Kyselina listova

Huuni

nikič len kiezby si vsetky mamicky dali povedat a poradit. Ona tiez nechcela ani len pocut o tom, ze by si mala dat nejaky vitamin. A teraz ked sa stretneme tak mi vzdy povie, ze to bola najvacsia chyba v jej zivote ze nechcela nikoho pocuvat a dat si poradit.

ZrzkaZmrzka

IvanaIva* ale čo Ťa presvedčilo v tom aby si ich začala brať? neoplatí sa pri takýchto veciach asi moc sústrediť svoju pozornosť na cenu, že?

IvanaIva

Štúdie a vlastné skúsenosti sú dve rozličné veci, ktoré nejde porovnávať. Tiež som matka. A ako matka viem, že pre svoje dieťa by som urobila aj posledné. Len aby bolo zdravé a spokojné. Takže som presvedčená, že žena užíva vitamíny najmä kvôli svojmu dieťaťu a užíva také vitamíny o ktorých je presvedčená, že jej pomôžu. Ja som veľmi dlho vyberala vitamíny, kým som ich začala užívať.

zuzanka98

SadP ty tieto veci uzivas, ked tolko toho vies? teda myslis si, ze vies. Jedna vec je co niekto napise a druha vec je ked to ma clovek na sebe vyskusane. Ja som uzivala femibion aj pocas prveho aj pocas druheho tehotenstva a pozri som tu. Aj ja aj moje dve deti. Stastni a zdravi. Takze nerozumiem o akej skodlivosti to tu pises..

0vecka

SadP nesir tu tieto blbosti... studie ktore dokazali pozitivne ucinky sa asi nerobili z prirodnyh zdrojov kys. listovej preto je uz principialne ten clanok hovadina... najdi nejaku studio ktora tuto hoadinu potvrdzuje a potom sa mozeme bavit

Nikič54

Verda ono je to dosť rôzne. Pretože u každej mamičky je ten nedostatok iný. U niektorej pretrváva dlhšie u inej kratšie. Je to veľmi individuálne. Ale chce to určite pár mesiacov kým sa tie hodnoty ustália :-)

Verda

Baby máte skúsenosti s príznakmi nedostatku kyseliny listovej? Za aký čas sa Vám podarilo doplniť jej nedostatok?

Nikič54

Huuni čauko je podľa mňa veľmi nezodpovedné, keď žena k tehotenstvu pristupuje tak, že veď netreba nič brať, že dieťa všetko potrebné dostane od mamy. Že veď kedysi ženy vôbec vitamíny nejedli a rodili sa zdravé deti tak prečo nie dnes.. Mnoho vecí sa od tej doby "kedysi" zmenili a mamičky by s tým mali rátať

Huuni

všetko je to o prioritách alebo ako to povedať. Mám známu, ktorá za celé tehotenstvo nedala do úst žiadny vitamín. Bola presvedčená, že dieťa predsa si od nej vezme čo potrebuje. Lenže ako si mohlo vziať, keď jej telo nemalo dostatok vitamínov?!.. a teraz má síce synčeka, ale malý ma od narodenia zdravotné problémy. Preto ja som si povedala, že nikdy takto k takýmto dôležitým veciam nebudem pristupovať. Dieťa si zaslúži dostať všetky dôležité vitamíny :-)))