skolioza

Príspevok v téme: skolioza
emca

chcem sa opytat na skoliozu, je diagnostikovana v 26 rokoch a vraj uz nie je ina moznost ako operacia..ja tomu nemozem uverit. predsa musi byt nejaky naturalny prostriedok na podporu organizmu, pripadne cviky na zlepsenie. je mozne, ze uz sa neda vyliecit uplne, ale aspon zmiernit priebeh isto..alebo sa mylim?? ake pripravky by boli najvhodnejsie? a este jedna vec, bolo mi povedane, ze skolioza moze suvisiet so skvrnou na chrbte-tzv.neurofibromatoza..ale nie som si ista, ze ide o tento druh choroby. podla mna, velka ochlpena skvrna na chrbte nemoze suvisiet so skoliozou..alebo moze??? som z toho mierne..vyvedena z miery..
-------------
Skolióza www.zdravie.sk
Čo je skolióza? www.zdravie.sk

Back

Zufalka......v kazdej posilnovni je aspon jeden trener,ktory ma na take cvicenia odbornu znalost .Staci sa popytat.Daj si cvicenia aspon dva krat do tyzdna.Musis sa to naucit spravne a potom to mozes robit aj sama doma.

Zufalka18

tak ako teda?mohla by som v tej posilovni najst niekoho kto by mi pomohol?lebo ja naozaj neviem kde takeho trenera najst :(((

Back

babkabylinka- Nespravne cvicenie moze problem zhorsit!!
Ty si rob so svojim zdravim co chces,ale jej nerad ,ze je to nepotrebne.

Zufalka18

mne je to jedno hlavne chcem aby som vyzerala lepsie a ten chrbat ma dost hneva.a urobim cokolvek aby sa mi to zlepsilo.

babkabylinka

Naco trener? Vies robit kliky brusaky a drepy? Uci sa to na telesnej vychove na ZS :-) Cviky na chrbticu ako ti ukazal doktor, ale so zavaziami. Myslim ze na rehabilitacii v nemocnici davaju aj zavazia.

babkabylinka

Posilovanie je strasna nuda. Malokto to dlhsie vydrzi. Zabavnejsi je komplexny pohyb - kolektivny sport, tanec, plavaren, okopavanie zahradky, rubanie dreva... :-) To je lepsie.

babkabylinka

Neviem či v posilovni cvičia cviky na chrbticu. Pojdes raz do posilne a uz viac krat tam neprides :-) Zatial kliky brusaky a drepy bez ciniek, a cvicenia na chrbticu so zavaziami na rukach a nohach. To mozes robit aj doma. Zavazia co sa pripevnuju na ruky dostat v sportovych potrebach, supermarket alebo specializovana predajna. Take kilove pre zaciatok.

babkabylinka

Dostať aj závažia čo sa priveňujú na ruky a nohy. Bez závažia cvičenie na chrbticu nemá žiaden účinok a po čase sa na to človek vykašle. Akékoľvek posilovanie bez závažia nemá význam. Len cvičenie pre začiatočníkov, kliky drepy brušáky, sa robia bez závažia, lebo pre nich je to dosť ťažké aj bez neho.