Divné stavy, stres? busenie, hnacky, co to je?

Príspevok v téme: Divné stavy, stres? busenie, hnacky, co to je?
roloboda

fakt neviem, ci toto niekto pochopi...
uz si pripadam ako chory clovek...
trva to asi 2 roky necele, s odchylkami a rôznou intenzitou...
proste ked nieco robim,napriklad sedim pri pocitaci a musim pisat seminarku do skoly... ci som v klude , spokojna a rozpravam sa v pohodli domova so sestrou...
obcas ma prepadne taky pocit asi uzkosti alebo co to je... busenie srdca, potenie, zaludocne tazkosti, az hnacka...
nechcem to robit, ja viem, ze je to nieco , ako keby som sa stresovala, ale stava sa mi to casto..najprv som si myslela, ze je to iba zo skoly alebo tak, ale je to aj ked sa citim v pohode..
ako keby som si myslela,ze nemozem byt stastna...
chcem s tym prestat, lebo od toho stresu mi iba vlasy vypadavaju a z tych zaludocnych tazkosti sa vzdy vyhadzem..
niekedy ked na to zabudnem , nemam to aj tyzden... ale niekedy je to take intenzivne, ze idem aj 6 krat na zachod...

pomozte mi prosim...alebo stava sa to aj niekomu inemu????
uz som z toho hotova :(((((
najpr

Sykorka

Najskôr si treba dať vyšetriť štítnu žľazu, lebo takéto stavy môže spúšťať aj hypertyreóza. Až potom sa dá rozmýšľať nad úzkosťami, tetaniou a pod.

Kima

Ahojte,
Mám tiež podobný problém. Som v kľude z ničoho nič mi príde nevoľno rozbúši sa mi srdce začne mi šumieť v ušiach, závrate až ma preženie niekedy to končí kolapsom. Zo začiatku som to mala cca v pól hodinových intervaloch skončila som v nemocnici kde mi nezistili nič dali mi len Varivenol na prekrvenie a dostalo sa mi len kritiky že mi nič nie je a že si pravdepodobne vymýšľam.Časom to prešlo a po roku sa mi to vrátilo nie tak silné ani časté ale stáva sa. Ak má niekto nejakú radu ako sa toho zbaviť, potešilo by ma. Ďakujem Lela

Brigita232

nemusi to byt hned psychika, taketo potioze vyvolavat potravinova alergia, intolerancia, pozor nie je to to iste. Potravinove alergie ti urobi lekar a intolerancie neviem, ale na intoleranciu je aj domaci test fooddetective za 70 eur. Nehovor lekarom o strese, lebo sa s tebou eni nebudu zaoberat a rovno ta odoslu psychiatrom, aby mali pokoj, ale naozaj tych pricin moze byt viac, skus toto najprv vylucit.

dana1234

Mne to začalo ako hnačka, ale ani nie vodnatá, skôr taká trhaná 5-7x za deň, po 3 dňoch nevoľnosť, ale nie tráviaca, ale taká celková, pomaly ako na odpadnutie, vnútorný tras a búšenie srdca,každý deň niekoľkohodinové stavy, musela som na PN, po týždni som doma vybuchla pred rodinou hysterickým plačom, že už ďalej takto nechcem existovať, vyľakali sa, mrzelo ma to kvôli synovi, že ma tak videl.Krv, moč, výtery, hormóny,ultrazvuk brucha, tlak v poriadku, tak mi dali Lexaurin 1,5mg 2x denne na ukľudnenie,magnézium, začala som cvičiť jogu, takú relaxačnú, aby som odbúrala stres, všetky symptómy sa výrazne zlepšili, až na tie stolice, po mesiaci mám stále 2-3 denne, sú aj dni, keď len 1x denne, ale tých je len pár. Mám ju stále rovnakú, či zjem kyslú kapustu, alebo piškóty s banánom, takže stravou to asi nie je. Ešte dodám, že ma nič nebolí, nenafukuje, nemám kŕče, len pocit, že musím ísť. Poznáte to niekto? Poraďte mi, prosím, predtým som mala pravidelnú stolicu raz ráno, zápchou netrpím. Ďakujem.

Miska164

tieto symptomy mozu byt zapricinene syndromom drazdiveho creva. Tiez tym trpim, najhorsie je, ked sa streidaju zapchy a hnacky, vecny zacarovany kruh. ale urcite odporucam probiotika, posledny mesiac som ich zacala brat a zatial mam pocit, ze sa to lepsi...

mascha

prikláňam sa aj k názoru od dusana1985,ale odporúčam ešte detoxikáciu,najskôr očistu čriev, neverili by ste,že to má vplyv aj na hlavu, psychiku

dusan1985

ja si nemyslim ze je to psychicka porucha. po roku problemov som skoncil u psychiatra, ale lieky som odmietol. az nedavno som zistil ze busenie som mal zo soje! nejak sa mi vytvorila na nu alergia. je vo vsetkom! Taktiez mi vadia mliecne produkty. Nikdy som nebol predtym alergicky na nic, ani pel. zacal som studovat pracu jednej kanadskej vedatorky Dr. Hulda Clarkova. Tvrdi ze vestky nase priznaky su z parazitov a z latok (tazke kovy, chemikalie) ktore velmi zatazuju organizmus! Tuto tematiku by som odporucil skorej si precitat pred navstevou psychiatrie.

Lulu2011

elixir - tie stavy pozna vela ludi, ja tiez tým prechadzam uz dlhu dobu a cim ma vacsi stres tým sa to zhorsuje, najlepsie su nejake neskodne lieky na uvolnenie nervovosvaloveho napatia napr. guajacuran, je to nieco ako na tetanickom podklade, alebo neurovegetativnej dystonie, neprijemne hrozne

Elixir

najlepšie je chodit niekam na prechadzky do prirody ... mat vela pohybu.. ja som mal take stavy ako nie velmi často.. asi raz do mesiaca..niekedy aj tyžden. to bolo hrozne..tiež prv bolest hlavy alebo skor točenie , potenie ruk , traviace tažkosti .. pocit napatia . pocit že mam malo vzduchu , stažene dychanie až sa to vygradovalo do toho bušenia srdca.. ale na to pomohlo vždy pol deco :D a prešlo to ... :D

RNG

Viera je velmi silna zbran, ale zialbohu nie vzdy nahradi chybajuce neurotransmitery v mozgu, co rozne stavy(uzkost, depresia, depersonalizacia atd) sposobuju. A chemicke lieky sice adresuju mnohe priznaky, ale naozaj situaciu riesia bez postrannych ucinkov len doplnky chybajucich latok , priamo neurotransmiterov, bioidentickych, alebo polotovarov, z ktorych si ich telo moze vyrobit.
Tema tu bezala uz mnohokrat. Spomeniem len najpravdepodobnejsie prostriedky na to:
5-HTP, SAM-e, SJW, L-DOPA, vitaminy B, lecitin, Picamilon(GABA plus B-3) a rozne ine.