skolioza

Príspevok v téme: skolioza
emca

chcem sa opytat na skoliozu, je diagnostikovana v 26 rokoch a vraj uz nie je ina moznost ako operacia..ja tomu nemozem uverit. predsa musi byt nejaky naturalny prostriedok na podporu organizmu, pripadne cviky na zlepsenie. je mozne, ze uz sa neda vyliecit uplne, ale aspon zmiernit priebeh isto..alebo sa mylim?? ake pripravky by boli najvhodnejsie? a este jedna vec, bolo mi povedane, ze skolioza moze suvisiet so skvrnou na chrbte-tzv.neurofibromatoza..ale nie som si ista, ze ide o tento druh choroby. podla mna, velka ochlpena skvrna na chrbte nemoze suvisiet so skoliozou..alebo moze??? som z toho mierne..vyvedena z miery..
-------------
Skolióza www.zdravie.sk
Čo je skolióza? www.zdravie.sk

effz87

@emca. skus sa opytat doktora na spina bifida occulta. je to kongenitalny rozstep chrbticoveho obluka, prezentuje sa zvysenym ochlpenim v oblasti stavcov, kde nedoslo k zrastu. tazko sa to diagnostikuje ak sa nehlada.

lili5612

Ahojte, robím SOČku o skolióze a potrebovala by som ľudí so skoliózou na vyplnenie dotazníka...kto by bol ochotní nech sa mi prosím ozve buď tu alebo na mail m.tomashikova@gmail.com :) ďakujem.

bruce

Zufalka18
Ci to skoliozu vilieči to neviem ale spevni ti svalstvo to viem určite.Daj sem svoj email a dam ti odkaz na dve 45min.vydea v cz.

bruce

A nesediš nahodou dlho pred PC alebo TV.Problem je tiež ked maš v praci monotonu a stale tu istu pracu vykonavaš na jednom mieste či už sediš alebo stojiš no neviem...

Pilates:Je to metoda po jednom anglickom generalovi ktory učil vojakov ako spravne trenovat aby vydrzali tažke boje trvajuce aj niekolko mesiacov s tažkymi batohmi na pleciach .Proste tieto cvyki ti spevnia brucho,budeš mat spriamene držanie tela,bez vedomeho napinania,spevnuju chrbat a maš pocit energie na rozdavanie ja mam dve vydeo cd v češtine a netreba mi niaky liek od doktorov.

Zufalka18

dakujem.dufam ze este nie je neskoro aby som napravila to co som tolko rokov zanedbavala a ze sa mi napravi ten chrbatik a aj tie lopatky aby mi tak neodstavali.