Pomoc ohladne vysokej školy

katka_771

Ahojte, chcem sa spytat, ci niekto chodi na pti. fakultu UK v BA...konkretne studuje Biologiu :)...chystm sa tam....Ako to ide? Z coho sa robia prijimacky? ..Vdaka za odpovede

Diana

Potrebovala by som pomôcť z výberom vysokej školy ... Som študentom gymnázia v treťom ročníku. Mám seminár z biológie a z chémie. Chcela by som ísť do Bratislavy na PriF UK na katedru biológie - antropológia (nevybrala som si to na základe televízneho seriálu Kosti). O biológiu sa zaujímam už od základnej školy. Potrebovala by som pomoc od osoby, ktorá sa v týchto veciach ohľadom tej školy vyzná a vie mi poradiť kam mám ísť. Ešte by som potrebovala vedieť aké uplatnenie s tou školou budem mať nielen na územii Slovenskej republiky. Prosím o odpoveď... Ďakujem

rektorka:D

ja studujem biologiu mam za sebou skoro uz prvy rocnik,ale studujem v nitre a mam ešte teraz 2 skusky tak snad to nejako to uz doklepnem:)studujem v nitre a je to vedecky smer,nie je to ucitelstvo,uplatnenie je rozne tym ze si biolog-proste vedecky smer,laboratorium atd,,,vyskum....tak dolezite je ale najma to aby sa to tebe pacilo..viem ze je to tazke rozhodnutie

babe_girl

tak čo by ste mi odporučili psychologia či pedagogika kedze tu biologiu vraj nie bože tak som si vybrala blbu strednu a čo ale cem ist na nejaku vyšku s tych čo ma zaujimaju necem robit nieco co ma nebude bavit

vevericka

no no v podstate baby maju pravdu..ja som chodila na jedno z tazsich gymnazii v ba(vraj oficialne patri medzi najlespie) a bolo to pre mna dobre, lebo ked nas v prvaku zasypali orbitalmi na chemii, ako jedna z mala som mala sajnu o com je rec....niektori spoluziaci z inych miest take v skole ani nepreberali..mne sa kamos, co chodil na chemcku smial, ze na co sa to vobec na gympli ucime..mne sa to zislo...my sme to v prvaku na Vs nemali lahke, najviac ludi vyletelo na anatomii zivocichov a rastlin..teraz podla noveho planu im to vypustili..ale chemie dali do jedneho semestra a spojili botaniky (my sme mali delene nizsie a vyssie rastliny).neviem kto to mal alebo ma tazsie, ale na tom tiez urcite riadne vela ludi vypadne..
prepokladam, ze prihlasku si podavas buduci rok..mohla by si to zvladnut, ale musela by si uz teraz zabrat a makat cely rok az do primaciek, aby si si prebrala vsetko gymnazialne ucivo..nielen, aby ta zobrali ale, aby si sa aj udrzala

levica_aa

babe_girl, ale na biológiu ťa nezoberú, pretože tam sa nerobia prijímačky a tam neberú z takýchto škôl, musela by si maturovať z biológie a chémie a to pochybujem, že budeš... nikto ťa neodrádza, ale na to, že máš na viac si mala myslieť oveľa skôr, keď si sa prihlasovala na strednú školu, teraz si podľa toho musíš vybrať vysokú školu...

garantujem ti, že ak nemá chémiu v gymnázialnom rozsahu, tak z PriF UK z biológie poletíš po prvom semestri ako špinavá handra... to sa jednoducho nedá bez základov chémie...

skús sa zamerať teda na niečo zvládnuteľnejšie...

čo sa týka kníh, ťažko radiť, popozeraj si, aké majú kritéria na prijatie na ostatných školách a tam býva napísaná aj literatúra...

držím palce

babe_girl

cela som poradit nie odradit dakujem ja chcem študovať psychologiu pedagogiku alebo tu bilogiu viete mi viac poradit odporučit knihy na skušky a tak a nie odradovať a urcite necem niečo lahke verim si a idem za tim cem pre seba niečo dokazat viem že ta kadernicka škola neni nič moc a viem že mam na viac

levica_aa

do tých učiteľských sa až tak nevyznám, to fakt netuším ako majú s praxou... ale možné to je, že je to tak ako píšeš... ja som sa hlásila aj na učiteľský smer - psychológia v kombinácii s angličtinou ale nakoniec som sa rozhodla pre liečebnú pedagogiku a myslím, že som urobila dobre...