Byvalý mi chce zobrať dceru-nejaka pravnicka rada

Príspevok v téme: Byvalý mi chce zobrať dceru-nejaka pravnicka rada
mimi°°

s byvalim priatelom sme zili spolu rok u mojich rodicov(hned po narodení dcerky) a potom 3 mesiace v prenajatom byte. Vzdy sme mali problemy ale snazila som sa vztah udrzat kvoly dcere ale ked sme zili sami uz sa to nedalo....stale chodil niekde s kamaratmi,prehraval vyplaty v strojoch,pil atd.....ked sme sa s dcerkou odstahovali naspat k rodicom dala som mu este niekolko sanci ale evidentne si ich nevazil-vyhodil nas na stedry vecer okolo siedmej z bytu,raz ma s dcerkou vyhodil o desiatej vecer lebo sme sa povadili..musela som si ju na kocik dat spiacu a odist....potom som s nim uz prerusila kontakty(vyhrazal sa mi do telefonu ze si ma odsedy-myslel tym v base.) mimochodom jeho trestna minulost je dost pestra(kradeze,ublizenie na zdravi atd.)no vzhladom k mojej financnej situacii som musela ziadat o vyzivne , pred sudom sa spravil ze je nezamestnany a na podpore pretoze so svojim sefom (jeho velmi dobrym kamaratom-myslim tym ze sef je jeho kamarat)to zahrali mesiac pred sudom-po podani navrhu ze ho sef akoze vyhodil takze vyzivne mi dali 50eur a stretavanie s dcerou o ktore ziadal kadzu stredu na 3hodiny a kazdu druhu sobotu a kazdu druhu nedelu na 4hodiny.....lenze teraz si na mna povymyslal hluposti akoze som bola na potrate(niekedy teraz ) a ze som z toho psychycky mimo a ze nicim aj nasu dceru a take dristy a chce mi ju zobrat, dalej ze si chodim na discoteky a ze chlascem a ze sa predavam aby som o nom ziskala informacie ci co(toto vsetko mi len pise v sms).na discoteku si obcas zajdem ale len ked mam zabezpecenu malu takze je u mojich rodicov .....a okrem toho mam dost velke podozrenie ze frci v drogach ale nemam na to dokaz dokonca sme mu raz s kamaratkou volali len tak ze to ideme skusit ci nam nema nieco predat tak povedal ze keby nebol v robote tak by jej predal(myslim tym drogy)......moze mi zobrat malu ak to da na sud?ako sa mam branit...nemam koruny na pravnika....moze ho dat súd na moj popud na toxikologicke testy a na psychologicke vysetrenie pretoze podla mna nieje normalny ked si toto na mna vymysla a robi to co robi(a moze nejako oblafnut tieto testy?myslim ze pri psychologovi sa bude spravat normalne alebo tak ci na to su metody ze aj ak sa bude ten clovek pretvarovat tak to ide zistit?) a kolko sa take drogy drzia v tele,?.......co mam robit?????????

cajik

1.aj keby si na potrate bola, do toho nikoho nic, je to tvoja osobna vec

2.najdi si nejake centrum pravnej pomoci napr. : www.legalaid.sk
alebo nieco ine, pohladaj cez google

za8icka

No ja ti moc neporadim lebo nie som pravnik, ale co sa tyka doxikologickych testov, tak s drogami je to rozne. Napriklad, co si este pamatam tak THC sa udrzi v tele tak 46 dni a vo vlasoch vraj az dva roky. Ine drogy aj tri mesiace. Pretvarovat pred pszchologom, neviem ci je mozne, je to odbornik a ten by ho mal "prekuknut".
Co sa tyka toho ze si vraj bola na potrate, tak to by musel podlozit nejakym lekarskym zaznamom.
To tvoje podozrenie, ze frci na drogach a ze ste mu raz na skusku volali, s tym myslim ze na sude nepochodis, lebo je to slovo proti slovu a keby ste to mali nahrane, tak je ti to tiez nanic lebo pri sude sa to pouzit neda. Nahravka nebola spravena legalne.
Ak ti vypisuje take sms ako pises, radim ti si ich nechat lebo to ti mozno moze pomoct na sude. Ked uz nic ine tak ako dokaz ze ta obtazuje.
Ked on ti chce vziat malu, ma ju on ako zabezpecit? myslim tym financne alebo ked je v praci ma sa o nu kto starat? musi preukazat na sude ze je schopny sa o nu starat a ze ma na to vhodne prostriedky.
Nezufaj a porad sa z nejakym pravnikom. To ze nemas peniazky, nemusi byt problem. Mali by byt pravnici aj pre socialne slabsie rodiny. Skus sa popytat vo svojom okoli alebo na urade