Schudli ste v posilnovni?

bubinko83

ja asi mylsim že mate59 ma pravdu ,ked večer nebudeš jest budeš rano viac hladna.Ja sa pravidelne stravujem asi mesiac v menšich davkach papam a tak.A schudla som zatial 2kg ale rozhodne sa lepšie citim.A ešte som chcela dodat že som obmedzila sladkosti na minimum a tiež mastne a vypražane jedla a večer sa snažim jest naposledy okolo tej siedmej ale ak som ešte hladna dam si potom mrkvu alebo uhorku.

mimi ja ta aj chapem stym stravovanim.Tiež som mala taku pracu že som sa jednoducho najest nemohla kedy som chcela ale skor len kedy som mohla:(Teraz som na materskej takže sa mi da stravovat super.Len sa musim zariadit vždy aspon den dopredu,lebo ked som rano hladna zjedla by som aj kona-vola.

mate59

No začiatky budú asi pre teba ťažké,hlavne keď ťa čaká dobrý smotanový paprikáš :)Ak si ho do chladničky nedáš, čakať ťa nebude.A počká ťa tam niečo nateraz pre teba vhodnejšie.Mňa paprikáš nečakal min. 30 rokov,možno viac.Ale ty máš pevnú vôľu,hravo zvládneš všetky nástrahy chladničky.Držím ti palce a prajem kladné výsledky.:)

Mimi888

Niečo na tom bude, keď nebudem neskoro večer jesť, vstanem hladná. :D
To ponocovanie tiež skúsim obmedziť; väčšinou chodím spať okolo polnoci, pretože práca+škola+voľné aktivity dajú zabrať.
I keď začiatky budú dosť ťažké a obzvlášť keď si predstavím, že ma v chladničke čaká dobrý paprikáš...nooo...tomu sa hovorí výdrž. Ale rozhodne skúsim, našťastie vôľu mám pevnú. :)
Rozhodne túto variantu stravovania sa som ešte nevyskúšala a doteraz som si naivne myslela, že posilňovanie a aerobic tento problém vyriešia. Ďakujem vám za rady.

Ajajáj, už teraz mi škvŕka v žalúdku. :-/

mate59

raňajky si nachystaj už večer/vločky do jogurtu,orechy,semienka....no raňajky/ a keď večer nebudeš papať,ráno budeš hladná/to je ten týždeň,možno dva na prekonanie/.Potom desiata, obed....človek by nemal byť hladný,a tých jaulov nie je veľa pri správnej výžive,akurát.Ak po večeri budeš hladná, daj si napr.mrkvu,ale nejedz,vydrž.Ráno budeš mať apetít.
Neponocuj,vstaň skorej,veď chceš niečo dobré spraviť pre seba, nie?

Mimi888

bubinko83, tiež mi to príde dosť zvláštne. Brucho mám pevnejšie odvtedy čo cvičím, ale stále je okolo taká pneu....a polovicu z mojich pŕs by som tiež niekomu podarovala. :D
Sval je ťažší ako tuk, ale už som priberala, keď som ešte ani nevedela, čo je slovo fitko znamená.
Ale s pravidelnejším stravovaním to skúsim ako odporúča mate59, každá rada je nad zlato a možno zaberie. :)

Mimi888

No v mojom prípade si budem musieť asi dlhšie zvykať než len týždeň. :D

Je dosť možné, že práve strava je kameň úrazu a každopádne vyskúšam to dodržiavať. I keď s tými raňajkami cez pracovný deň je to trošku problém, to si budem musieť dať budík ešte skroršie, pretože raňajkovanie v práci by mi zamestnávateľ asi netoleroval. Ale keď skoro ráno nie som vôbec hladná, aj tak to mám do seba dať?

4xjedlo/deň ste asi myslel podávať jedlo v malých dávkach však? Pretože si popravde neviem predstaviť, ako by som toľko nabratých kilojoulov vybehala.

bubinko83

mimi a ako to že cvičiš a maš tuk na bruchu a bokoch? Po trištvrte roku cvičenia je to čudne nie? A stou vahou je to možne lebo ja myslim že sval je tažši ako tuk.Moja mama posiluje dlho a vahu ma okolo 55kg vyšku 162.A je uplne chudučka.Ja mam 61kg a mam všade slaninku.

mate59

ak sa nenaraňajkuješ,tvoj mozog si o ne povie neskoro večer/a ten neoklameš!/a žlúdok bude za každé sústo vďačný.A tú pneu dáš dole ľahko potom len behom.

mate59

a sme doma.1.chyba, neraňajkuješ.Hneď ráno sa napi vody,čaju, a potom raňajky.Naštartuješ telo, potom ešte 4 x strava a ak ráno skoro vstávaš a neskoro ešte ješ,žalúdok ti pracuje do 1-2. do rána než to strávi celé.Min. 3 -4 hodiny pred spaním nejedz.Bude ti to trocha trvať,než si zvykneš,ale po týždni to bude ok.Takže som mal na začiatku vlastne pravdu.

Mimi888

Anorexia, no to by mi ešte chýbalo. To by som musela vymeniť celý šatník. :-D
Ako to povedať, mám dosť veľké prednosti a navyše sa neviem zbaviť toho tukového kolesa okolo pása a v oblasti bedier.
Viete, mať 10 rokov tú istú váhu a zrazu taký skok mi spôsobil šokovú terapiu.

Ešte ma napadlo, či nemám obmedziť môj príjem neskorých večier (t.j. okolo desiatej večer). Vstávam skoro do práce, takže raňajky nestíham a jem už len na obed a potom neskoro večer. Ale stále si hovorím, že tak to bolo aj predtým, ale je dosť možné, že telo sa búri proti týmto starým návykom.

Cvičiť rozhodne nechcem prestať, práveže sa mi upravila chrbtica, ohybnosť a pružnosť tela, jednoducho povedané, cítim sa fit.