nevera...som na dne

Príspevok v téme: nevera...som na dne
Filipka15

Ahojte...s priatelom som bola takmer 3 a pol roka...Asi po mesiaci chodenia ma podviedol,olutoval a ja som odpustila s vierou,ze uz to nespravi a ze jednu sancu si zasluzi kazdy.Vsetko bolo viacmenej fajn,obcas nejake nezhody,hlavne preto,ze na neho dost baby letia a velakrat som mu nasla,ako nejake namotaval na nete,ale tym to haslo.Vcera vecer sa mi priznal s tym,ze uz mi viac nemoze klamat a ze od tej prvej nevery ma podviedol este 2x (raz pred asi 2 rokmi pripity na diske a druhykrat tento vikend-co je pre mna horsie,lebo isiel za nou az do ineho mesta,zaplatili si nejaky hotel zrejme a bol s nou az do nedele).Vravi,ze ma miluje,ale ze je hajzel a musim ho nechat,aby som sa zachranila.Ja som na dne,mame spolocny podnajom,spolocne veci,odisla som kvoli nemu do CZ,teraz nemam viziu buducnosti.Viem,jedina rada je opustit ho,a to aj zrejme urobim,ale stale ho milujem,nedokazem ho nenavidiet.Bol moj prvy,vo vsetkom,boli sme vela spolu,milion krasnych spomienok.Prosim,povedzte svoj nazor, rady,co spravit,ako sa z toho dostat.Mam pocit,ze sa mi zastavil zivot a ta bolest je na nevydrzanie. Dakujem

Weva

Podla mna to totalne ignoruj, nepis si a nestretavaj sa s nim... Nic tym neporiesis a len Ta to moze rozhodit z rovnovahy... Je to strata Tvojho casu a naco mu dokazovat do oci, ze ho uz nechces? To pochopi i sam.
Drz sa :)

jahodka123

Aha, zmena. Nevšimla som si, tak prepáč. No vidíš, že to išlo :)) So mnou sa tiež tak chcel stretnúť, aj som sa stretla. Všetko olutoval atd, ale už som sa nedala obalamutiť. Ale sme "kamoši" a sem tam si napíšeme, že čo a ako, ale to je všetko. Ja už mám nový život a ten sa s tým starým nedá porovnať :)

jahodka123

Filipka15 - ako keby som čítala svoj vlastný životný príbeh ! Radím ti.. odíd a začni nový život. Neboj, ono to pôjde a zabudneš na neho tak rýchlo, že ani nebudeš vedieť. Aj ja som bola bezradná a verila som, že už sa nikdy nezamilujem atd..Ale pro jedno kvítí slunce nesvítí, tak bud silná a začni odznovu. Držím palce !

Filipka15

ahojte, tak som myslela, ze sem uz ani pisat nebudem, ale neda mi :-) Doslo totiz k zaujimavej situacii. Dotycna "dievcina" mojho ex odkopla a on zacal otravovat mna. Najprv napisal na jednej socialnej sieti, ked som neodpisala, napisal na dalsej (nikde ho nemam v priateloch), tak som zo slusnosti stroho odpisala (mozno chyba?) a teraz mi napisal, ze by sa rad so mnou stretol,ak budem mat cas a zaujem. Aj cely ten jeho styl spravy- "nasladly", moje oslovenie zdrobnelinou...no nechapem. Neviem,ako reagovat, ci neodpisat alebo odpisat, nech niekam ide... Je to sila. Inak ja som uz isty cas uplne v pohode z neho, nechyba mi, takmer si na neho nespomeniem a uz vobec by som ho nechcela spat. Len ma udivuje, ci je fakt uplne bez chrbtovej kosti alebo co vlastne odo mna este chce.
Pekny den vsetkym :-)

2bodka

Filipka15,

ja som kedysi mala jednu uzasnu lasku, ktora absolutne nedavala zmysel (bol mladsi o tri roky a uplny opak mna) a prave preto som tomu verila. Citila som zlom vo svojom zivote, myslela som si, ze to bude to prave. Potom, ked sme sa rozisli tak strasne ma to vzalo (aj ked rozchod bol obojstranny prave pre rozdiely nasich povah), plakavala som kazdy den niekolko mesiacov. Nedokazala som nic jest, nedokazala som spat, z prace som sa tesila domov, ale doma ma nic necakalo. Vtedy som mala pocit, ze moj svet skoncil. Naozaj som si vtedy mysela, ze uz nikdy nebudem stastna a nenajdem uz nic krajsie. Ked som rano autobusom prechadzala okolo jeho sidliska a videla jeho panelak, tiekli mi slzy... Bolo to velmi tazke obdobie, ale postupne to prechadzalo az to preslo uplne. Asi pol roka po rozchode som spoznala ineho muza a bola zase nastastnejsia zena na zemi. Bol taky, akeho som si vysnila a ja som bola znovu velmi stastna.

Ver mi, ak je obdobie, v ktorom velmi trpis, mozes sa tesit, ze za nim bude nasledovat obdobie, kedy budes velmi stastna :)

Drzim ti palce, aby si to zvladla s hrdostou a coskoro spoznala niekoho, kto ti ukaze, aky je svet krasny :)

ta3

Filipka, Zuzanka
x-krat som sa presvedcila, ze vsetko zle je na nieco dobre, ale spravidla na to prideme az s odstupom casu, ak zena miluje muza, ktory si ju nezasluzi, malokedy najde v sebe silu povedat dost prave preto ze ho miluje, niekedy v takychto pripadoch zauraduje milosrdny "osud" a zenu oslobodi od suknickara ci inak nezodpovedneho partnera sposobom, akym sa to stalo Vam, Filipka si moze gratulovat, ze sa to stalo po relativne kratkom case, Zuzanka, ale ani Ty nemusis vesat hlavu, na lasku nikdy nie je neskoro, ja som v 58 nasla muza, ktory ma ma rad a aj si moju lasku zasluzi, kazdy rozvod je tazky pre vsetkych zucastnenych, najma pre Vasu 10 rocnu dcerku, ale neboj sa, zvladnete to obidve a este lepsie bez neho, kedze nielenze bol nevernik, ale este ani korunu nevedel udrzat

Rony
velakrat som sa v muzoch sklamala, ale nikdy som ich nehadzala do jedneho vreca, vzdy som verila, ze existuju aj spravni muzi a Ty si jednym z nich, pravdepodobne si este slobodny, ked spominas hladanie, dievcina ktora Ta dostane bude stastna

vsetkym Vam drzim palce na ceste za laskou

Katka87

To spolu uz rok nie ste? Som si nevsimla ze taka stara tema :) Ale dobre si sa rozhodla, nemas co banovat. Nech si trtka kde chce a nakazuje ine zeny. Bud rada, ze ta nenakazil niecim horsim.

Filipka15

lillia, dakujem, ze ma chapes
zuzanka65, je mi velmi luto, co prezivas. Moj pripad nepresiel do takeho "extremu" (manzelstvo, dieta), ale myslim,ze tu bolest v srdci a sklamanie prezivame po "prevaleni" kazda rovnako. Verim, ze aj u Teba po dazdi vyjde slnko a raz budes zase stastna a mozno aj s niekym druhym. Ja keby tu mam pisat o mojom ex a co vsetko mi povyvadzal (a co sa aj teraz dodatocne dozvedam), tak by si mnohi pomysleli, ze ci som normalna, ze som s takym clovekom bola vo vztahu. Po rozchode som chodila aj k psychologovi a ten mi povedal vetu, ktoru si vzdy povedz aj Ty- to, co spravil a akym sposobom, je jeho hanba, nie Tvoja. Verim (aj ked uz niekedy trosku pochybujem), ako aj lillia napisala, ze kto co zaseje, to aj zozne. Jedine co lutujem ja a mozno aj ty, su stratene roky s clovekom, co za to nestal. Drzim Ti palce!

lillia

filipka, velmi dobre ta chapem. nezabudni, ze co kto zaseje, to bude zat. vsetko sa kazdemu vrati. otazne je len kedy a ako

zuzanka65

Filipka, prečítala som si celú tému, aj keď je spred roka. Tvoje slová akoby som písala ja sama, každé jedno. Mne sa stalo presne to isté čo tebe. Bolo to pred šiestimi týždňami a keď som čítala tvoj príbeh a to, ako sa trápiš, bolo to presne o mne. Ibaže je tu jeden veľký rozdiel. Mne sa to stalo po 28 rokoch manželstva. Prvá nevera bola po 5 rokoch a 23 rokov bol relatívny pokoj. Prežívam to podobne, jeden deň je lepšie, druhý horšie. Máme ešte spoločnú dcéru (10), takže tu neprichádza do úvahy úplne sa odstrihnúť. Sama som zvedavá, ako to bude pokračovať. Dnes som ok, ale viem, že ten žiaľ a bolesť znovu prídu, lebo tak je to celých 6 týždňov. Žiadosť o rozvod už mám na stole, sám ju podal, už je odsťahovaný, pojednávanie je o dva týždne. Chcem sa rozviesť, lebo my sme mali hlavne finančné problémy a jeho nevera, to bolo len tá povestná čerešnička. Ja jeho "priateľku" neriešim, hoci, keď si ich predstavím spolu, mám také pocity, ako si opisovala ty. Hlavne, keď si pomyslím, že len pár dní pred odhalením jeho nevery sme spolu normálne spali a vlastne po celý čas, čo spával aj s ňou. Pre mňa je dôležité, že rozvodom sa konečne skončí to peklo okolo financií, lebo my už sme riešili aj to, že sme pre neplatenie nájomného skoro prišli o strechu nad hlavou. On je asi chorý, závislý od nakupovania a nikdy sme neplatili najprv účty, až potom všetko iné, ale naopak. Ja som mu v tom nevedela zabrániť, prispôsobovala som sa, pritom vnútorne som vedela, že to je zle a vznikali konflikty a hádky. Teraz som vlastne dotyčnej vďačná, že ma zbavila tej pijavice. Viem, že za to, že spávala so ženatým ju stihne trest. Pravdepodobne aj ju bude využívať finančne, už teraz sa vyváža na jej aute a požičala mu aj peniaze, aby sme mohli splatiť náš dlh na nájomnom. Tomu vzťahu nedávam veľkú šancu, lebo ona má dve malé deti a ak má aspoň trochu rozumu, tak ho pošle kade ľahšie, lebo o chvíľu pri ňom nebude mať čo dať deťom jesť.
Na začiatku, keď to s jeho neverou prasklo som založila tému Môj muž má frajerku a ja ho stále chcem. Možno ste ju niektorí čítali. To som bola prvé dni totálne v šoku, dnes som už inde. Vtedy som obviňovala seba, aj mi tam pár ľudí vynadalo a posielalo ma na psychiatriu :-) Teraz viem, že som ho milovala viac ako seba a to je veľmi zle.
Filipka, prajem ti, aby si čoskoro mašla znovu lásku, aj keď ma mrzí, že po roku sa nič neudialo. Maj rada hlavne sama seba. Verím, že čas všetko zahojí. Dúfam, že to bude skoro, že nebudeme musieť čakať niekoľko rokov :-)