Kyselina listova

Jarunka12

BJ neboj sa uz co to ako buduca mamicka mam nastudovane a nesla by som do niecoho o com by som nebola presvedcena, ze je to ta spravna cesta ;) ano viem su ludia, ktori maju problem spracovat kyselinu listovu samotnu, ale nie vsetci su taki. Aj s tym treba ratat. Niekomu nerobi problem brat kyselinu, kedze telo ju vie spravne a dobre vyuzit. A co sa tyka lekarov ozaj si myslis, ze by sa zahravali so zdravim este nenarodeneho dietata? pochybujem ;)

BJ

Tu druhu formu nikdy nebudu chciet presadit, praskne to len pod tlakom argumentov, teda dobrych ludi, a hlavne mudrych, ale to trva vzdy roky. Dovod je, ze vyroba aktivnych foriem beciek je niekolkonasobne drahsia, ale cenu vysledneho vyrobku nemozu nastavit niekolkonasobne vyssie. Takze prerobia. Tlak teda bude, aby sa nic nemenilo.

0vecka

BJ a co ked ta Lobby prave presadila tu druhu formu?? ak to beries takto ze vsetko je podvod tak v podstate mozes ist do pralesa.... ty si v podstate len tak trepnes ze co je pravda a o ne

BJ

Myslis si, ze farmaceuticka lobby bude nieco menit, ked im to takto vyhovuje a zaraba najviac penazi? Methyl-folat je neporovnatelne drahsi na vyrobu. Na syntetickej kyseline listovej, ktorej vyroba je za dracku, sa da zarabat majland. Cize budu tlacit na to, aby sa nic nezmenilo. Ja lutujem cloveka, ktory bere velke davky kyseliny listovej... jasne, niekomu to neskodi, lebo ju vie konvertovat. Lenze ludi, ktorym ju konvertovat nejde, pribuda a bez toho, aby mal clovek zarucene, ci nahodou nieje ten pripad, by som ju teda nebral. Naco riskovat? Naco si platit, piplat sa s branim tabletky, aby som si nakoniec skodil. Nehovorim, ze ta to hned zabije, hovorim len, ze to s dlhodobeho hladiska sposobuje problemy, lebo ak si pripad, ze ju konvertovat nevies, tak telo ziadnu kyselinu listovu neziska, neopak, ta synteticka sa hromadi v krvi a skodi. A este za to platis, a navyse sa musis piplat s branim dalsej tabletky!!! Tak mi nehovor, ze to nieje ludska hlupost.

A lekari doporucuju to, za co im zaplatia... je mi vas luto, aki ste naivni, neviete, ako ludske zlo nici celu planetu a parazituje na vas, a odnasate si to vy nevedomi... Ak chces pre svoje dieta dobre, tak v prvom rade si poriadne nastuduj o com to je, a inu, ako aktivnu formu kyseliny listovej neber!!! Nesetri na svojom decku a priplat si.

Jarunka12

keby bola taka skodliva ako pises, tak by ju lekari normalne nedoporucovali. Ano je lepsia aktivna forma kyseliny listovej, ale nic to nemeni na tom, ze kyselina listova je proste dolezita, ci pred otehotnenim alebo pocas tehotenstva ;)

BJ

U B-vitaminov plati, ze nikdy nieje dobre brat len jeden oddelene, ale treba ich brat ako B-komplex, pretoze spolupracuju, aj si pomahaju vstrebavat sa.
Cize urcite ber B-komplex, ktory obsahuje aj kyselinu listovu.
Ale pozor, nie synteticku, ako tu bolo uz spominane, ta je podla novsich vyskumov skodliva, a hlavne v zahranici mnoho lekarov uz nedoporucuje kyselinu listovu, ale methyl-folat. Popripade prirodny druh kyseliny listovej. V drtivej vacsine lacnych doplnkov je bohuzial synteticka kyselina listova.

martinaZV

vrvra pisala si sem uz davnejsie :) mas to uz vyriesene alebo si to nejako zabalila a neriesis to? ..je potrebne sa zamerat na mnozstvo tych vitaminov a podla toho sa riadit :)

helencita

Vrvra je dobré si porovnať pozrieť čo obsahuje koľko vitamínov a podľa toho sa rozhodnúť lebo načo ty budeš brať menej vitamínov, keď je nejaký doplnok ktorý ich obsahuje viac, vo vyššom množstve? rozumieš čo myslím nie?

vrvra

ahoj
ako to myslíš, že má lepšie zloženie? mám si porovnať množstvo tých jednotlivých vitamínov ktoré obsahuje? alebo mám celkovo sa zameriavať na to aké vitamíny? neviem v tomto nejako chodiť, že koľko čoho :(