Po vytrhnutí zuba citím bolesť na kosti nad zubom,zapal?

mamina 54

poradte mi či je normále ak cítim po vytrhnutí zuba ešte dva týždne strnutú bradu a bolesť brady.Zub ma nebolí, zdá sa , že sa pekne hojí
Ďakujem

SASANNA

aj mna ta kost a mieto kde bol zub vytrhnuty bolo asi 2-3dni zalezi aku bilest mas ty ak je fakt neznesitelna mozno mas zapal a na ten by ti zubar predpisal antibiotika ako aj mne raz,ale zvykne dat aj do zuba taku hojivu vlozku ,aby sa rana nezapalila ..a dobre je si na ranu prikladat v ten den aj lad a vyplachovat si odvarom s rumanceka alebo repika lekarskeho,..to uz musis vediet ako ti je ak tak skus zobrat aj ibalgin a ked nezaberie tak chod k zubarovi..

alusinka

Mne predpisovala doktorka po trhani zubov antibiotika....Ja som ich sice nikdy nebrala, ale vraj by sa to malo, aby sa to nezapalilo... pockaj este den, dva, a uz by ta nemalo boliet nic .), hlavne davaj pozor, aby sa ti do "diery" po zube, nedostalo jedlo...

usiko

no jasne ze je to ok, ved mas v podstate roztrhane dasno a odorvanmu kost od kosti /zub od kosti/....takze to odoznie...

alusinka

podla mna, je to normalne... mne trhali zuby velakrat, a vzdy som trpela este par dni potom... Ucinna vec na rany po trhani - preplachovanie repikom ;)