Antikoncepcia a jej vynechanie

Príspevok v téme: Antikoncepcia a jej vynechanie
Iwette

Potrebujem poradiť ohľadne antikoncepcie a jej vynechania. Beriem antikoncepciu už skoro dva roky ešte nikdy sa mi nestalo aby som na ňu zabudla. Bola som dva dni na chate a zabudla som si ju a tak som si dva dni nedala tabletku.čo mam teraz spraviť, keď už som doma?? Mám si dať teraz tie dve čo som zabudla? Pls poraďte.

berunka12345

Ludkowia prosim vas poradte mi douziwala som normalne balicek tabletiek mala som 7 dnowu pauzu ale mala som uzit tabletku f stvrtok vecer lenze zabudla som si ich kupit f piatok boli vianoce a potom vikend co mam robit ked som neuzila tabletky 5 dni ? prosim vas poradte som zufala ...

rew

Iwette> tie dve neber(ale tu dnesnu je asi lepsie cim skor), potom pokracuj normalne. to ci mozes otehotniet zavisi od toho na ktorej tabletke v baleni si (pri Yaze plati tusim ze ked zabudnes jednu z prvych siedmich v baleni a 7 dni predtym si mala sex tak mozes otehotniet..). s tym uz asi nic nenarobis. ale stale je to len moznost ze otehotnies, nie 100% istota ze mas riesit vybavicku, takze nestresuj zbytocne. Pouzivaj nejaku barierovu metodu najblizsie dni. precitaj si letak k svojej HAK, tam by to malo byt podrobnejsie popisane (ak ho nemas, da sa najst aj tu www.zdravie.sk ). Aj ked v tom mojom je len postup pri zabudnuti 1 tabletky, pri dvoch je 'poradte sa so svojim lekarom'. Pre istotu by som zavolala na gyndu a opytala sa. Alebo skus ( www.antikoncepcia.com ).

Iwette

ELE na tej chate som nič nerobila..žiaden sex.ani náznak.to len tie dva dni pred chatou.ale to si myslím, že hádam nič nehrozí.teraz si budem dávať pozor. a predtym som ich vždy brala poctivo.
TRAK a mám tie dve vynechať? alebo aj tie mam si dať..že dnes tu čo som si mala dať predvčerom a zajtra tu čo včera a takto si to posunuť?alebo tie dve ani nezoberem vynechám a dnes si dám tu čo som si mala dať?

ELE

ak si predtym brala podstivo a davali ste si pozor, co dufam, ved si vedela ze nemas pri sebe tabletky, tak neboj, tehotna nie si, jedine ak zazrakom :) A urcite SI NEDAVAJ TIE DVE, ALE POKRACUJ TAK, AKO KEBY SI ICH VOBEC NEVYNECHALA, TJ. NORMALNE ICH BER DALEJ PO JEDNEJ.

trák

nedavaj te dve, normalne pokračuj akoby si nebola zabudla. ved je to aj v pribalovom letaku. a s tym otehotnenim, no neviem neviem. kamoška si zabudla dať 2 tabletky a má už trojročnu dceru.