Pomoc ohladne vysokej školy

alusinka

odbor psychologia - pedagogika nema po vystudovani uplatnenie - ako nam nedavno hovorila jedna doktorantka, ktora to ma vystudovane... Ja som chodila na pedagog. fakultu UK 2 roky, sice nie tento odbor, ale sekla som s tym...lebo ak ti poviem uprimne, tato fakulta - total chaos...

Byt na tvojom mieste, skorej by som skusila tu biologiu ;), ak je to na prirodovedeckej fakulte (dokonca aj intraky maju lepsie ;))

Ale tak, zalezi na tebe, co je ti blizsie ;)

levica_aa

z tvojho popisu som nepochopila čo vlastne chceš študovať, ale pokúsim sa dajako vymotať...

Psychológiu je možné študovať ako samostatný smer na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského (UK).
Tiež sa ale dá študovať psychológia aj ako učiteľský smer na Pedagogickej fakulte UK ale to je už nutné študovať v kombinácii aj s iným odborom, napríklad práve s tebou spomínanou pedagogikou. Čiže logicky, pedagogika sa dá tiež študovať ako učiteľský smer na Pedagogickej fakulte UK ale aj ako samostatný odbor - vedecký smer na Filozofickej fakulte UK (tam treba overiť, či majú akreditáciu, mali s tým problém)

Čo sa týka biológie, najlepšie asi ako vedecký smer na Prírodovedeckej fakulte UK ale dá sa aj ako učiteľstvo v kombinácii iným predmetom, to sa tiež študuje na Prírodovedeckej fakulte, ale učiteľstvo biológie sa dá študovať aj na Pedagogickej fakulte UK tiež v kombinácii s iným predmetom (napríklad s psychologiou alebo pedagogikou)...

ak ťa ešte niečo zaujíma, napíš...