Kyselina listova

BJ

maminka45 - nemyslim si, ze femibion je dobra volba. Skus porovnat femibion s One Per Day

-odkaz odstránený-

www.lifeextension.com

One per day stoji, ked to prepocitas na 30 tabliet, stoji 8,25$. Skoda, ze je taky blby kurz, teraz to znamena v podstate 8 eur, ale kedysi by to znamenalo 6 alebo menej eur. Femibion stoji 12,50.
A porovnaj si zlozenie tych dvoch. Navyse, femibion obsahuje aj 400 mcg kyseliny listovej, aj 400 mcg methylfolatu. Kym One per day obsahuje iba 400 mcg methylfolatu, cize ziadnu kyselinu listovu.

Kyselina listova nieje priamo skodliva, ale potencionalne skodliva.
Teda u ludi, ktori ju nevedia premienat na aktivnu formu. Dala si si vysetrit, ci netrpis genetickou mutaciou, kvoli ktorej ju nevies premienat a ci teda nejde aj o teba?

Lietorika114

HM! folicacid ten vitamin, ktory si napisal neobsahuje vsetky vitaminy, ktore zena potrebuje. Ci uz pred otehotnenim alebo pocas tehotenstva. Telo je potrebne dodat ovela viac vitaminov, ako obsahuje ten doplnok, co pises. Napriklad aj taky vitamin D je velmi podstatny s kyselinou listovou ;)

maminka45

BJ myslim ze mala na mysli tie zvasty s tym presadzovanim. Suhlasim s tebou v tom ze brat metafolin je dobra volba. Ale zaroven nesuhlasim ze kyselina listova ako taka je skodliva. Zena by si mala uvedomit ze aj pri vitaminoch a takychto veciach plati pravidlo vsetko s mierou a ziadny problem by nastat nemal :) ja som uzivala pocas tehotenstva Femibion ten obsahuje kyselinu listovu a aj v podobe metafolinu a myslim ze tymto som dala obom mojim detom vsetko co potrebovali preto aby rastli :)

BJ

Nuz, citam a mam mozog.
www.paleolit.sk

na zahranicnych forach najdes o tom vela clankov.

Ak ta zaujima zdravie dietata, tak prave vtedy by ta tieto "zvasty"mali zaujimat, inak sa stanes obetou v rukach zla. Aj tvoje deti.

Co teda brat? Ber methylfolat, trochu si priplat, a mas po starosti.

vierocka66

BJ tieto tvoje názory. Mňa by zaujímalo kam na to chodíš. Každá mamička a budúca mamička hľadá možnosti aby svojmu dieťatku dala všetky potrebné vitamíny aby mohlo krásne postupne rásť a priberať. Tieto žvásty nás nezaujímajú ani jednu. Jediná vec, ktorú chceme vedieť, čo brať aby dieťa malo všetko :)

BJ

0vecka... ja neviem, co nechapes na tomto:

"Tu druhu formu nikdy nebudu chciet presadit, praskne to len pod tlakom argumentov, teda dobrych ludi, a hlavne mudrych, ale to trva vzdy roky. Dovod je, ze vyroba aktivnych foriem beciek je niekolkonasobne drahsia, ale cenu vysledneho vyrobku nemozu nastavit niekolkonasobne vyssie. Takze prerobia. Tlak teda bude, aby sa nic nemenilo."

citaj hlavne za Dovod je, ...

vrvra

martinazv ahoj
áno je to už nejakú dobu, čo som sem písala a čo som riešila, čo by som mala začať užívať. Pretože som nevedela aké množstvo kyseliný listovej je vhodné, či aj iné vitamíny a aké. Ale nakoniec som to vyriešila jednou návštevou lekárne a rozhovorom s lekárničkou. Kúpila som si nakoniec Femibion a ten beriem, ešte aj teraz. Podľa toho, čo som pozerala zloženie a čo sme sa v lekárni rozprávali, tak má také najvhodnejšie zloženie z tých vitamínov :) tak snáď nám nič už nechýba :P

lili303

tak k tomuto vsetkemu co tu zaznelo vam poviem tolko - kyselina listova je v tehotenstve velmi dolezita. Ano su zeny, ktore maju problem spracovat klasicku obycajnu kyselinu listovu a preto je potrebne aby uzivali jej aktivnu formu folatu, ale to nic nemeni na veci, ze kyselina listova je dolezita pre spravny rast :)

0vecka

BJ a odkial vies ze neexistuje dalsia loby ktora chce presadit pravdepodobne drahsiu formu? kedze oficialnymi cestami nepresla tak aspon siri taketo infosky po nete aby to blbci kupovali