Co nesmie obsahovat prirodna kozmetika

Príspevok v téme: Co nesmie obsahovat prirodna kozmetika
akin

Ahojte,

chcela som poprosit tie z vas, ktore sa tym zaoberaju a rozumeju ako spravne citat zlozenie kozmetiky. Nasa som vela clankov, co by mali byt zlozky prirodnej kozmetiky, ale nic o tom co by nemali. Ako teda dokazem rozpoznat ze niektory pridavok nieje prirodny? Viete niekto o nejakom zozname, pripadne aj s nejakym originalnym nazvom...Dakujem moooc :))

swistica

Na zaciatok si treba vsimat, aby kozmetika neobsahovala ropne produkty, silikony, sulfaty, parabeny. O zlozkach kozmetiky si mozes nastudovat napr. na skincarisma.
Ak sa zlozeniu nerozumies, potom treba vyberat certifikovanu prirodnu kozmetiku. Z fajn prirodnych znaciek mozem odporucit Weledu, Annemarie Borlind, Dulciu, Ponio, Joik, Mylo. Dnes je dobrej prirodnej kozmetiky uz velmi vela.

tammy

tiež si kupujem iba prirodnu kozmetiku. Mam ju na doporučenie mojej kozmetičky a kupujem si iba hristina. Kupujem pletovu, telovu a vlasovu kozmetiku

masajasa

alicazazrak treba pozriet aj zlozenie aj certifikaty ake ma kozmetika, to jednoznacne suhlasim, je to podstatne, lebo ak kozmetika nie je prirodna, tak moze v niektorych pripadoch sposobit problemy, ja mam citlivu plet a teda viem, ake vselijake problemy mi sposobila nekvalitna kozmetika a prijemne to nebolo, najma som sa mnohokrat nevedela doskrabat, mala som cervene flaky, no tesim sa, ze je to prec, momentalne pouzivam www.annemarieborlind.sk a dobre sa citim, kedze nemam flaky, pleti to prospieva a nemam ju podrazdenu

alicazazrak

prírodná kozmetika by mala byť cerfitfikovaná, treba si dať pozor, pretože niektoré značky označuju produkty za prírodné na základe možno jednej prírodnej zložky a zvyšok je bordel, ja napríklad kupujem na notine saloos, to je česká naozaj prírodná a majú aj cerfifikáty

Jozefec

Koľko zvady koli sprostej kozmetike :D :D..ja vam k tomu poviem toľko..každý kto zháňa kozmetiku a zaujíma sa o svoju pleť sa zaoberá poväčšine aj určitým problémom s pleťou..a tam taká či onaká kozmetika na koľko percent je prírodná a na koľko nie a aké ma konzervanty a ake nema straca vyznam pokiaľ nevyrieši alebo aspoň nezmierni ten problém...ja so ženou som našiel kozmetiku DADO SENS a ANNEMARIE BORLIND a tvrdia o nej že je naka taka prirodnejšia..a možme povedať že fakt som kvalitnejšie produkty nemal..toľko všelijakých kožných neduhov sme riešili už za tie roky a vždy sa v DADO SENS niečo našlo čo sadlo jak r.ť na šerbel...maju to dobre podelene je to kvalitne maju tam kvalitne vytazky ktore su upravene tak aby sa vstrebali ..žena používa LL regeneration radu a naturoyale system biolifting a fakt je to vyživujúce nedá na to dopustiť a nikdy ale fakt nikdy som tak fajnovo jemne a organicky voňajúce niečo necítil..mne dobre fungovala sensacea na červenanie kedže sa v zime červenam jak rak :D :D...a extroderm sampon na suchú pokožku hlavy ..to my zmizlo hned ..uplne sa koza pod vlasmi upravila ..môžem sa akurat tak vykašľať na tie gebuziny čo tam kdesi miesia tí dredatí vegánski gebroši ked to nepomaha a akurat sa človek z toho ich konope vyhadze :D :D..german premium kvality ..zase vedu nemčuri :D

Omen

Nastenka, to dúfam, že to bolo aj posledné! : )
Za radu ďakujem, ale ja to na rozdiel od teba "naštudované" mám, dokonca na rozdiel od teba tomu aj rozumiem... A nerobím také fatálne chyby ako TY! Ťaháš za kratší koniec, chlapčiatko, ale pobavilo si ma. : D Tam, kde zlyhávajú vedomosti, chápanie, slušnosť... nastupuje tvoje ego. Nezabudni na náhradné trenky! ; ) Toto je posledná moja rada grátis, palmáre od teba nežiadam. Ak sa nespamätáš a chyby budeš opakovať, potom účet čakaj! Vale! ; )

Nastinasti

Omenka, k tebe uz posledne - ty si nastuduj, co je to precin vyhrazania sa :) A poprosim admina, aby mazal invektivy a veci, ktore absolutne nesuvisia s temou. Tak ako to robil kedysi. Tema je jasna - co nesmie obsahovat prirodna kozmetika. Odpoved - Nic, co by ste nezjedli. Ak vas "prirodny" krem ma zaruku rok, dva roky, okolo prirody ani nesiel. Nesmie obsahovat nic, co sa vyraba priemyselnoy formou, ako nizsie spominany B.S., lebo to, ze sa to dava do niektorych vyrobkov a vy to konzumujete, neznamena to, ze je to v poriadku. Naopak, je to velmi velmi zle. Aj spominany krem nizsie z DMky od naomibiocosmetics, obsahuje menej ci viac drazdive latky. Ale su o nieco menej nebezpecne ako latky v klasickych kremoch. Je teda super mile zeny, ze idete po menej nebezpecnych vyrobkoch, ale je absolutne zavadzajuce, ze ich niekto oznacuje za prirodne. Lebo prirodne NIE SU

Omen

Nastinasti, máš pravdu, tu nejde o mňa! Ide o TEBA: mladého a sprostého, aj prostého chlapčeka, s veľkým egom. Ale len s egom! Raz si tú svoju papuľku narazíš, ale tvrdo. Potom snáď pochopíš, o čom som ti tu písala, Nastenka. Až budeš musieť raz vysvetľovať svoje krivé obvinenia, dávaj pozor, aby si nepustil do gatí. ; )

Nastinasti

Decfon, suhlas :) Tu nejde o daku nadurdenu zensku, s ktorou by som rozhodne nechcel mat ani len plot na zahrade spolocny :D Ide o to, ze 99% uzivateliek vobec nevie a nema ani snahu si zistovat viac o vyrobkoch. Stacia im zarucene informacie od vyrobcov na ich strankach. Podobnych tem tu je desiatok a v kazdej je to iste - nasla som super vyrobok, zarucene prirodny, lebo to pise vyrobca, ba aj certifikat ma, ale z coho su jednotlive zlozky a kde sa vyrabaju, je mi jedno. Predsa by to nepredavali ako prirodny produkt, keby tam nebola orosena pupava a stebla travy odstavene.....- Toto je nieco, co sa objavuje v kazdej teme o prirodnej kozmetike. Snad raz ludstvo, najma zeny, precitnu...a pochopia, prestanu vyhadzovat peniaze na hluposti, ktore sice pekne vonaju, maju krasne obaly, ale tam to konci

Omen

Defcon, ahoj! : )
Ľudská hlúposť je nekonečná...
Videla som tvoju snahu, ktorá vyšla nazmar. Je to ako s Wobenzymom, "zázračným" to liekom na "imunitu" ...
Ja neskutočne "zbožňujem" ľudí, ktorí sa mi vkladajú do úst slová, ktoré som nikdy nevyriekla (mať ich tak po ruke : D) a pritom som nepovedala všetko. To, že táto kyselina u citlivých osôb môže spustiť urtiku, astmu, kontaktnú dermatitídu...