - 10 ci kolko predmetov rocne kazdy rok. Tu ti dieta ohlupne, teraz neviem, ci ho poslat do skoly na Slovensko ci co:)

lost

milusca

:D

relativne fajn riesenie... myslim ze by pre vacsinu aj fungovalo... a pre tu druhu mensinu nejde len o to, tu ide o to ze nase skolstvo je otrasne.. nula bodov proste (vlastne skusenosti + skusenosti kamosov)

je to neporovnatelne s USA/UK/DE skolami, tam je motivacia uz len preto, lebo je to velmi zaujimave a tam aj ucia a nie len "ucia"..

viem o com hovorim, kamosi chodia na velmi prestizne skoly, napriklad teraz jeden prvy rok na MIT, a nedokaze si to vynachvalit :)

napriklad, mna osobne by motivovalo to, ze by som sa ucil K VECI a nie omacky okolo toho.. a aj to, ak by ucitelia ucili a nie podkopavali nohy a zdierali ma taktikami ze "zopakujete si skusku", lolz? peniaze chce, nech to povie rovno, ved mu dam kolkokolvek len chce... ale nech nerobi taketo neproduktivne blbosti :D
dalsia vec je uplatnenie.. ale to je uz ina tema :)

ucit sa (robit si skolu), len pre to aby som si nasiel lepsie zamestnanie je odveci.. ja sa chcem ucit aby som nieco vedel aj, a bol v tom extremne dobry, a poznal podstatu problemu, a aby som s tym samostatne dokazal hybat, respektive posunut "vec" dalej, v prospech ludstva, alebo cohokolvek... :)

dnes ked vidim co produkuju vysoke skoly, takmer kazdy rovnake vzdelanie, a takmer kazdy rovnaka praca, ktora je pre ludstvo zbytocna, tym sa nechcem nikoho ale doknut, alebo urazit, len som si tento fenomen vsimol, tak neviem no :)

0vecka

uplny trapas som myslel ze o 9 00 to amme a o 8 10 mi niekto vola ze ci pridem a ja iba ze kto je pri telefone??? a potom ze skuska je o 8 00 ale nakoniec som dostal D :)

Deee

revala do vankusa...
ale nie poriadne sa vyspala a sla na skusku medzi prvymi, kym este nie je skusajuci rozhladeny kde maju studenti medzeru, lebo potom ked to zisti tak sa uz zameriava len na tie detaily a ak pisomna vela stastia a dobreho suseda...

lost

No ja osobne by som stavil na stastie uz len...

Ale... VELA STASTIA
.
.
.
.
.
.
.
.
.
(budes ho potrebovat)
.
.
.
.
.
.
May the force be with you!