Bulímia,anorexia

petraR

AnOnYm98 no ja mám 15 :D chodim tak občas a len tak kukať ...inač ty už maš menzes či nie ? viem že je to čudna otázka ale potom ti to vysvetlím a už si sa kukala ? :)

Maoam

Mrska, chod tam, ked uz mas ten termin, viem, prvy krok je uplne najtazsi ale urob to kvoli sebe aj kvoli svojim detom.
To, co si prezila musis spracovat, tvoj perfekcionizmus, prilisna sebakriticnost, snaha vzdy a vsetko kontrolovat, tvoja PPP - to je len dosledok.
Velmi ti drzim palce, napis potom ako prebehol ten termin.

mrska

Ahoj Maomam. Ďakujem za názor. Ja naozaj niekedy mám pocit že urobím všetko pre to aby som to riešila..ale potom to spadne do stratena. Hlavne ked sa mi často točí v hlave a som ako opitá. Neviem či je to tým. Ja som mala veľmi ťažké detstvo. Potom otec spáchal samovraždu,a ja som ho našla a dodnes tým trpím. My máme depresiu z otcovej strany. A ja tiež užívam dosť liekov. Ale fungujem,chodím do práce,starám sa o rodinu. Aj v robote sa vraj o mňa boja, ale myslím si že nieje prečo. Ja som na seba dosť tvrdá a kritická. všetko potrebujem mať pod kontrolou. Už som sa aj objednala k lekárke čo sa tým zaoberá ale asi tam nejdem. Mám ísť 27.6. lebo môj psychiater sa moc týmto nezaoberá. Tak poradil lekárku na PPP. Ak tam pôjdem tak som sama proti sebe. Ahojky.

Maoam

Anonym98, takze teraz mas uz napr. vysku 172cm a len 54kg, ale je dost pravdepodobne, ak budes normalne jest, ze do tej 18ky naberies nejake to kilo prirodzenou cestou bez toho, aby si sa teraz musela zacat vykrmovat

ak chces mat pekne svalstvo, je dobre robit nejaky sport, pravidelne, mozes aj fitko, posilovacie cviky (neprehanat to, ale je to dobre aj do buducnosti, budes mat fasa postavu)

u teba je potrebne len vydrzat, cas urobi svoje, neboj :-))

Maoam

pretoze v tomto veku (14,15r) je telo vo vyvoji a ten este nie je ukonceny, dievcata neskor este naberu svalovu hmotu, aj tuk a hlavne sa este zmenia proporcie, preto je vaha 48kg na 164cm vo veku 14-15r OK, lebo to nie je definitivne

ale zena vo veku 37rokov, ktora porodila tusim dve deti, to je nieco uplne ine

AnOnYm98

Maoam-ahoj mňa naozaj zaujíma veta čo si napísala mrske že "mas 164cm, 46-48kg je na tuto vysku zalostne malo, kebyze mas 15 rokov, tak je to ine" ....ako to myslíš?lebo ja mám problém už som tu písala moje miery ale mám len 14 ......

Maoam

Mrska, bohuzial, ty uz MAS PPP, fakt, ze si tym posadnuta, uzivas prehanadla, dokonca si aj zvracala :-//

mas 164cm, 46-48kg je na tuto vysku zalostne malo, kebyze mas 15 rokov, tak je to ine, ale ty mas 37, si dospela, zrela zena, mas deti :-/

vo vlastnom zaujme by si mala vyhladat terapeuticku pomoc, lebo nieco tvoju PPP spustilo

urcite mavas aj uzkosti alebo depresie, to by zapadalo do obrazu

robis dojem fajn zeny, je skoda, ze sa takto trapis, podla mna potrebujes odbornu pomoc, aby si sa dala vnutorne dokopy a opät zacala normalne jest, kludne mozes byt stihla, ale to budes stihla aj s 50-52kg :-), ale budes podstatne krajsia, zdravsia, urob to pre seba a aj pre svoje deti - potrebuju zdravu mamu!!!

mrska

Ahojte všetci. Tak som si konečne našla čas tu napísať. Neviem či trpím anorexiou, skôr myslím že nie. Mám 37r. 164 cmn a 48 kg. Mala som už dobu že som mala 46,5 a strašne ma to trápi že to je už 48. Ale ono sa mi to hýbe kilo hore dole. V 9/2011 som začala držať dietu mala som 63kg, achcela som tak zhodiť 5kg. Ale ked to išlo dole tak som sa tešila.A začala som tým byť posadnutá. Jem iba nízkotučné veci,zeleninu,bielkoviny,všetko bez masla,oleja, ani pečené,vyprážané,pijem veľa kávy a vody. už neznesiem pocit plného žalúdka a začala som to riešiť občasným vracaním, a užívam preháňadlá. ked som vyciciana a prázna tak mi je fajn. Vážim sa každý deň,celý deň myslím ako priberám. Bojím sa niekde ísť,lebo mám svoju stravu a presne načasovanú. Doma sú už z toho na nervy. Ale ja si myslím že len dodržiavam zdravú výživu. Ráno kým idem do práce tak cvičím. možno to má znaky anorexie ale ja to tak chcem,nechcem to zmeniť. Najhoršie na tom je že sa od mlada liečim na depresiu a užívam veľa liekov, a tak lekár na mne všetko vidí, každý ma otravuje aká som chudá, ale ja si myslím že ešte mám čo schudnúť. Ved mám zrkadlo. Aj v práci sa boja že sa zrútim ale to nehrozí. Manžel aj deti ma stále sledujú, hádame sa kvôli tomu. Neviem ako dalej. Ako im vysvetliť že to je v pohode. Mám síce niekedy stavy že mi je zle,zima,som unavená,a stále by som spala. Ale to je podľa mňa normálne ked človek chodí do práce a stará sa o rodinu. Budem rada ak mi niekto na to napíše svoj názor. Ďakujem. Ahoj.