Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kyselina listova

BJ_2

Aurina, viem o com hovoris. Mam obdobia, ked je do mna problem dostat surovu zeleninu, a hlavne tu zelenolistu.

Su vsak 2 celkom dobre moznosti, zelene smoothie a odstavovanie.
Zelenu stavu vies zmiesat s mrkvovou, atd, to sa da vypit.
O tych zelenych smoothies je aj kniha, len neviem ako sa vola, treba pohladat na martinuse, bude sa to volat nejako podobne, zelene smoothies alebo tak nejak. Tie sa daju spravit aj na sladko, kombinacia napriklad manga, bananu a do toho listy spenatu, je prekvapivo chutovo dobra. Ta sladka chut to tam zamaskuje. Rovno pridas aj trochu kokosoveho oleja, aby sa lepsie vstrebali vitaminy rozpustne v tukoch, a mas z toho super vitaminovu bombu, na rano.

Naty63

aurina riešila som to už aj predtým...hneď ako som sa dozvedela, že je to dôležité pre zdravie, tak som hľadala možnosti...ako užívať kyselinu listovú...či len samotnú alebo či by bolo vhodné ešte s niečím a potom to už išlo samo...je dôležité podľa mňa sa na niečo takéto dať čo najskôr aby dieťa malo všetko...

Lietorika114

HM! Aurina pokial je pre teba surova zelenina problemom, tak by som sa zbytocne netrapila a radsej by som volila vitaminy v podobe doplnkov. Niekedy je fajn sa premoct, ale ked nieco nemas rada a mala by si to z pohladu vitaminov jest pomerne dlhu dobu a skoro kazdy den, tak sa mi to nezda moc super ;)

Aurina

@Martinka229 - koľko je asi to zvýšené množstvo? Mám na mysli denne koľko potrebujem mať kyseliny listovej, keď budem tehu?
@ZemanuelaZ - áno? Tak už konečne rozumiem celkom tomu, takže je dôležitá v podstate v celkom tom období, keď ide o dieťatko.
@BJ_2 - kiežby surová zelenina nebola takým veľkým problémom pre mňa :/

BJ_2

Ide o to, ze k.l. sa lahko nici prakticky kazdou upravou (tepelnou, konzervovanim, aj svetlom)... vsetok ten vystaveny tovar na svetle v hypermarketoch, proste ludia jej maju nedostatok. Cize lepsie je suplementovat, ale nie tou syntetickou formou. Len o tom som pisal.

Popripade, jest vela surovej zeleniny, v ktorej sa nachadza. Ale najlepsie aj suplementovat. Zistilo sa, ze bezny moderny clovek jej ma prakticky vzdy nedostatok, rovnako casto byva deficitny aj vitamin B12, a aj B6 byva velmi casto zastupeny v strave nedostatocne. Vsetko su to rizikove faktory pre homocystein.

ZemanuelaZ

aurina nejde len o vyznam pri raste bruska, pri tych prvych tyzdnoch tehotenstva, pre dieta ma kyselina listova a tieto vitaminy vyznam az kym mamina neprestane dieta kojit. Potom su tie vitaminy tiez dolezite, ale uz sa prijimaju do tela v inej forme. Za mna netreba prestavat uzivat vitaminy, uskodit neuskodia, jedine pomozu ;)

Martinka229

aurina je dolezite jej mat dostatok, bez ohladu na to ci si tehu alebo nie, ale ked sa chystas otehotniet alebo uz si tehotna tak je potrebne ju uzivat vo zvysenom mnozstve, pretoze sa moze prihodit, ze zostanes tehu a dieta uz od malinka malinkata potrebuje mat aj kyselinu listovu a aj mnoho inych vitaminov ;)

Aurina

@BJ_2 - vôbec nerozumiem, čo píšeš o tom vajci, normálne som sa pýtala na to, kedy sú tieto vitamíny potrebné a prečo, absolútne nič viac som ti nenapísala :) ďakujem ti aspoň teda za odpoveď, že je potrebné ju brať stále, mám to teda brať tak, že či som tehu či nie mala by som ju furt užívať?

BJ_2

Aurina, kyselinu listovu treba brat stale... ludia jej maju zo stravy zalostny nedostatok, a je to jeden klucovy faktor, preco maju zvyseny homocystein.

Dalsi vitamin, ktoreho nedostatok to sposobuje je vitamin B12.

Ako som pisal, ber ten once-per-day, alebo two-per-day, lacnejsi nez femibion a tisic krat lepsi. Viac uz pre vas nemozem spravit... ked vam niekto da na podnose zlate vajce a vy dalej zobkate bobky zo zeme, tak uz vam nieje pomoci.

Aurina

@Dienda - toto je vec, ktorú som najmä chcela vedieť, že kedy je vhodné začať tieto vitamíny brať, aby bolo všetko v poriadku. Čo všetko vlastne dokážu dieťaťu zabezpečiť? Majú význam len pri raste v brušku? Mám pocit, že o takýchto veciach viem strašne máličko :/

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kyselina listova - Fórum - ZDRAVIE.sk