Už naozaj nevládzem

Príspevok v téme: Už naozaj nevládzem
marushik

Ahojte,
práve som sa vrátila z wc-ka. Naposledy-včera- keď som "TO" urobila, povedala som si že už nikdy viac!...Už asi 1000-cí krát...
Preklínam deň, keď som to spravila prvý krát. Neviem si už predstaviť aké to je žiť bez neustálych myšlienok na jedlo a na to čo s ním po jedení "musím" urobiť. A vlastne, mnohé z vás ste si asi podobným prešli,alebo ešte prechádzate...
Mám 22 rokov. Bulímia ma trápi už dobré tri roky. Prepadla som jej počas toho ako som mala anorexiu, ktorá sa mi začala v mojich 19 rokoch. Prestala som skoro úplne jesť, aj keď to bolo pre mňa utrpenie,pretože jedlo milujem... ale neznášala som sa, svoj celkový vzhľad(čo sa doteraz nezmenilo:(...práve naopak, čím ďalej, tým viac, sa samej sebe hnusím). Vtedy som na výšku 167 cm mala 52 kíl a to sa mi zdalo priveľa. A tak som to dotiahla na 46. Verte či nie, bolo to jediné obdobie v mojom živote, kedy som sa cítila celkom "pekne" a príťažlivo...avšak, potom som začala brať antikoncepciu kvôli menštruácii, ktorú som nemala viac ako rok a pribrala som na pôvodných 52 kg. Kvôli priberaniu, ktoré neprestávalo, sa u mna postupne vyvinula depresia, až som začala navštevovať psychiatra. Predpísal mi lieky-antidepresíva, z ktorých som pribrala ďalších 8 kíl...Od vtedy je tomu rok a ja mám stále váhu okolo 60-63 kíl, hnusnú bulímiu a hnus zo seba.. Nenávidím sa ako nikdy predtým :( Nikto z blízkych o mojom probléme nevie a ja neviem ako ďalej. Preto som sa odvážila aspoň k tomuto, že sa zdôverím s Vami. Viem, že chcem byť zdravá,nechcem sa už neustále len prežieraŤ, ale moja vôľa je slabá. A chcela by som sa mať konečne rada, aby som mohla viesť plnohodnotný život... Ak by ste mi vedeli poradiť dievčatá, ktoré ste sa z toho dostali, bola by som Vám úprimne vďačná. Takisto ako sa poteším aj slovám Vás kočky, ktoré tým prechádzate teraz...Ďakujem...
--------------
Poradňa - Poruchy príjmu potravy - www.zdravie.sk

marushik

Ahojte babky,
nemam cas, tak len sa hlasim ze zijem...ale raz som grcala za tieto dva dni..zase...vyjadrim sa neskor potom k vasim nazorom, lebo teraz na to nemam cas a aj keby som mala, asi by som nevedela co napisat, lebo mi je mizerne :(
Drzkajte sa aspon vy..

zuzka1911

a ze sa citime uz aj po jednom chlebiku ako 500-kilove prasce ? hej, ale je to zase len o tom, ze sme chore a nie normalne. Ja som si tiez hovorila, ze nemozem si dat rano ranajky, lebo potom budem tlstaaa, ale viete co ? Uvedomila som si, ze ked sa pozrem na mamu alebo kamosku alebo brata pred a po ranajkach, je uplne taka ista !!! A my tiez ... Je to len o nasom blbom pocite , ktory treba prekonat a ignorovat !!!!!

zuzka1911

Silvus, je to vsetko o psychike. Musis zmenit Tvoje myslenie a pojde to. Musis si vsugerovat, ze ranajky ti urobia dobre, nastartuju Tvoj zaludok tym spravnym smerom a potom nebudes mat pocas dna take velke nutkanie sa prezrat do nepricetna az tak, ze pojdes v predklone na hajzel, lebo keby si sa vystrela, roztrhlo by Ta. Ano, pozname tento fasa pocit asi vsetky. Ja mam dnes uz 12. den vkuse, co nevraciam a ide to. Jem sice menej ako normalny clovek, stale nie som stotoznema s normalnymi zdravymi porciami, ale je to super. Nemysliet na to, ze rychlo musim po jedle bezat na wc, aby nahodou sa nieco neulozilo, nestravilo (aj ked moj zaludok asi itak nevie co to znamena). A ked som fakt ze hladna, napr. vecer, lebo v tomto horku sa mi cez den nechce ani jest, nakrajam si k telke paradajky alebo kalerab a osolim si to, aby to malo aspon nejaku chut. A pijem vela vody, jem ovocie - teraz som zjedla taku velku misku jahod - mnaaaaaaaaaaam :) Doma ma caka tatino s obedom, este co mi babka vcera navarila. No a ja to praktizujem tak, ze si dam na polovicu velkeho taniera zeleninu a na tu druhu to ostatne - ze maso, zemiaky atd. Lebo takto viem, ze zeleninka je dobra, ze sa z nej proste pribrat neda, da mi vitaminy, ziviny atd. A pochutnam si, hubu nemam celu doondiatu z grcania. Je to naozaj prijemny pocit nechat to jedlo v sebe. Zo zaciatku som mala strasne, ale strasne chute to vygrcat, ale posledne dni je to uz omnoho lepsie. A ked nevies jest sama tak zo zaciatku proste sama nejedz. Ti, ktori Ta maju radi a zalezi im na Tebe budu podla mna len radi, ze ich poprosis o pomoc a budu Ta vidiet papat :) Moji kamarati nikdy (odkedy vedia) neodmietnu, ked chcem ist s nimi papat. Lebo su radi, ze papam a vedia, ze sama sa nenajem. To len tie idiotiny zerem, ked som sama typu zelenina a ovocie. Hm... Este kava a ine tekutiny, ktorymi doplnam energiu a zaplnam si nimi umelo zaludok. Takze ked rano odchadzas z domu, vezmi si ranajky so sebou. Spapaj to v parku, alebo hocikde. Obed s niekym spapaj, pozvi kamosku na salat a polievku a vecera spolocna doma. Diktuj mame co chces, aby Ti navarila a aby potom kontrolovala hajzel. Ja som si napr. nechavala wc otvorene, aby ... No aby. Chapes. Ale mama by itak pocuvala alebo mi otvorila. Hm ... Je to drsne, ale treba to. Ked uz nie je ina moznost ! Treba , aby nad Tebou drzal straz. Ved aj sama vravis, ze ked si pod kontrolou, ide to lepsie. Lenze jedna dolezita vec - MUSIS SI UVEDOMIT, ZE TO ROBIS PRE SEBA A PRE NIKOHO INEHO ! Lebo ok, ides na liecenie, budes tam pre pokoj a dobry pocit sestriciek sekat dobrotu ale co bude ked sa vratis domov ? Znovu do toho spadnes ? Pokial to nebudes robit pre seba, nepojde to. Ja mam sice tiez teraz doma otca, no ... Este pred tym ako maj dojst som 4 dni sama "prezila" bez grcania a jedla som celkom ok a tak ... Musis niekde zacat a nie od pondelka alebo zajtra alebo od sept., musis zacat TERAZ HNED.

miicka

silvus28 ja s tebou plne suhlasim, aj ja ked mam ist do mesta idem hladná, .... keby som sa najedla tak nemala by som sebavedomie, a hned by som si zacala pozerat nohdy v zrkadle, a hned by som sa videla 3 krat taka aka som...:-) plne ta chapem... :-(((

silvus28

Čaute babenky, ja keď som sama doma a niečo zjem, hoci len jablko alebo vypijem bielu kávu, už to aj ide zo mňa všetko von, proste neviem to v sebe udržať keď nemám niekoho za pätami...ale akonáhle ma ktosi "stráži", tak je to celé bez problémov...ale veď nemôžem byť stále s niekým!!!do konca života?
A ešte mám jeden problém - keď mám ísť ráno niekam do mesta alebo hocikam von, nedokážem sa najesť, neraňajkujem, ale nevie si to vysvetliť, lebo inokedy, keď sú všetci doma, to nie je problém...proste cítim, že s plným žalúdkom mi nie je dobre...

miicka

holky, moja mama mi kazde rano chystá apať na celý deň v pomysle ní, že ja si to rozdelím na malé dávky, a že to spapám v časových intervaloch každé 2,5 hodiny... no ja to zjem všetko naraz ... :-(( ..aa potom ju len klamem že som nevracala a tak.. :-( ... aj dneska to tak bolo.. :-( .. ouch aleee na obed si mienim dať dobrú polievočku :-)) ktorá chcem aby zostala vo mne, držte mi palčeky :-)

wasabi

:))))))
tak to uz znie fakt lepsie..konecne si spapkala normalne jedlo..tesim sa...posli aj sem trocha..take som este nejedla..ale znie to fantasticky...moja babka ovlada len same tie stare klasicke veci..parene buchty..atd...ale zapekane sampiony..mnaam ;)))

zuzka1911

wasabi,
Ahoj mojko, vdaka za nazor. Cenim si vsetko, od kazden z vas :) Som rada, ze sa ozyvas, ze u teba vsetko ok. Ja len tak kratucko dnes, lebo uz sa chystam hajat. Noo, som uz unavena po celom dni. Bola som dnes na obedovecery u babky a dala som si zapekane plnene sampiony so syrom a kyslou smotanou a zemiaky a samozrejme zeleninu. Vycitky nie su, ani grcat som nebola a ani nejdem. Akoze babka mi este nukala potom zmrzku, ale bola som plna a ani by som si asi nedala. Nabalila mi aj na zajtra, takze zajtrajsi obedik bude zase toto a ne len zelenina a jablka. To uz znie lepsie, nie ??? Pozdravujem a posielam pusinu :)

wasabi

Marushik....
este k tvojej sestre..na to som zabudla...podla toho co som citala...poviem ti uprimne..ta holka to robi naschval..bohuzial..ale je to tak...nikde neni napisane ze ked je to sestra..bude sa chovat podla toho ako sa na sestru patri..nie je to pravda..moj muz ma brata a sestru...so sestrou vychadza...ale brat sa k nemu chova ako hyena...skor pomoze cudziemu ako vl.bratovi...takze takto to v zivote chodi...nie su vsetci idealni surodenci...
robi to jednoznacne naschval a nie je to od nej pekne...co uz ale...zivot je taky...musis sa teda k tomu nejak postavit...ked je ona taka...musis jej sem tam aj nieco šplechnut...ked ti vycita porciu???...no tak jej povedz..."ty co si si nabrala aj vrabec by mal malo,tak zrovna ty mi nehovor o normalnej porcii ok?..to ze sa neprezieram neznamena ze nejem spravne...naopak..prezieranie ma dohnalo k zvracaniu..tak sa teraz snazim jest normalne... " toto jej povedz,jo?? :))))
cmukajs...pre teba aj pre Zuzu :-*

wasabi

ahojik.....
nooo...babenky moje...citam ze statocne bojujete..aj ked sa obcas nedari...
Marushik ty si uplne zlata :))) to ako pises o svojich kilach..a tie prirovnania..som sa aj zasmiala na tebe moja :)))zlatinko..ty si ale na nieco zabudla mojko...uz som ti pisala...peekne pomalinky pomaly prezuvat..keby si tak robila..ver..ze by ta to tak zasytilo ze by si na tie kolace nemala chut...
viem ze si raz pisala ze to nevies..tak sa to krucinal nauc..moc ti to pomoze..
prepac..ale podla toho co citam..ty si sa presunula z bulimie do faze prejedanie..sice to nevygrcas(ak..tak len sem tam)..ale zase vela pojes a potom si vycitas..to nie je ok myslim...keby si sa najedla bez vycitiek..OK..ale pokial mas vycitky..nie je dobre...zas ta to moze dohnat "niekam"...je to len moj nazor...
tak moja rada..aspon spociatku si to teda pocitaj..ked uz inak sa neda...clovek ma prežut susto 36x...no tak proste VŽDY !!! ked pojdes papat...prezuvaj a pocitaj si...aspon 40x...prosim skus to...zachvilu uz nebudes musiet ani pocitat...budes tak papat automaticky..mas "vyhodu" ze dokazes spapat hocico..pokial toho neni vela..nevycitas si..to je na zaciatok SUPER...tak holka pod do toho...poriadne si precitaj co som napisala..aj 2x...a mysli na to stale prosim..ok??keby si tak pomaly papala...tak by ti na tie kolaciky chut neprisla..ver mi...skus aspon jeden jedinky den..koli mne...pekne pomalicky papat....a veeela prezuvat...
tolko k tebe...no lebo ja som rovnaky pripad ako ty..tiez mi nevadilo..ani nevadi zjest hocico..pokial toho nie je vela..pokial ale budes papat pomaly..tak toho ani vela nebude...neviem ci radim spravne..ale mne sa takto dari..teraz chodime po vyletoch a po chatach a vsade same grilovane a opekane atd..vsetci si davaju a ja si nedam??no hovno...pekne vsetko co ostatní...a pohodicka...ziadne vycitky ;)
starosti mi ale robi Zuzu...poviem ti na rovinu moja..nepaci sa mi ako papas...sice negrcas..chvaaalim velmi holka..ale to malo co papas...a same lahke..nizkokaloricke atd...ty si vlastne skoro spet v anorexii..same lahke..same zdrave..a velmi malo...ale skutocne velmi...ja neviem ako ti poradit..nikdy som anor.nemala...skus prosim pridat aspon sem tam nieco "nezdrave" napr.kusok pice s kamoskami..alebo opeceny spekacik..so zeleninkou..mnam...
viem ze si vravis..radsej si to nedam bo potom vycitky a pojde to von...toto ale nie je spravna cesta..tesis sa ze negrcas..ok..to je vsetko pekne..lenze prd platne ze tomu grcaniu predchadzas tymto tvojim sposobom..zas a stale sa ten tvoj zivot toci okolo toho co by si si dala..a nemozes lebo strach z grcania...to ta nikam neposuva..to ze negrcas nie je vyhra..aspon nie taka ozajstna..vyhra bude ked si das aj nieco....pre teba "nezdrave"...a TO NEVYGRCAS....to bude ozajstna vyhra.....
no nejak som sa rozpisala...som tu dlho nebola tak musim dohanat..precitala som si inak vsetko..
LADIDA gratulujem k babetku :))) si super ako si sa nasrala a zacala si jest..a tak si to vlastne zvladla...ja tiez len pravidelnym jedenim...zivot je teraz uplne iny..:)))))