Prerabame dom - mate tipy,rady

Príspevok v téme: Prerabame dom - mate tipy,rady
opalka

prerabame starsi dom, v ktorom uz zijeme, ideme menit strechu, robit kupelnu, proste vsetko zaradom
chcela by som vas poprosit o vase skusenosti a rady, akym firmam sa vyhnut,akym produktom, kde sa oplati, kde je aka kvalita, kde su najs skridly, kde naj vane....nechceme nic luxusne a nadstanardne, proste klasika, nech to s nami pozije par rokov... dakujem

jancecka

my sme si poväčšine chodili aj na tovar sami :D lebo máme kamaráta s veľkou dodávkou :D ochotne zapožičal :D
a teraz naposledy sme boli aj v Poľsku na trhoch, lebo sme potrebovali dielce na kované zábradlie :D na balkon dlžky 10 m nás to vyšlo neuveriteľných 5 000 Sk :D u nás za tie isté dielce firmy pýtali dva krát toľko :D a pritom majú na stránke internetovej napísané, že materiál dovážajú z Poľska :D susedia si tam napríklad boli kúpiť aj drevo na altánok, sesternica má odtiaľ aj sedačku, zatiaľ im slúži, no sú to len tri roky, čo ju majú, niekomu sa pošťastí, niekomu nie

milusca

jancecka, my sme material na strechu mali dovezeny z dialky 1200 km:) Zistili sme, ze par singlov bolo preliacenych, tak sme potom museli cakat dalsi tyzden, kym prisli nove.

milusca

mariaa, mas pravdu. Staci odoberat tie spravne casaky, my chceme zostat verny ere nasho domu, tak budeme mat napriklad vanu na nozickach, hranate umyvadlo... Nas dom ma len zopar kozmetickych chybiciek (ziadna zrucanina:), inak je prekrasny - dubove schodiste (ma hodnotu asi pol miliona korun, asi tazko by sme tolko obetovali nanho dnes), dubove ramy okien, dveri, celodrevena podlaha hruba niekolko cm... take drevo sa uz dnes ani nezozenie a ak ano, musi to stat tazke prachy.

jancecka

opalka tak to nič, ja som zo západného :D reku poradím ti jedny stavebniny :DD ale mali by ste to príliš daleko, skús cez tú stránku alebo potom osobne pobehať a pýtať sa na ceny, zapisovať si a večer pri vínku s manželom vyhodnotiť :D ale všade je lacnejšie niečo iné

opalka

som zo stredneho slovenska, velmi stredneho :)
no a mne osobne sa nepaci, ze vsetci maju zaradom 5 druhov domov, bungalovy, alebo poschodove, proste je to vsetko rovnake

[zruseny12]

...ked je kvalitny stary dom-tak sa oplati aj ten opravit...aj ked sa hovori,ze NOVY JE NOVY...ale poznam aj starsie domi a su ZREKONSTRUOVANE tak,ze by clovek nepovedal,ze to bol stary dom....len treba BYT SIKOVNY A MAT DOST FINANCII A FANTAZIE...atd./hoci ta fantazia dnes nehra ziadnu rolu,staci si popozert nejake casop.atd./

milusca

jancecka, to je zakon schvalnosti:(

opalka, jasne, starsie domy maju uzasnu charizmu a clovek aspon vie, ze uz nieco vydrzali, ked si das postavit dom na kluc, kludne ti po troch mesiacoch moze zacat zatekat a na to, ze tam je napriklad minimalna izolacia clovek pride az ked je neskoro.

opalka

tiez mam z tohto obavy, co bude, ke dzhodime strechu,lebo menit s amusia laty, cize to nemozeme odkryvat postupne
ale tesim sa, dnes je krasnym umenim prerobit dom, nez si dat posatvit "na kluc" krabicku

tiez sme to preratali a vyjde nas to menej, hlavne uz ma clovek zacate, uz len zdokonaluje

a pokial ma sikovneho muza, co mame asi vsetky :) a dobry kamamratov, co sa prislub letnych grilovaciek radi pomozu, je to super
ja sa velmi tesim na prerabanie, len by som rada nasla kvalitne materialy za dobre ceny

jancecka

milusca nie nie :D jeden nie, máme dobrých kamarátov :D každý mal ale prácu, čiže v rámci možností nám to trvalo necelé dva týždne, firma by to mala skôr ale za koľko financií, trošku nám zamokla jedna izba, ktorá nebola dostatočne zakrytá. Inak ako na potvoru, dovtedy krásne a ako sme zhodili celú strechu, prišlo dvojtýždňové obdobie dažďov D: