Koren po vytrhnuti zubu zostal dnu

Príspevok v téme: Koren po vytrhnuti zubu zostal dnu
januska99

Ahojte, vcera mi trhali zub. Vyberal mi ho pol hodinu a aj tak sa korene nepodarilo vybrat, ostali tam :( Zubar povedal, ze ich telo same vytlaci, ze staci, ked sa aspon kusok vysunu a bude ich moct vybrat. Mate niekto takuto skusenost, ze naozaj korene vyliezli same?? Citala som len o chirurgickom odstraneni korenov, este som nepocula, ze by sa vytlacili same. Tak sa bojim, ci ma to zas nezacne boliet :( Na druhej strane si hovorim, ze hadam zubar vie, co vravi, ale neviem... :(
A este - preco ma aj po niekolkych injekciach stale trhanie bolelo?? Pripichaval mi anestezu asi kazdych 5 minut :( A uz pri odchode z ordinacie som vobec nemala strpnute usta. Dal mi slabu davku alebo co?? Vsetci pisu, ze po injekcii nic necitim, ale ja som teda citila a riadne. Co ma potom caka pri chirurgickom odstranovani preboha ?:((

RNG

Pokazil sa mi zub pod mostikom a lekar usudil ze ho musi vytrhnut(to bolo pred vysem 25 rokmi, ked som 100% doveroval lekarom, ved predsa su to odbornici...)
Zub mi vytrhol obrusil dalsie dva aby mi mohol nasadit mostik, permanentny. Chyba bola, ze po nasadeni ma ta oblast bolela roky a nepomohlo stazovanie sa , lekar mi robil casto roentgeny a tvrdil ze je vsetko v poriadku a mam si cistit zuby znecitlivejucou pastou. Po 2 rokoch sa bolest stratila.
Vyse 10 rokov na to som si pri sparani zubob vydoloval zpod mostika kus korena ako mensi hrasok. O par dni na to mi vypadol aj mostik. Pri roentgene okostice druhy lekar usudil, ze nie som vhodny na vsadzanie zubov do okostice na tom mieste, kedze tato bola dlhorocnym hnitim a nezatazenim velmi vytencena
Takze miesto povodneho jedneho chybajuceho zubu, co riesil, lekar obrusenim dalsich a nasadenim mostika,, ktory vydrzal snad 10 rokov, a kvolim ktoremu som stratil, oba obrusene zuby som skoncil s medzerou 4 zubov a musim hryzr len na jednej strane.
Tj na druhej strane, ked mi chyba zub od osemnastich rokov a nenechal som mu urobit mostik na vyplnenie priestoru, aby sa mi "nepohybovali zuby"
Takze po rokoch som sa poucil, "zachovaj si co sa len da a nenechaj brusit uplne zdrave zuby len na to, aby sa mohol zubarom odporuceny mostik na ne zahaknut.
A vobec nie je pravda, ze "treba medzery zaplnat", aby sa zuby nezbehli do tej medzery.
Dnes si nechjam kazy len minimalne obrusit a vybudovat na nich ultrafialovym svetlom tvrditelny zubny kompozit, o ktorom sice lekar hovori, ze je len docasny, ale mam jeden zub takto rekonstuovany doslova z pahylu, podla lekara docasne na par mesiacov a potom treba nan nasadit permanentne korunku, ale tych par mesiacov sam kludne natiahol na zatial 15 rokov, a zda sa ze to s tym uz dozijem.
Naviac ta rekonstrukcia stala maly zlomok ceny "permanentnej" korunky a ta ma priemernu zivotnost len okolo 10 rokov.
Keby tieto "moderne" kompozity pouzivali lekari uz davno(zname su od roku 1968, kde v roku 1969 boli uz pouzite na kozmonautoch pri ceste na Mesiac a samozrejme potlacene pre ostatnych konzumentov organizaciami zubnych lekarov), mozno by som mal dosial tych zvysnych 30 zubov, po tom ako mi v 18 rokoch dva poskodene vrtali a "liecili" tak dlho, az ich "museli" vytrhnut.

Strealock

Ahojte je 4 decembra a problemy s mojimi zubmi zaca asi 2 roky do zadu ked zacaly sa mi pomaly krusit stolicky .. pricinou bola moja zla hygiena .. uz 2 roky bojujem s bolesti s ktorych nemozem zaspat v praci som unaveny caso som mal horucku ... asi pred 2 tyzdnami mi velmi opuchlo dasno asi tak ze malo priemer 3 centimetre ako keby som tam mal vlozeny palec zle sa mi jedlo a velmi to bolelo tak som sa u premohol a dosiel som do toho zubara ...otvoril som usta a on mi prve 2 slova povedal "budeme trhat " nebol som prekvapeny ale mal som strach musel mi to zrengenovat .. mal som velmi silnu infekciu s tych korenov co im tam ostaly ze som dosiel za 5 minut 12 ako sa ovori teraz ich mam vonku .. aj napriek tomu ze sa velmi smiat nechcem lebo tam nemam zuby je to krasne ak vas nic neboli .... berte si ponaucenie ze vzdy skor ako neskoro 30 minut u zubara kazdy prezije :) prajem vela odvahy :)

Lemmy

ludia moji au au au :),,,mal som opuch asi 3dni vzdy som si dal nejak radu ale uz som musel ist opuch bol riaden ,vytrhla dva korene samozrejme injekcia nezabrala tak som tam skoro vytrhol operadlo co som sa zapieral ale skoncilo to dobre je to von ,predpisane mam antibiotika ale ako vyprchala injekcia mam bolesti ucha a polka hlavy ide vybuchnut usta sa mi daju otvorit len kus a opuch stale citit dnuka ,vyplakujem repikom ,kostihojom palenkou ale nic polka hlavy buum asi do rana vybuchne

Nikina1989

Ahoj, pred troma rokmi mi cez akademický týždeň trhali zub. Najprv môj zubár ktorý ho zlomil a korene ostali vnútri poslal ma na chirurgiu kde mi korene vypáčili. Ďasno sa zrástlo, ale stále ma tam niečo bolievala a keď som po roku zmenila zubára ten dal urobiť kontrolný rentgen všetkých zubov a pozerá korienok nám ostal v ďasne...pozerám to preto ma to bolieva...a on že dáme ho von. Lenže ja zbabelec som čakala a čakala a čakala až prešli dva roky...a zrazu ma na tej strane rozbolel zub a išla som zubárke a tá ho samozrejme že to ma bolí z neho išla vyberať lenže jej to nešlo tak ma poslala na chirurgiu zas raz...a tam mi povedali že to ešte nebolo treba vyberať že ma bolel iný zub konkrétne ten veľa ktorý je značne pokazený ale že ked už to rozrýpala zvetralo to a začalo sa to zapalovať tak idem v pondelok na vyberanie toho koreňa vraj si musia navrtať kosť lebo za ten čas k nej prirástol. A mna trápi jediné aby mi nedali antibiotiká lebo po nich mávam hnačky. A tiež som uplne zhnusená tým že mi budú strkať ruky do úst...pre toto neznášam zubárov neverím že dodržiavajú boh vie akú hygienu

[zruseny8]

mne sa pred par mesiacmi zlomila cast zubu a vypadol mi. o par tyzdnou nato mi vypadol aj ten posledny zbytok zubu. je velka pravdepodobnost ze mi tak ostal koren ze? a je potrebne ho vytiahnut? pretoze podla mna mi to nerobi ziadne problemy, nic ma neboli tak neviem..

miša

ja som bola pred dvomi dnami na trhačke(koren ostal), takisto mi nezabrali injekcie,dala mi ich 6, namiesto toho mi strnulo ucho a všetko čo robila so zubom som citila. poslala ma domov že mam zajtra prisť, že sa nato pozrie a ked to nepôjde tak chirurgicky pôjde von, ale neviem či chcem zažiť znova tu bolesť a všetko okolo toho a potom...kamoška mi poradila, že nech si to radšej dam odstraniť chirurgicky, nebolelo ju to vraj a do pol hodiny bola vonku. ešte mam nejaky čas na rozmyslenie, tak uvidim..

walery

LUDIA BLAZNIM BOLI MA ZLOMENY ZUB A TO NIE W KUSE ALE ASI 2HOD A PAK 3POKOJ, STRAšNE SA BOJIMM IST K ZUBAROWY, čO A MI TO BUDE TRHAT A OSTANE MI TAM KOREN AKO PISETE???JA UMREM, Už TERAZ MI DO PLAčU

Magicrainbow

Aj mne ťahali zadnú stoličku.Zub sa pri vyťahovaní zlomil.Po dlhom šprtani boli odstránené zvyšky koreňov.Ja ale chcem hovoriť o hojení rany po vytrhnutí zuba.Mne sa rana zahojí za 10-15 hodín po vytrhnutí úplne.Žiadne bolesti,ani opuchy.Môžem normálne jesť.Hneď po vytrhnutí ústa vyplachujem odvarom z ALCHEMILKY.Vyplachovať treba často,cca každých 20 minút.Intervaly vyplachovania sa môžu prispôsobiť.Vyplachovať hlavne po jedle aspoň 3-4 dni.

utrápená

Aj ja som dnes absolvovala navstevu u zubara.Vytiahol mi stolicku a tiez mam pocit, ze mi este zostal koren v dasne.
Ak je to naozaj pravda ze savytlaci von sam je to super. Hroza pomysliet ze by sa mi zubar mal "vrtat" v dasne.