Už naozaj nevládzem

Príspevok v téme: Už naozaj nevládzem
marushik

Ahojte,
práve som sa vrátila z wc-ka. Naposledy-včera- keď som "TO" urobila, povedala som si že už nikdy viac!...Už asi 1000-cí krát...
Preklínam deň, keď som to spravila prvý krát. Neviem si už predstaviť aké to je žiť bez neustálych myšlienok na jedlo a na to čo s ním po jedení "musím" urobiť. A vlastne, mnohé z vás ste si asi podobným prešli,alebo ešte prechádzate...
Mám 22 rokov. Bulímia ma trápi už dobré tri roky. Prepadla som jej počas toho ako som mala anorexiu, ktorá sa mi začala v mojich 19 rokoch. Prestala som skoro úplne jesť, aj keď to bolo pre mňa utrpenie,pretože jedlo milujem... ale neznášala som sa, svoj celkový vzhľad(čo sa doteraz nezmenilo:(...práve naopak, čím ďalej, tým viac, sa samej sebe hnusím). Vtedy som na výšku 167 cm mala 52 kíl a to sa mi zdalo priveľa. A tak som to dotiahla na 46. Verte či nie, bolo to jediné obdobie v mojom živote, kedy som sa cítila celkom "pekne" a príťažlivo...avšak, potom som začala brať antikoncepciu kvôli menštruácii, ktorú som nemala viac ako rok a pribrala som na pôvodných 52 kg. Kvôli priberaniu, ktoré neprestávalo, sa u mna postupne vyvinula depresia, až som začala navštevovať psychiatra. Predpísal mi lieky-antidepresíva, z ktorých som pribrala ďalších 8 kíl...Od vtedy je tomu rok a ja mám stále váhu okolo 60-63 kíl, hnusnú bulímiu a hnus zo seba.. Nenávidím sa ako nikdy predtým :( Nikto z blízkych o mojom probléme nevie a ja neviem ako ďalej. Preto som sa odvážila aspoň k tomuto, že sa zdôverím s Vami. Viem, že chcem byť zdravá,nechcem sa už neustále len prežieraŤ, ale moja vôľa je slabá. A chcela by som sa mať konečne rada, aby som mohla viesť plnohodnotný život... Ak by ste mi vedeli poradiť dievčatá, ktoré ste sa z toho dostali, bola by som Vám úprimne vďačná. Takisto ako sa poteším aj slovám Vás kočky, ktoré tým prechádzate teraz...Ďakujem...
--------------
Poradňa - Poruchy príjmu potravy - www.zdravie.sk

zuzka1911

Ahoj Marushik,
mám teraz hluchú chvíľu v práci, tak som sem zavítala a trošku som premýšľala. Nad Tebou. Prepáč mi.
Pozerám sa na dátum, kedy si otvorila a založila túto tému - 28.5.2010. Zmenilo sa od vtedy niečo ? Reálne sa na to pozri. Prišla si si sem po pomoc, rady, podporu. No to je asi tak jediné, čo Ti môže toto fórum poskytnúť. Ako s tým už vynaložíš Ty, to je len a len na Tebe. Ja som sem prišla cca v tom istom čase. Mne ale na rozdiel od Teba toto fórum reálne pomohlo. Lebo som chcela a zabojovala som. Tým Ťa nechcem nijako zraniť alebo ja už neviem... Len mi je to strašne ľúto, že ako to s Tebou je. 4 mesiace a žiadna zmena... Musíš teda podniknúť niečo nové, iné a hlavne účinné. A hlavne musíš chcieť. Chcieť viac a snažiť sa viac. Lebo kam to dotiahneš ? Prestať chcieť schudnúť, ale vyliečiť sa - to je Tvoj cieľ !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)

wasabi

Marushik...mojeeee..
velmi mi je luto co sa s tebou deje....fakt mi je z toho hrozne smutno....
ale rozmyslaj holka...vsetko je o psychyke..ked si budes v jednom kuse navravat..aka si skareda..hnusna..tlsta a neviem co este...tak tomu stale budes verit a stale si to budes mysliet...
skus presny opak..pri kazdom pohlade do zrkadla si vrav..aka si uzasna holka..pri citani tvojich spraviciek to ani inak nemoze byt..si proste holka s velkym srdcom..zlatunka...
nesmies sa poddat tvojim pocitom..este aj je take blbe obdobie..kazdy ma depky..to aj ja momentalne..taky sprosty pocit..nic ta nebavi..netesi..atd..ale to prejde moja..
raz a navzdy sa vykasli na svoju vahu..jedno si uvedom..grcas preto aby si schudla..ale pokial budes grcat..nikdy neschudnes..sama to vidis..napriek zvracaniu priberas..chce to len sa riadne nasrat a so vsetkym skoncovat..pekne pravidelne papat...a hlavne POMALY!!!!!!
skus to znova moja..a daj do toho vsetko..uvidis ze potom tie tvoje sproste pocity uplne pominu..keby si len tusila..ked som v tom bola po usi..ake pocity som mala ja..ja som sa taaaak nenavidela..uplne neskutocne..nenavidela som kazdy kusok svojho tela...ale to bolo tym co som robila...zrala a grcala..
ver mi holka..ked s tym prestanes..prejdu aj tie tvoje blbe pocity..budes sa citit uplne superko..len sa prosim ta pekne konecne NASER !!!!!!!

ammanda

zuzi, marushik
nudim sa zas doma tak napisem..kludne to odignoriujte :)chcela som sa vas opytat ak teda chodite na tie psychosedenia ci sa zato plati, a celkovo, neviem si predstavit ze tam len tak nabehnem a vysypem nanu COD, OCD, BDD..a ja neviem co este :D proste vobec neviem ako by mi mohla ona pomoct. Zuzi mile od teba ze si si to nastudovala :) teda to BDD...ja som tiez donedavna netusila ze nieco take vobec existuje, myslela som si ze len ja som divna a potom si o tom citam a pozeram ze ved to som cela ja! ale ja som strasny hypochonder. skor ma posle domov s tym ze som len znudena baba co nema problem a nevie uz co so sebou a otravuje s pubertalnymi problemami. inak uz ste to asi pisali ale vy ste odkial baby?

zuzka1911

Ahoj baby,

musim sa priznat, ze som si musela vygooglit, co to znamena BDD. Aj ked ten dokument bol presne o tom, nevedela som ako sa to vola ... Boze, nastastie tento problem som nikdy nemala. Neviem si teda predstavit ako sa citite. No myslim si, ze vsetky tieto BDD, PPP maju nieco spolocne a preto nie som uplne mimo :-) Bohuzial ...

No co povedat ??? Je fajn, ze v tom "nie ste samy", ale utvrdzovat sa v tom asi nie je ta spravna cesta. Lebo Vy si len poviete, "ved v tom nie som sama, aj ini maju ten problem". To, co by ste ale mali urobit je, poriadne sa nasrat a skoncovat s tym vsetkym. Naozaj asi navstivit psychologa, skupinu (Marushik, tam nie su len anorekticky, ale aj bulimicky, baby, ktore trpia tym nutkavym prejedanim sa... cize tam nebudes medzi nimi vyzerat ako tlste prasa) a bojovat ! Treba bojovat za seba samu. Nechcete sa predsa takto trapit cely zivot, alebo minimalne znacnu a podstatnu cast zivota. Ved tento vek, 20-30 -> to su najkrajsie roky nasho zivota, ktore si mame poriadne uzit a nie sa trapit posratym zradlom !!! Ani neviem co mam viac napisat, ale treba s tym nieco robit. Vcera som bola po dvoch tyzdnoch v robote a vsetci mi hovorili, ako vyzeram "spokojne". Jasne, hned ma aj napadlo, ze asi som pribrala ?? Ale potom som si uvedomila, ze ludia tym, ze povedia "spokojne" nemusia hned mysliet "pribrato". To len v mojej chorej hlave. Spokojne=oddychnuto=zdravo ? Veru tak. Tak sa aj citim. A lepsie sa to pocuva ako - je vsetko ok ? Vyzeras unaveno, nevyspato, zle, nezdravo. Lebo to som pocuvala posledny rok. Konecne zmena :-) Baby, aj Vam by som to priala. Ale ked som to dokazala ja, dokazete to aj Vy. Ja som to dokazala bez liekov a bez antidepresiv, ktorymi ma chcela moja lekarka dopovat. A urobila som dobre. Drzim Vam strasne palce. Treba sa o problemoch rozpravat, chodit medzi ludi, do spolocnosti, neizolovat sa. To som aj aj robila kym som bola v tych najvacsich sranckach. Snazila som sa nevychadzat z domu a len sa lutovat sama doma. To bolo fakt fasa... Teraz radsej idem von ked mam depku alebo zle myslienky. Stretnem sa s kamoskou a poviem jej o tom. Lepsie to padne ako sa nazrat a potom to vygrcat !!!

marushik

Kočky moje,

som velmi vdacna za vase reakcie..

Zuzik,
mrzi ma to ze si zo mna smutna,nebuuud, neboj, ja sa z toho raz dostanem (snad, mozno...) len mam take kriticke obdobie, aj ked trva uz nejak podozrivo dlho. Uvazujem aj o tych skupinkach, ale neviem si predstavit, ze ma tie baby uvidia, ze tam budem medzi anorektickami (bez urazky, nikoho som nechela urazit!) ako taka tucna vygrcana velryba, neviem ci by som vobec povedala slovo... zle by som sa citila, ked si na to len pomyslim, boli ma brucho :( no, asi si vies predstavit... ked prejde chaos okolo mojho stahovania na intrak zajtra a pozajtra, tak Ti mozno napisem, ok?
A co dodat k Tebe? Zuzi, velmi sa tesim, ze si na tom tak ako si, ze negrcias, nevazis sa, kvazi normalne sa stravujes a co je najpodstatnejsie, citis sa lepsie! Ten pocit, to je zaklad. Pohlad na zivot zo zdraveho uhla..a ze si zalubena? kraaasa :) Prajem Ti to vsetko, juj...a pokusim sa Ti mozno napisat mailik potom..ak nazbieram odvahu, ak nie, tak mozno to vsetko budem rozoberat tu, cert to ber...

Ammandi,
moj pocit radosti z tvojich slov asi nie je najvhodnejsi, ale ked ja som tak rada, ze "v tom" nie som sama...ved vlastne, myslim ze ma chapes, lebo vies na vlastnej kozi o com "hovorim". Konkretne tieto slova: ...cely moj zivot sa toci uz len okolo toho kolko vazim ako vyzeram....ma v tom utvrdili, bohuzial :(
Ozaj, dakujem krasne za kompliment, ze som zlata..ked myslis :)
Ked som si precitala tieto posledne komenty od teba, mala som podobny pocit ako ty, ze akoby som to pisala ja, vidis, mozno prvy krok k tomu aby sme s tym nieco robili v nasej hlave...ci uz "trepem" bludy? Je to mozne, kedze je pol 2 rano :) Keby sme si aspon blbe stavy prestali kompenzovat jedlom, zranim, prezranim..to by bolo super. Kazdy den premyslam preco toto vsetko? Ako je mozne ze ma/nas detstvo tak ovplyvnilo, kde nastala chyba? Teda to by som aj vedela, ale preco to poznacilo nase vnimanie seba a inych a...atd.
Filozofovanim sa asi k nicomu nedostanem, ale na viac sa momentalne nezmozem. Ammandi, tiez si skusala navstivit psychologa? Lebo ja sa asi chystam zas, odznovu a hlavne bez liekov!

Držte sa babky moje co najlepsie, Vela sil!

ammanda

inak aj vahu a vysku mam podobnu :) teda az nato ze ja som nikdy nemala 50 kg...vlasne tvoja horna vaha je moja spodna :)) hned sa citim skaredsia

ammanda

noa teraz som trochu schudla, celkovo som na spodnej hranici svojej beznej vahy tak sa hned citim krajsia, uz mam pocit ze by som si mozno aj toho frajera zasluzila, dokonca som si nove veci naseba kupila co ja aj polroka v tom istom chodim..chodim aj viac medzi ludi...ked som v tom "horsom" obdobi tak to vyzrea asi tak ze lezim pol dna v postely, zo skoly si obvykle blicnem lebo proste zrkadlo usudi ze takto medzi ludi nemozem a nejdem ani do obchodu lebo mam pocit ze by namna vseci divne pozerali aka som hnusna...niekedy aj par hodin denne len kukam doma do zrkadla, celkovo som odneho zavysla rovnako ako od vahy...vlasnte co rano ukaze odtoho sa odvija cely moj den...mozno by sa uz aj mne zislo nejake to sedenie

ammanda

marushik strasne som rada ze si spet! si fakt zlata :)moc sem nepisem ja viem ale aj tak si ta tu citam, ja som sem chodila vlasne len tvoje prispevky citat. a vzdy nemozem uverit ze som to NEPISALA JA! :) nic si z toho nerob, je to len depka, ja to poznam dokladne aj ked teraz sa mi mozno lahko hovori kedze som v tom "lepsom" obdobi...ani neviem co napisat, len aby si vedala ze v tom nejsi sama ale to staci skopirovat tvoj text a pochopis aj moj problem :)
proste nenavidim sa odmalicka, vzdy som sa citila, resp. bola strasne skareda uz ako decko a okolie si to samozrejme nenehalo preseba...cize celu skolu som pocuvala len nechutne "akoze vtipne" poznamky na moju adresu a potom sa nemoze nikdo divit ze mi z toho zjavne preskocilo...depku som doma zajedala pri telke namiesto flakania sa po vonku alebo s frajerom ako ostatni. cize jedlo bolo moj osvedceny liek na depky a teraz sa toho neviem zbavit, vkuse myslim len nato co zjest, ked mam blbu naladu tak je toho fakt hooodne :( este na strednej som blicovala kolkokrat tak ze som si nakupila za vsetky prachy jedlo a potom to doma zjedla...moja vaha bola kazdy polrok tak +-10kg a ktomu desne ale fakt zle akne...cize si vies asi vyvodit aky uzasny vztah mam sama k sebe :) BDD som si tiez diagnostikovala :) alebo som proste len realne tak skareda, neviem to uz posudit...tiez nezvladam fyzicky kontakt s ostatnymi lebo mam pocit ze sa im proste musim hnusit, o nejakych priateloch ani nehovorim...cely moj zivot sa toci uz len okolo toho kolko vazim ako vyzeram, uz si pridem nenormalne trapna :(

zuzka1911

Fuuuuha, tak toto som naozaj necakala :-( Je mi to strasne luto, je mi z toho smutno. Marushik, mala by si naozaj pouvazovat aspon nad tou svojpomocnou skupinou, ktora sa kona kazdy utorok v BA. Lebo-sama si asi nepomozes. Pripada mi to tak, ze Tvoje depresie su viac nez velke, zle... Uz to mozno ani nie je o tom, ze sa citis byt tucna, ale skor o tom, ze sa citis byt skareda. Minule som o tomto probleme pozerala dokument, bolo to nieco strasne. Ach jaj. Kludne, teda ak chces a naberies odvahu, mi napis na moj mail zuzka1911@gmail.com a mozeme sa o tom bavit tam, aby sme to nerozoberali takto verejne. Nemam z toho dobry pocit a nemusi to byt prijemne. Je mi to strasne luto, ze leto Ti nijako nepomohlo, domace prostredie atd. 5.rocnik je tazky a dolezity a Ty si skor mala nabrat nove sily. Napis mi, moja...

Ako ja ? No tak ja som negrcala uz ani nepamatam, vahu som schovala, nevazila som sa uz minimalne mesiac-dva ? Neviem, nesledujem to. Citim sa vynikajuco. Mam sice pocit, ze som kilo-dve pribrala, no viem, ze aj ked, nikto okrem mna to nevidi. Nie som slaba, mam energiu, depresie ziadne, v noci by som spala aj 12hodin :-) Proste zivot bez hnusnej bulimie a anorexie je uzasny. Ani neviem, kde sa vo mne vzalo tolko sily s nou skoncovat. Uplne vyliecena nie som, to budem moct povedat, ked sa nevygrcam rok-dva, ale cele leto bez grcania je super, nie ? Tesim sa na Vase pochvaly, zatial sa chvalim sama :-) Ziadne kruhy pod ocami, stale vysmiata. Zalubena ? Viac nez dost :-) No neviem ako je na tom dotycny... Je to trosku complicated, ale vsetko sa dufam v najblizsich dnoch vykrystalizuje. Ja som bola teraz 10dni prec, ON tiez, takze uvidime :-) Ale zalubena som, to je nad slnko jasnejsie.
Baby, skuste sa dat dokopy, je to uzasny pocit. Zrazu mate na vsetko cas !!! Ked netravite cele dni grcanim. Trosku som ale na seba nasrata, lebo mi brali krv a mala som zle vysledky :-( Boze, aka som sprosta. Mojim nezratim a grcanim nemam take hladiny ake by mali byt. Dokonca az extremne nizke. Takze sa teraz snazim dopovat vselijakymi onymi :D No nic to, hlavne, ze som sa vzpamatala. Drzim palce a Marushik, napis mi :-)

marushik

a este som zabudla spomenut, ze teraz, ked som sa opat rozgrcala, tak to citim aj na tele, konkretne nevladzem, citim ako sa moje srdce strasne namaha, mam vysoky pulz, bolia ma klby...
celkovo som slaba :(

a ty, pytam sa, ako sa ti dari? dufam ze omnoho lepsie ako mne..