Pomoc ohladne vysokej školy

alusinka

Tak ci tak, Pdf - ucitelske smery, by si zasluzili viac praxe pocas studia... hustia ti roky nieco do hlavy, a ked zacnes naostro ucit, castokrat prides na to, ze k tomu ani nemas cit :) ale tak to je na kazdom z nas, ako to berieme :)))

babe_girl tebe zelam vela stastia v uceni sa na prijimacky, lebo s tvojou strednou skolou to budes mat mrte tazke.. ale ked sa clovek snazi, vsetko sa da ;)

levica_aa

alusinka, tak prajem veľa šťastia na prijímačkách a aby si si zarobila aby si to zvládala aj finančne... :)

každý máme iný názor, ja si nemyslím, že môj intelekt by nejak stagnoval kvôli našej fakulte :D je to aj o celkovom prístupe, ako sa zaujímaš o danú problematiku a či ti stačí iba to čo ti dajú na prednáškach alebo sa tomu venuješ viacej :)

alusinka

levica_aa :) no... tak mozno som si troska fandila, ale mne, prislo studium na Pdf dost primitivne... ale tak, asi mam na viac :D ... tym ta nechcem nijako urazit, boze chraaan :))) ale tak, tak mi treba, ze som sa neskoro spamatala, zejo... Inak z vasej katedry som mala nejake predmety, a to celkom slo... aspon sme furt nesedeli na zadku a neratali zabity cas :)) (napr. taka vychova pohybom s pani. Farkasovskou bola cekom fajn;)

Teraz mam rok volna, a mojim cielom je zarobit si na studium na filozofickej fakulte - odbor spanielsky jazyk a portugalsky jazyk... Kedze som si uz dva roky, ktore som mala pravo studovat zadarmo minula :))

levica_aa

babe_girl, aha...takže na kadernícku... no, tak biológiu by som teda z tvojho výberu vynechala, ak nemáš na strednej chémiu a biológiu v gymnaziálnom rozsahu, tak to nemáš šancu na tej škole sa udržať... :(

na psychológiu na prijímačky sa budeš musieť sakra pripraviť, pretože tam je strašný veľký záujem, hlási sa cca 600 ľudí a berú 80... a tiež poväčšine gymnazistov, nakoľko tí mali aj biologiu aj psychologiu vrámic NOSky, aj keď teraz sa tam tuším prijímačky z bioly už ani nerobia...

no a na pedagogickú... na psychológiu sa budeš musieť naučiť základy psychológie a celú biológiu človeka, plus budeš musieť zvládnuť psychologické záťažové testy a na pedagogiku zase sa budeš musieť naučiť pedagogiku v takom rozsahu akom ho majú na stredných pedagogických školách...

vevericka

ja som na prifke biologia vedecky smer, som maximalne spokojna..uplatnenie najdes..teraz je vsetko orientovane na molekularnu biologiu(aj zologia s botanikou)a teda sa upravil od tohto roka aj studijny plan..vypustili niektore premdety a pridali viac molekularnickych

alusinka

babe_girl, ak sa rozhodnes pre tu psychologiu na filozofickej, tak ti prajem veeela vela stastia, lebo je tam dost tazke sa dostat... treba sa poriadne pripravit .)

babe_girl

ja chodim na kadernicku ale ma to nebavi ale učim sa dobre a rada preto cem isť aj na vyšku a robit povolanie ktore ma bude bavit ale newiem sa rozhodnut nejake stychto???

levica_aa

alusinka, to ma mrzí, že si mala problém s intrákom, to som počula, že robia také problémy... ja študujem liečebnú pedagogiku a u nás našťastie ani neni taký problém s tým rozvrhom, my si ho neskladáme tak ako celá fakulta :D
a mňa to možno zas baví pre to , lebo neštudujem učiteľský odbor ... a zase, na druhej strane, nemyslím si, že je na PdF až také ľahké získať titul, každý pedagogickú fakultu strašne podceňuje ale pritom to tak podľa mňa vôbec nie je...

ale tak mrzí ma, že si vrazila toľko energie, času a peňazí do školy z ktorej si bola sklamaná. verím, že teraz študuješ niečo čo ťa baví viac :)

alusinka

ja som studovala specialnu pedagogiku - pedagogiku mentalne a sluchovo postihnutych... Nie len, ze ma ta skola nudila, a o tetach na studijnom ani nehovorim, ale cely system, stavanie si rozvrhu, a ochota na celej tejto fakulte... no, nic moc... a ked mi aj napriek dobremu priemeru nedali internat, a to mam trvaly pobyt nad 350 km, tak to ma uplne dorazilo... Len je mi luto, ze som do skoly vrazila kopec penazi, a uzitok z toho "veskery zadny"...

btw. stejne som nazoru, ze na pedagogicku skolu chodia decka len preto, lebo je tam lahke ziskat titul... a len mizive percento po jej absolvovani zacne ucit... asi tak... Ale ked ma niekto dobry vztah k deckam, tak mu to neberem :) kazdemu jak je libo...