Co nesmie obsahovat prirodna kozmetika

Príspevok v téme: Co nesmie obsahovat prirodna kozmetika
akin

Ahojte,

chcela som poprosit tie z vas, ktore sa tym zaoberaju a rozumeju ako spravne citat zlozenie kozmetiky. Nasa som vela clankov, co by mali byt zlozky prirodnej kozmetiky, ale nic o tom co by nemali. Ako teda dokazem rozpoznat ze niektory pridavok nieje prirodny? Viete niekto o nejakom zozname, pripadne aj s nejakym originalnym nazvom...Dakujem moooc :))

delphia

Prirodna, zial, europska legislativa povoluje oznacit pripravok za "prirodny" uz v pripade, ak v jeho zlozeni je aspon 1% prirodnych latok. je to do neba volajuce! ved nic na tom, ze dalsich 99% je chemia jak vysita!!!! hroza!

ale k veci: ak ma kozmetika certifikat, to znamena, ze presiel kontrolou certifikacneho uradu, ale zial, podmienky kazdeho certifikatu sa roznia.

a co sa tyka alkoholu- nie je pravda, ze prirodna kozmetika ho obsahovat nemoze. jednak sa v nom luhuju -extrahuju bylinky a tie extrakty sa davaju do pripravkov, a tiez alkohol sluzi ako konzervant, nakolko ma antisepticke ucinky a zabranuje mnozeniu bakterii. pouziva sa alkohol potravinarsky a nie technicky.

Prirodna1

RNG - dovolim si s tebou nesuhlasit... je mnozstvo 100% prirodnych kozmetik, ktore su navyse kontrolovane komorami a vedcami a maju vydany certifikat o nezavadnosti. To svedci o tom, ze nemaju ziadne chemikalie a ich doba trvanlivosti je od 6 - 24mesiacov. Takymto 'samovyrabajucim' produktom velmi neverim, to si radsej vyrobim masku sama doma zo zeleniny, alebo ovocia alebo pouzijem oleje,ktore si sama kupim :-)

RNG

Nuz ked nie je na trhu nic vyhovujuce vyrov si sam, tak ako ja. Nie je to ziadna veda, ja som dospel k celkom dobrej zmesi, ktoru si mozes vyhladat na nete(google.sk) pod rng, prirodna kozmetika. Nemusi to obsahovat vsetko, co do toho davam ja, ale zaklad, kokosovy olej a pripadne jojoba a nejake tie vitaminy su dobra vec, a konzervovat to treba citricidalom/GSE.
Ja mam krem este vyrobeny v lete minuly rok a je stale vyborny, kdezto komercne kozmetiky za taky cas zosmradnu, ked maju co len daco prirodneho v sebe.
Trvacne su len ciste chemikalie a petrolejove produkty, ako vazelina a mineralne oleje.

Isadora

Najmä bez alkoholu, parfumu, dioxínov parabénov, bez phenoxyethanolu ftalátov, minerálnych olejov atď...Kompletný zoznam nájdeš aj na nete.

kaciatko_7

suhlasim s blond, v nasom prechemizovanom svete je clovek rad ze najde aspon nieco z vacsej casti prirodne... ako som hovorila treba si vsimat hlavne ucinne latky, to co je v zlozeni vpredu, tie posledne uvedene latky tvoria len nepatrny podiel z celeho vyrobku

blond1

netreba to brať až tak vážne, osobne nepoznám prírodnú kozmetiku, ktorá je 100% a neobsahuje konzervanty či už dobré alebo syntetické. Myslím si že aby sa uchovala kvalita výrobku na dlhšiu dobu nie len na 1 mesiac tak tie konzervanty tam musia byť dôležité sú druky a obsah prírodných látok. Pokiaľ je pokožka zdravá, pokiaľ sú konzervanty v minimálnom množstve a krém mi po otestovaní vyhovuje, mám po aplikácií príjemný pocit a vidím zlepšenie pleti priznám sa vôbec neriešim tieto látky.

kaciatko_7

neviem komu patrila ta poznamka o konzervantoch... ja som nikde netvrdila ze kazdy konzervant je zly... len tie co pouziva natura house nie su prirodneho povodu ale syntetickeho, napr. pouziva imidazolidinyl urea alebo methylisothiazolinone, obidve som nasla v kreme na tvar proti vraskam...

RNG

Do prirodnych latok, ktore sa mozu kazit musia davat konzervanty, tj antimikorbialne latky.
Ale to vobec nemusia byt chemikalie, priroda poskytuje hromady antimikropbialnych. Uz dnes sa pouziva napr sterilizator koloidne striebro, citricidal , kyselina askorbova(vitamin C) aj sam kokosovy olej je mierne antimikrobialny, tiez rozne esencialne oleje, ako citronovy, pomarancovy, klincekovy levandulovy, skoricovy a ine prijemne vonajuce su antimikrobialne.
A v mensich mnozstvach su jedle(pokial boli vytazene bez pouzitia skodlivych chemikalii, tj su vhodne do potravin.