Bulímia,anorexia

emma

zamyslime sa nad tym, ci bulvarne media
nam stoja za utrpenie, priam ochorenie, ktore nam sposobuju neustalym vykrikovanim o stihlosti.Akym pravom nam podsuvaju idoly krasy do 40kg? ktore su vystresovane,vychudnute,nestastne TROSKY ale :) vyhovujuce bulvarnym tabulkam.Kto ma pravo urcovat do kolkych kil je zena este pekna?Kazda anorekticka je zmanipulovana casopismi a verejnou mienkou ulice,ze len kostra je krasna.A nepiste mi ze neviem o com hovorim... bohuzial viem a som naramne rozculena a tesim sa, ze nam verejna mienka ulice neurcuje, ze najkrajsie su zelenomodre oci a vsetci ostani nech su nestastni a zacnu so sebou konecne nieco robit ked sa chcu v zivote presadit

maca

evelin, ak ti môžem poradiť, nezostávaj v tom sama. Zver sa niekomu, koho máš rada a komu na tebe veľmi záleží. Ten človek ti možno bude vedieť pomôcť.

evelin

ahojte..mam bulimiu uz asi 2 roky, ak sa to da nazvat bulimiou...zjem vsetko co vidim, fakt neviem ci si viete predstavit tie porcie a tolko jedla, no a potom ja nemusim ani vraqcat, ono to ide samo..ako keby ste si len odgrgli, ale mne to vsetko v malých dávkach vyjde von...je to hrozne, nikto o tom nevie a bojim sa to niekomu povedat!..co mam robit...kto pokeca?

maca

Mám bulímiu už viac ako 3 roky za sebou. Trápila som sa ňou myslím nejakých 7 rokov. Presne si nepamätám, ale viem, že to bolo dlho. Po nejakom čase o tom vedeli aj rodičia. Chodila som aj k psychologičke. Nič mi nepomáhalo a dobre si pamätám, aká som bola z tohto zúfalá. Potom som si našla priateľa. Je to úplne obyčajný chalan, ale niečím výnimočný. Ani neviem ako som sa mu k tomu hneď na začiatku priznala a on mi z toho pomohol. Pridávam sa teda k príspevku, v ktorom sa už uvádza, že keď Vás podporí, niekto, kto je pre vás výnimočný, máte veľkú šancu, že sa vám to podarí. Viem, že nie je ľahké zdúveriť sa o tom a viem, že nie je ľahké náujsť takého špeciálneho človeka, ale chcem Vám dať nádej, že nie je všetko stratené. ten obyčaný chalan je dnes už polroka môj manžel a napriek malým - bežným nezhodám ma drží naďalej nad vodou aj v mojich iných problémoch. Veľmi Vám všetkým želám, aby sa aj vám podarilo prežiť takýto, alebo aj iný malý zázrak, ktorý Vám z toho pekla pomôže. Univerzálny recept neexistuje, ale sám to človek nezvládne. Musí mať niekoho, kto mu v tom boji pomáha. Držte sa!!!

haluz

ahojte vsetci, ja sa k vam tiez musim pridat. Mam tiez tento problem a chcem z toho von. Vie uz o tom moja rodina a chcem vyhrat nad tymto kolotocom. Striedaju sa mi obdobia nechutenstva a prejedania, naslednych vycitok, sportovania. Upokojovala som sa tym, ze to vsetko patri do zdraveho zivotneho stylu, pravidelna strava, pohyb. Ale ked nahodou nejdem behat, hned mam vycitky a strach z pribratia. Prosim, ozvite sa mi niekto. Potrebujem aspon slovnu pomoc. Dakujem...

nox

presne viem, čo prežívate...
ja mam bulímiu tiež:(
už to bude asi rok,je to hrozne, otrasne!
neviem si rady.
Striedaju sa u mna rozne obdobia, diety, prežieracie doby, cvičenie...
Hladam pomoc, ale nechce sa mi ist za psychošom:((
O mojom problele vedia 2 ludia a obaja riešenie nechali vpodstate na mne
Denodenne snívam o tom, ako s týmto životom prestanem, schudnem 3-4 kila, budem v pohode a štastna...
Ibaže v poslednej dobe sa bojim, že sama sa z tohto pekla nedostanem..
skušam to prežiť formou vitarianstva, ale to je len další extrem, ktory mi vydrží vždy par dni a potom som zas naspat
Pomoc...aspon slovnu pomoc

jednoducho ja

... som jedne z vas...
...pred par rokmi by som sa vysmiala kazdemu, kto by mi povedal, ze sa nou stanem...
... a teraz vam JEDNODUCHO ROZUMIEM!
Pretoze som jednou z vas. bojujem s bulimiou a anorexiou uz 4. rok... Striedaju sa obdobia jedneho extremu s obdobiami toho druheho. Obdobia hladu s nekonecnym strachom pred kazdym sustom, ktore mam vlozit do ust, s obdobiami, v ktorych som schopna v priebehu par minut dobehnut vsetko to odriekanie a natlacit s bezhranicnou tuzbou do seba vsetko, co ma obklopuje... A potom sa toho jednoducho zbavit...
Dnes mam pre vas iba par rad. Nie som z toho este celkom vonku, takze mojim radam mozete opravnene nedoverovat... Ale VIEM, ze ked to niekomu poviete (prirodzene niekomu, komu na vas nekonecne zalezi a komu mozete doverovat), vsetko ODRAZU NABERIE INY ROZMER NEZ VTEDY, KED TO TAJITE!!! No a potom: Najdite si nieco, co bude neustale rozptalovat a odputavat vasu pozornost od jedla.. Nejske zamestnanie... Cinnost, ktora vam zaberie cas, ktory ba ste venovali tomu, aby ste mysleli na vas strach z jedla ( Ci uz strach z jeho konzumacie, alebo strach z toho, ze ho mate zrazu v sebe a tuzite ho dostat von...)
Ak chcete, aby som sa niekomu z vas ozvala osobne, skuste napisat, ozvem sa:)
A este nieco! To hlavne! PRIJMITE SA TAKE, AKE STE, PRETOZE STE VYNIMOCNE A JEDINECNE! SKUSTE SA MAT RADI A BYT SO SEBOU SPOKOJNE! :)
S pochopenim vasa "jednoducho ja" :)

bellina

mam bulimiu uz nieco cez rok, no zatial to nikto nevie a bojim sa to niekomu povedat, hlavne rodicom, preto sa s tym snazim skoncovat sama
ak sa tu najde niekto kto tu hrozu zaziva alebo ju uz prekonal, napiste mi prosim na bellina@zoznam.sk, budem vdacna za akukolvek radu ako sa toho zbavit.dakujem