pitny rezim a mocenie

Príspevok v téme: pitny rezim a mocenie
cajik

..snazim sa dodrziavat pitny rezim, lebo ked malo pijem tak ma velmi boli hlava este aj na dalsi den.. kazdu hodinku teda vypijem pohar vody (myslela som ze je to len 1,5 dcl ale dnes som prisla na to ze ono ma 2,5 takze pravdepodobne to prehanam trochu.) spim tak 8-10hod. ked som doma tak chodim na zachod kazdu hodinu, co je sialene.. :/
ako si to mam teda rozdelit tak, aby som pila dostatocne mnozstvo tekutin (vazim 62kg) pocas dna rovnomerne ??

alusinka

U mna je bezne ze behom dna vypijem aj 4-5 litrov vody.... a to ani nemam nejako extra namahavu robotu... To, ze chodim na zachod aj kazdu hodinu mi neprekaza... Aspon sa trosku hybem ;))
A pride mi trosku divne, ked si clovek "nastavuje budik" na to, aby sa nezabudol ist napit...

A pred spankom musim pit... Lebo ked mam sucho v puse proste nezaspim :0) Hoci prve co robim rano ked vstanem je, ze utekam na wc, ale aspon nikdy, nikam nezaspim :)))

youki

zle to vlozilo tak dokoncim:

ak su ludia radi ze maju cas aspon trochu sa napit, to mozes napisat aj ze, mozu byt radi, ze sa aspon raz nadychnu

Cize moj nazor bol jasny, 6l denne nie je na znicenie organizmu, resp. je to uplne v pohode.

Ked niekto citi smad, je znak, ze je uz dehydratovany, pit by mal tak, aby sad necitil.

youki

A-Z: vzhladom k tomu, ze vytrhavas vety z kontextu nebudem reagovat, neziada si to ani tema diskusie. Nikde som nepisal ze je 8-10 litrov bezne, nauc sa citat s pochopenim.
andrea88: rada typu snaz sa nepit pred spankom, postupne si na to zvyknes ... nuz k tomu sa radsej tiez nevyjadrujem, beriem to ako radu ze telo moze byt v noci bez vody, ved mozog v noci nerozmysla hej? Som zvedavy, kolko ludi by rano vstavali s pocitom motania hlavy, keby to dodrziavali.
dalsia perlicka: >> normálny ľudia, ktorí vypijú 3litre denne, sú aj niekedy radi, že na to majú čas..

- mira

Nadmerné pitie sa odôvodňuje potrebou detoxikovať. Za cenu preťaženia srdcovocievneho systému, obličiek a lymfatiského systému. Po čase začnú problémy s bolesťami hlavy - migrénou a v extréme s epilepsiou.
Detoxikácia je krásna vec, ale treba sa opýtať, čím je organizmus intoxikovaný. Bývajú to väčšinou produkty nedokonalého trávenia zo zahlieneného tráviaceho traktu, produkty rozpadu bielkovín, ktoré prijímame v nadmernom množstve, chémia v potravinách a nedostatočná nutriční hodnota potravín, spôsobená ich obrusovaním, rafiníciou a jednostrannosťou v zložení, hlavne vo vysokom podiele živočíšnych produktov a cukru.
Cesta opimálneho zloženia stravy a vylúčenia nevhodných potravín je cesta k detoxikácii a konečnej harmoniii vo fungovaní všetkých orgánov.

andrea88

opäť a zase súhlasím s A-Z! Youki, a to ty celý deň sleduješ svoj príjem tekutín? to aký máš potom život?? abo máš sedavé zamestnanie, kde máš na to čas? normálny ľudia, ktorí vypijú 3litre denne, sú aj niekedy radi, že na to majú čas..
a cajik, ako som ti radila ja a ešte aj mate59, naozaj skús piť naposledy okolo 20h. ver, to zmákneš.. ja som tiež pijávala vodu až kým som nešla spať..ale chodievala som v noci na wc, čo mi dosť vadilo..tak mi kamoška poradila, to čo my tebe, vydrž to! časom ti to ani nepríde, zobrať vodu do rúk. a keď máš pocit v noci, že si smädná, tak si daj k posteli fľašku s vodou abo pohár a keď sa zobudíš, len si trošičku upi a zaspíš :)

A-Z

youki,
opytam sa rovnako ako ty mna; Ako mozes tvrdit, ze 8 - 10 l vody je bezpecnych pre beznu populaciu?
Zakladatelka temy polozila otazku, z ktorej je, myslim, dostatocne jasne, ze nepatri medzi vrcholovych sportovcov, u ktorych je vyssi prijem tekutin opodstatneny, nevenuje sa napr. kulturistike, ba neme ani fyzicky vycerpsavajucu pracu, kedy by stracala nadmerne vela tekutin potenim...
Podalsie, tema sa tyka doslovne prijmu tekutin. O vode, ktoru oganizmus prijme zo stravy (najma ovocie, zelenina, polievky) tu rec nebola, resp. ich nezahrnam k spominanym 3l. Rovnako do pitneho rezimu neratam "tekutiny" ako kava, mlieko a pod.
Apropo, stojim si za optimalnym prijmom cca 3l tekutin pre beznu populaciu. Naroky na prijem, ako som spominala, sa zvysuju v zavislosti od hmotnosti, fyzickej zataze, rocneho obdobia.

vevericka

youki..nadmernym pitim si zbytocne riedis krv namahas tak zbytocne okrem obliciek(lebo zbytocne nadmernym pitim vody si zvysujes tlak a ten oblickam nerobi dobre), aj krvotborbu(zriedena krv je sledovana a produkuju sa latky na zhustnutie , dosticky), pecen(musi vyrovnavat hladiny bielkovin, latky, ktore naopak chrania ine proti vode, ak je vody v tele privela zacnu sa bunky burit, edemy tiez nie su fajn

youki

obvodna lekarka, ktora by mi povedala ze vypitim 6 litrov cistej vody si znicim oblicky by ma uz v zivote nevidela.
Ale to je bohuzial obraz lekarstva, malokto si uvedomuje ze obvodni lekari nemaju informacie o zdravej strave a zivotosprave, lebo to neni sucast ich vzdelania.
Ale skor by som povedal, ze je to zle pochopene: naraz vypit vela vody je na oblicky naozaj narocne, ale ked pijes pravidelne, nevidim v tom problem. Rad by som sa pozrel na ten vyskum, ktory tvrdi, ze pitim 6l cistej vody za cely den si znicim oblicky. A ked to uz niekto tvrdi, tak by mohol vediet ze prave naopak, ked oblicky nemaju co filtrovat tak sa nicia.
Tekutiny takisto vyrazne detoxikuju telo (co sa deje v oblickach), takze logicky sa vynara otazka, co sa deje so skodlivymi latkami v oblickach (aj z krvi, kedze oblicky filtruju aj krv), ked sa nemozu dostat tekutinou (mocom) von?
Ten kto nepije pred spankom (aby nebodaj nemusel ist na wc) tak nech si spravi pokus a porovna farbu mocu po vypiti tekutin a bez nich. Myslim ze aj volnym okom zisti, co je asi zdravsie.

mate59

cajik - ak nechceš chodiť v noci na WC,skús posledný nápoj vypiť o 20.00,max. 20.30.hod,ak ideš spať okolo 23.00 vykonaj poslednú potrebu tesne pred spaním.

cajik

Jej ako sa to tu rozbehlo :) dakujem vam za prispevky. nejak som si zvykla takto pit a ked sa nenapijem kazdu "hodinu", tak mam uz taky blby pocit smadu. nie je to fyzicky smad, skor psychicky..
..a viacmenej ma niekedy otravuje ze stale chodim na wc.. a neviem si odvyknut od toho nepit vecer vodu a stale sa v noci budem 1-2x na zachod... v porovnani s inymi ludmi z mojho okolia chodim na wc naozaj VELMI casto.. ostatni chodia tak raz za 3-4hod.. minam vela toalet.papiera :DD