Antikoncepcia a jej vynechanie

Príspevok v téme: Antikoncepcia a jej vynechanie
Iwette

Potrebujem poradiť ohľadne antikoncepcie a jej vynechania. Beriem antikoncepciu už skoro dva roky ešte nikdy sa mi nestalo aby som na ňu zabudla. Bola som dva dni na chate a zabudla som si ju a tak som si dva dni nedala tabletku.čo mam teraz spraviť, keď už som doma?? Mám si dať teraz tie dve čo som zabudla? Pls poraďte.

Alexandramor

Dobry den chcela by som vás poprosiť o radu. Včera večer som si dávala HAK a ešte mi chýbaju 4 tabletky do užívania .
Pred 30minutami som zbadala že som dostala menštruáciu. Prečo som ju dostala a kedy si mam dať tabletku aby som dobrála blister? Popredu ďakujem za odpovede

jaja 001

antikoncepciu uz nepouzivam asi mesiac a nedostala som menzes.viem ze niesom tehotna.co mama robit ked aj mi vypadavaju vlasy a menzes mi meska?dakujem

sabina32

Dobrý deň, 2 mesiace berem podstivo antikoncepciu Diane-35 a však po pauze medzi druhým a tretím mesiacom som zabudla zobrať tabletku po siedmych dnoch a dala som si ju až po 8. Čiže mala som ju zobrať v sobotu a zobrala som ju v nedelu. V stredu večer som mala pohlavný styk. Rada by som sa opýtala aké je tam riziko otehotnenia.

nicolette

Podľa mňa je najistejšie (keď už sa vám niečo takéto prihodí) všetko konzultovať s lekárom, poprípade s lekárnikom. No aj tak neviem pochopiť, baby, ako sa vám môže stať, že napr. zabudnete zobrať tabletku 2, či 3 dni, dokonca aj týždeň! Ja neviem, ale ja to mám stále v hlave, aj keď som zaneprázdnená a musím sa priznať, že občas sa mi stane, že zoberiem tabletku neskôr, ale nie o 3 dni, ale povedzme, že o hodinu, keď sa náhodou pozabudnem. Však to je hormonálna antikoncepcia, nie sú to cukríky a potom plačete, že ste tehotné a ani neviete ako, keď beriete tabletky ako chcete, veď čo tam po týždni, že neužívam... Nechápem také zmýšľanie, veď lekár vám určite povedal ako to máte brať a čo v prípade, ak... Dajte si do mobilu pripomienku, aby ste nezabudli, ale nezabudnite si ju nastaviť na každodenné opakovanie a nie len na jednorázové, či v týždňových intervaloch :D

opinka

Ahojte uz tyden neberiem tabletky,zabudla som..po pauze si zobrat..normalne mozem zacat od znova brat?ako keby sa nic nestalo??dakujem vam za odpoved:)))

Zuzanka1234

Potrebujem poradiť! brala som antikoncepciu prvy mesiac a mala som 7dni pauzu ale zabudla som nato uplne a vzala som ju az na 8 den rano okolo 10tej a bezny cas mam 18:00 no a potom som mala vziat dalsiu o 6tej a zasa som zabudla a vzala som okolo 11tej vecer.... ale mala som pohlavný styk... poradte mi co mam robit...veriť že bude vsetko OK...??

janka124777

ked sa tu tak citam tie prispevky, je mi zle..zeny, vy ste skutocne take obmedzene?...ved vy neviete ani zakladne info o tom, co vlastne pchate do seba..predpokladam, ze ked vam gynekolog predpisoval peroralne kontraceptiva, dal vam potrebne pokyny, ako uzival HAK..nechapem...hlavne, ze vieze ako sa suka.. :)

mataBB

to je sila teda...presne tu mame to mizive percento zien, ktore otehotneju aj pri antikoncepcii..uzivaju to ako chcu, hala bala, co tam po tyzdni bez tabletiek, ked nemam prachy, kaslat na to, hormony sa sice zblaznia ale nevadi...jezis nemam slov..a to som myslela ze ma tu uz nic neprekvapi

jankaaaaaaaa

samozrejme ze nemozes! musis pockat na normalnu menstruaciu a az vtedy ju mozes nasadit. taketo vynechavanie balickov ti velmi rozhadze cyklus