Bulímia,anorexia

Alternativa

Moje zakladne rady -okrem navstev psychologa prip. aj psychiatra- pre Mishku a dalsie dievcata, pridajte im dalsie :
1. Zamestnat svoju mysel cimsi inym, ako svojim telom, musite odstranit nudu, vyhnat z hlaviny slovo hmotnost, ROBIT si PRIJEMNY PROGRAM. Sedenie pri tejto teme a rypanie sa co kto zjedol kolko vazi, to urcite nie.
2. Pravidelne 5x denne zdravo jest, do slova intervaly podla hodiniek. Ak pride sila, ktora Vas tlaci do prejedania, podla moznosti opustite priestor kuchyne, bytu, nieco podniknite. Musite na to prestat mysliet. Ak sa neprejete, nedostavi sa ani nasledok.
3. Ak sa chcete PPP zbavit -pocujem Vase "Joooj a ako velmi"- tak si nehovorte "to sa neda".
Mishka, Tvoj mail nebol chaoticky, znel nadejne. Odpovedat Ti nemozem -chcela som dnes rano s "cerstvou" hlavou- teraz sa mi neda pripojitAle sme v kontakte.
Pekny den a cely vikend, dievcata.

Alternativa

Ahoj dievcata, ahoj Mishka,
vies ako si predstavujem to, co si nam dnes napisala? Je to Tvoje zdravie, radost, slzy smutku aj stastia, priatelia, lasky, uspechy zabalene vo viacerych obaloch. Niektore obaly budu tvrde, budu sa Ti zdat mozno neroztrhnutelne. Ale rozbalis ich, len to musis chciet. Ine pojdu odbalit lahsie a mozno zase pride tvrdy obal. Ale s kazdym oddelenim toho obalu budes blizsie k tomu uzasnemu, co Ta caka. Takze makaj, stoji to za ten uzasny zivot, ktory Ta caka. A dufam, ze ten termin mas HNED. Velmi rada budem na maili, ak budes chciet, potrebovat v niecom pomoct, poradit sa alebo len tak sa porozpravat. U ludi okolo Teba URCITE mozes s pomocou pocitat.

misha

nikolka, myslím, že tak zle, ako mi bolo posledný týždeň, tak mi nebolo nikdy v živote...Ešte do 12h som myslela na to najhoršie a zrazu....Nechcem, aby to takto ďalej pokračovalo! Chcem žiť ako všetci ostatní. A ja verím, že teraz to už pôjde!Už nedovolím, aby som sa kvôli jedlu topila v slzách, ničila si život, bola celé dni sama, bez priateľov, len ja a moje depresie, samovražedné myšlienky atď...Som relatívne zdravá...a okolo sú ľudia, ktorí sa radujú zo života, hoci sú na vozíku, alebo majú amputovanú niektorú časť tela, alebo majú smrteľnú chorobu. TOTO je nešťastie! Nie naša "choroba"! My ju máme v rukách! My si ju môžme "vyliečiť samé", ale oni s tým už nič urobiť nemôžu. Nie, ja už takto žiť nechcem!

misha

Nikdy som nebola tak odhodlaná bojovať ako dnes od 12h. Povedala som si STOP! Raz to musí skončiť! Budem zdravo jesť, športovať, venovať sa veciam, ktoré mám rada, učiť sa a hlavne ŽIŤ! Urobím všetko pre uzdravenie!

haley

silvia0527: a aku mas postavu a citis sa v nej dobre a nemas vycitky ze si nieco zjedla a ze si z toho pribrala, a nemas ani myslienky alebo predstavy ze vsetci si vsimaju len to ako vyzeras a aka si tlsta???? tak takto sa aspon citim ja necitim sa skratka dobre vo svojej kozi tak sa snazim mat aspon takto inu

Dee

Silvia, anorexia a bulimia su len dosledkom niecoho, co dievcata psychicky nezvladnu. Neinformovani ludia si myslia, ze baby to robia len preto, ze chcu byt chuducke. Ale to je len vedlajsi dosledok, za tym sa sryva nieco zavaznejsie(depresia, uzkost, zle rodinne vztahy, zneuzitie....). Niekto to riesi rozhovorom, niekto to nepovazuje za problem a baby s ppp to zial riesia jedlom.
A pri liecbe ide okrem toho, ze ich treba naucit spravne papat aj o odstranenie priciny.

silvia0527

pre Lilly:
ja už som písala na toto forum. A chcem sa dozvediet o čom táto choroba je. Ako si s tým začala?