Bulímia,anorexia

timka

este nie. zatial dobre. on je taky nevypocitatelny. ked povie ze dojde meska, ked nepovie tak dorazi necakane. neda sa na to spolahnut, treba byt furt v strehu.

minetka

Maaca, ďakujem za povzbudenie, si zlatá a odvážna holka, dostaneš sa z toho, ja tomu verím:-)
Tak pekný zvyšok dňa, ja som tu do 16.00, tak snád sa ešte stretneme,pa

maaca

minetka: myslela som si, ze to bude aj v tom...presne ta chapem aj ja viem ze je to ta lahsia cesta k plochemu a celkom peknemu brusku..ide leto vsak? ALE!Mne uz bolo kedykolvek zle, aj som 2 x odpadla, v minulosti, teda ked som bola mensia mala som velke problemy s bruskom, zaludok, asi 7 krat endoskopia, operovali mi slepe crevo, mala som aj podozrenie na cysty na vajecnikoch a okrem toho mam aj ine zdravotne problemy, ale tie nie su az take vazne a niektore aj presli, takze u mna bol to prvy zachytny bod, preco s tym radsej prestanem - lebo nechem zomriet! mam iba 42 kil a nevyzera to dobre, kazdy vidi ze som strapena a fakt som kost a koza. myslim si ze to brucho mi az tak nenarastie a ked hej tak prepac za vyjadrenie, ale seriem na to. Budem cvicit, tak ako som to robila predtym ale budem normalne jest, nie prejedat sa, ale hlavne jest a nedat to von. A robim to aj kvoli mojej mamke, lebo ma len mna a moju sestru, vies ocko mi zomrel, tak viem o com rozpravam. neviem ci sa ti da poradit, urcite sa uz mnohe z nas snazili, ale skus to aj ty, ak chces byt v zivote statna a mat aj napr. babatko. Tak isto to plati aj pre Timku, aj ja som dospela a musim uz brat konecne za svoj zivot zodpovednost sama, mam cely zivot este predsebou, tak nechcem ho takto premarnit, s trapenim a prezieranim sa.
jasne nie vzdy to je trapenie a mozno sa citite aj fajn niekedy, ale ja som si uvedomila ze je to choroba a urcite s tym treba nieco robit, takze.....musime iba bojovat. Ja sa Vam urcite este ozvem ze ako som na tom ja, drzte mi palce, aby som nepohorela a drzim aj ja Vam, len sa snazte, aj kvoli aj kvoli svojej laske, lebo tym aj ich zranujeme. Skuste to, je super si takto pisat, som rada ze som to vyskusala.
Zatial pa, idem sa namalovat, a potom idem do skoly, takze ked este stihnem tak sem este pridem, ak nie tak az niekedy poobede. Ahojte, pekny prajem vsetkym!

timka

no mávala som aj take godzilacke-vycitky. obrobitanske, samovrazedne ale uz ich nechcem. bola som este schopna donedavna si trieskat hlavu o zem kvli jednemu kruzku rohlika a nezaujímalo ma, ze potom tyzden nebudem vediet poriadne lezat, lebo budem mat hlavu samy pupak, alebo ze si ju rozbijem a vykrvacam. to by som v tedy bola asi najradsej v tej chvili, keby sa to stalo.

minetka

Timi, ja mám to isté, aj ked som začala chodiť k psych., tak mi iba pripomínala,aby som jej nepovedala o tej rodinnej tragédii, a najviac ju zaujímalo, či je to anonymné,alebo musím povedať aj priezvisko...aby to nevyšlo najavo...ale teraz jej asi tršoku krivídm, viem, že ma má rada a chce pre mňa to najlepšie, iba celkom presne asi nevie,ako mi pomôcť...

timka

maaca: moja mama je na tom tak isto ako minetkyna. pred 7 rokmi robila to co teraz robi tvoja, ale uz jej to rokmi lezie na nervy, ze ona sa snazi a nikam to nevedie. som dospela a proste si uz musim pomoct sama. lakermi a lieceniami to nikam nespelo. a este moja mama ma pomaly 55 a je povodom z dediny a zbytocne byva uz 35 rokov v meste, stale ma rozmyslanie ako dedinska babka. (co povedia susedia, tento tamto)