Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Co nesmie obsahovat prirodna kozmetika

Príspevok v téme: Co nesmie obsahovat prirodna kozmetika
akin

Ahojte,

chcela som poprosit tie z vas, ktore sa tym zaoberaju a rozumeju ako spravne citat zlozenie kozmetiky. Nasa som vela clankov, co by mali byt zlozky prirodnej kozmetiky, ale nic o tom co by nemali. Ako teda dokazem rozpoznat ze niektory pridavok nieje prirodny? Viete niekto o nejakom zozname, pripadne aj s nejakym originalnym nazvom...Dakujem moooc :))

RNG

napriklad ked tam uvedu prirodny olej, niekdy sa nejedna o panensky, ale vytazeny toluenom, stabilizovany hydrogenizaciou a podobne.
A nie je ani precisteny na potravinarsku spotrebu, lebo kozmetika to nevyzaduje, je to predsa len "vonkajsie pouzitie".....

delphia

pisem svoj nazor! tu kozmetiku velmi dobre poznam, pouzivam ju a znova opakujem a trvam na tom, ze nie je na sto pro cista bez ziadnej chemie.

zijemBIO

delphia, ty proste zdieľaš názor ze 100% prírodná kozmetika neexistuje a si o tom skalopevne presvedčená ! tak nemá zmysel ani tu diskutovať a písať názory, keď ich hneď zneguješ.

delphia

zijemBIO, my chapandos, ale ty zrejme nie :D
napr. spominas o.i. aj Annemarie Borlind- tato zancka ani zdaleka nie je na 100% prirodna.
a ziaden certifikat nezaruci na 100 % eliminaciu chemie. nakolko kazdy z nich ma svoje podmienky. kym u jedneho je nejaka zlozka povolena, pri dalsom uz nie...

RNG

Nuz aj ja by som chcel vediet tie 100% prirodne a JEDLE , lebo ine, co maju v sebe latky nejedle sa tak ci tak dostanu do tela a skodia.
Prirodny je aj hadi jed......

teahouse

Prirodna, ved kludne vymenuj tie znacky, mna to zaujima :) Preco by si robila reklamu, tu sa o tom bezne pise, o tom je forum. Teda nespominaj radsej Annemarie Borlind, lebo o tej hovoria v kazdej druhej teme a to mi pride uz ako reklama :)

Prirodna1

Ja som stravila dost dlhy cas studovanim tychto veci, kedze sa vo farmaceutickej sfere pohybujem. A mozem povedat,ze viem ze existuju aj 100% prirodne, ale nebudem menovat, aby si niekto nemyslel, ze robim reklamu.Poznam aj tie co uviedol 'zijembio'. Tu je napr. zoznam prirodnych zloziek, ktore nahradzaju chemicke:
Prírodné zmäkčovadlá, ktore nahradzaju synteticke:
Rastlinné oleje (jojobový olej, Avokádový olej, Bambucké maslo, kakaové maslo)

Prírodné zvlhčujúce látky (tzv. „moisturizery“) nahradzajuce synteticke
Lecitín
Pantenol (provitamín B5)
Glycerin

Prírodné emulgátory nahradzajuce synteticke
Rastlinné tuky a vosky
Extrakt zo semien duly
Xanthan Gum

Prírodné tenzidy nahradzajuce synteticke /Surfactants/
Yucca extrakt
Lecitín
Quillaja Bark extrakt

Prírodné konzervanty nahradzajuce synteticke
Tea Tree esenciálny ole
Tymián esenciálny olej,
Citrusy
Olej z grapefruitových jadierok,
D-Alpha tocopherol Acetate (Vitamin E)
Éterické silice

zijemBIO

Drahé dievčatá, dnes sa dá všetko syntetické nahradiť prírodnými zložkami získaných z prírody. 100% prírodné zloženie bez obsahu akýchkoľvek chem. látok garantujú certifikačné organizácie, ktoré tieto produkty certifikujú. Napr. Weleda, Logona, Annemarie Borlind sú značky, ktoré spĺňajú tieto kritériá. Všetky zloženia od A po Z sú vypísané na produktoch, keďže je to jedno z podmienok certifikácie, aby zverejňovali komplet látky obsiahnuté v produkte. Dnes sa všetka chémia dá nahradiť prírodou. Len nie všetky produkty prešli certifikáciou a to treba odlišovať a nie sa baviť o tom, že v prírodnom produkte našiel niekto chem. zložku ! Legislatíva SR dovoľuje označovať za prírodný produkt aj produkt, ktorý ma len 1% prírodnej zložky a 99% chémie. Je to smutné, ale je to tak, preto sa začalo certifikovať ! Chapandos ???

delphia

ja osobne som sa este so 100% prirodnou kozm. nestretla. a som presvedcena, ze cisto prirodnu si mozee vyrobit len samy doma tak ako pise RNG. nakolko si urobime mnozstvo cca 50 ml do kelimka. ale co sa velkovyroby tyka- neverim, ze existuje kozmetika, ktora nepridava stabilizatory, aby predlzili expiracmy cas a nepokazili sa im pripravky niekde na sklade- ceste ku spotrebitelom. islo by o obrovske mrhanie svojimi prostriedkami. kazdy vyrobca chce na predaji zarobit, vsakto je samozrejme, takze nemozu riskovat "pokazenie" pripravkov este skor, nez sa predaju.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Co nesmie obsahovat prirodna kozmetika - Fórum - ZDRAVIE.sk