Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bielkovinova dieta?

lenka12

U mna bielkovinova dieta fungovala, ja som s nou schudla, ale casom sa kila vratia, ak si clovek nenastavi rezim. Vyskusala som www.goute.eu , maju celkom pozitivne hodnotenia, najprv intenzivnejsi balik pre prve fazy, potom len par sackov a tyciniek. Hlavne sa vyhybam cukru a sladkostiam, tie nahradzam proteinovymi tycinkami, keksami.

gabona1

Ahojte, no znie to lákavo a niečo pravdy na tom bude, pretože v mojom okolí už dve baby schudli s takouto dietou viac ako 15 kg a to asi pred rokom a váhu si stále udržiavajú. Majú môj obdiv.

adelaide7

Ahoj, neviem, či máš na mysli nejakú konkrétnu bielkovinovú diétu, ale základ, keď chceš schudnúť je zvýšiť príjem bielkovín a zdravých tukov a úplne zminimalizovať sacharidy. Potom sa ti telo dostane do stavu ketózy a začne sa zbavovať všetkých prebytočných kg. Len tam treba úplne obmedziť sacharidy vo všetkých formách. Celkom sranda, lebo ja som si tiež vždy myslela, že to tuky sú tým postrachom, a to práve sacharidy. Čiže zvýšiť príjem bielkovín určite super cesta. Ja som po pôrode a materskej mala navyše skoro 20 kg! Potom som sa konečne odhodlala a začala sa o toto chudnutie viac zaujímať a vyskúšala som keto-diétu, to je tiež v podstate bielkovinová. Začala som tak, že som sa stravovala produktmi od KetoDiet, to som dokopy zhodila asi 13 kg. Ono sú to hlavne proteínové produkty, ktoré ťa zasýtia a naučia ťa stravovať sa pravidelne, aspoň u mňa, takže toto bol taký štart. Teraz pomaličky pokračujem a začala som chodievať aj na zumbu :)

jane124

bielkoviny na chudnutie potrebujes a spolu s nimi aj dostatok tukov. ja si napriklad neviem predstavit zacat den bez rastlinnych bielkovin. zila som istu dobu v Azii, kde je s bielkovinami problem - kedze tu lubia strasne sladke a mlieko ci syry alebo su hrozne drahe. no a vysledok bol taky, ze som bola cely den hladna, tlacila do seba blbosti a samozrejme aj pribrala. urob si z netu taky vycuc, vacsina clankov obsahuje aj nejaky zoznam potravin, pozri tu zo zdravia www.zdravie.sk, alebo toto -odkaz odstránený- alebo toto: www.pluska.sk
Skusala som aj keto dietu, super vec ale najlepsie je, ked bielkoviny jednoducho budes jest viac - potom to nebude dieta, lebo celkovo pojem dieta je taky zavazujuci :) nejde ani tak o tie kila ako o to citit sa fajn - predsa len 2 kila tuku vyzeraju inak ako 2 kila svalov hahah
Drzim palce, Janka

marko_32

MYslím že všetko čo si potrebuješ prečítať o tejto diéte nájdeš aj tu :)
www.tabletky-na-chudnutie.sk snáď ti to pomôže.
Tak či tak, ako sa tu aj spomína, žiadne rýchle chudnutie nie je zdravé...

Fleur-de-lis

pokiaľ viem, tak bielkoviny sú ok, pokiaľ sa jedia s dostatočným množstvom tukov. Je známi aj tzv. zajačí hlad (rabbit starvation), kedy jedli veľa chudého králičieho mäsa, čo viedlo k zdravotným problémom.

Aj paleo sa od svojich počiatkov už v tomto smere mierne zmenilo, a neodporúčajú ako na začiatku veľa chudého mäsa.

S čistými bielkovinami to netreba preháňať a hlavne nie dlhodobo.

Zo zdravých tukov (živočíšny, kokos, maslo, olivový olej, avokádo) sa, pokiaľ viem, nepriberá a nespôsobujú zdravotné problémy ak sa nekonzumujú naraz s väčším množstvom sacharidov. Takže bielkoviny+tuky+zelenina dobrá a zdravá kombinácia.

Rusalka75

keď som ja patrala o nejakom vyskume a výsledkoch v tomto type diét našla som to len u MUDr. Kozára, www.mdiet.sk . Myslím že je to vhodná metóda a jej základy sú obsiahnuté aj vo viac popísanej Dukanovej a paleo diéte.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Bielkovinova dieta? - Fórum - ZDRAVIE.sk