Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Môže k nam prisť exekutor?

Lilienn

syn pracuje a býva v Čechách, u nás nemá trvalý pobyt,ale pošta mu chodí k nám, nemôžem ju však prevziať, nezobral si pôžičku, stratil OP a niekto zneužil jeho OP a zobral si pôžičku 21.000 Sk, zmluva vznikla v tom čase keď on nemal OP, je to na exekúcii. Bol na polícii ohľadom straty OP a povedali mu že tá nebankvoá spoločnosť nech si vyžiada potvrdenie že v to mčase mal nahlásenú stratu OP.

ewelin28

lilien....myslim ze nie..ale neviem ako to je s prechodnym pobytom, ci tam exekutor ma pravo alebo nie :)
ale vravim ak aj ma trvaly pobyt...a vy dokazete ze veci su vase...vratia vam ich :)

Katty 321

Ďakujem vam za odpoveďe. No brat to mal pôžičku, neviem presne kolko možno 500 000 sk no s urokmi za neviem aký čas neplatenia sa mu to takto zdvyhlo.
No jeho vec iba ma zaujimali tieto veci, ohladom toho exekutora.

GiovanniX

aky je to dlh?uver?alebo nieco ine?lebo len tak nedaju nikomu 50 000€ daco urcite musel zalozit,dom,auto,alebo rucitel,takze prv poberu tie veci co kupil za ne ak to je ucelovy uver,ak nestaci tak pojdu po jeho majetku tak ako ostatni pisali predomnou,potom pride na rad rucitel(ak ho ma),rodicia sa nemaju coho obavat:),len brat ak nema nic,tak exekutor bude cakat aj 10 rokov,aj viac aby mohol vymoct od neho dlh,kym nesplati dlh neda mu pokoj....

ewelin28

katty.....bohuzial..exekutor moze vziat aj vase veci...ale potom vy mozete preukazat ze su vase...ale anto treba blocky a zarucne listy..alebo faktury a podobne..ale ono najprv exekutor zvykne tak ako uz napisali predomnou robit zrazky zo mzdy a zamrazit ucet..byt vam vziat nemozu...ale ten majetok..noo...radsej si odteraz vsetko odkladajte..alebo ak budete vediet ze uz vec riesi exekutor..take drahsie veci dajte k znamym.alebo rodine...a chladnicku pracku..postele oblecenie..a ucebnice a podobne vam aj tak vziat nemoze..ono je to vsetko v zakone popiseane co moze a co nie
drzim palce...aby vy ste pykat za brata/syna nemuseli :)

jajaja99

tak ako vravi mate. exekutor mu nariadi zrazky zo mzdy, z uctu, z nemocenskych davok ak bude chory, z podpory ak bude nezamestnany, bude mu skratka dychat na krk.ale exekuovat bude majetok len v bratovom vlastnictve.

mate59

obstaví mu jeho účet, kam mu chodia peniaze zo zamestnania,na adresu trv. bydliska príde zistiť, aký tam má majetok/elektronika,cennosti/ a zabaviť mu môže auto.Byt,ktorý majú v BSM rodičia, vziať nemôže.Problém bude mať ten, kto mu za pôžičku ručí.

za8icka

Ak nie je vlastnikom bytu tak podla mna nie. Exekutor ti moze skonfiskovat len veci co su napisane na teba. Ale neviem to isto. Nemas nejakeho znameho co je pravnik?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Môže k nam prisť exekutor? - Fórum - ZDRAVIE.sk