Stravovanie po vybere mandli

Príspevok v téme: Stravovanie po vybere mandli
Janka 123

V pondelok idem na vyber mandli, zaujimalo by ma ak strava je vhodna po operacii prvy tyzden-dva, kedze som sa stretla s roznymi nazormi. Krcna v meste mojho bydliska mi hovorila kasovitu stravu, krcna v inom meste kde ma idu operovat vravela prvae naopak ze uz aj na druhy den treba nieco tvrdsie ako napr nejaky suchsi rohlik, pripadne suchare a pod aby sa rana obrusovala. Takisto ludia s mojho okolila ktori tuto operaciu absolvovali hovoria rozne.
Druha vec je ze ak bude treba kasovitu stravu absolutne nemam sajnu co ja budem jest pretoze, puding, krupicovu kasu, detsku vyzivu nelubim:( takisto nelubum nejaku rozmixvoanu polievku, pripadne nejaky privarok, alebo zemiakovu kasu nelubim:( vsetky tieto veci co su kasovitej konzistencie ma napinaju:(
jedine co mi prichadza do uvahy su jogurty alebo jogurtove napoje ale ved tyzden an jogurtoch sa asi zblaznim.
Poradte

etelteli

:) tiež sa najprv pýtam a až potom poriadne čítam... takže som sa nižšie dočítala o sprche a vlasoch, že to môže spôsobiť krvácanie... Ak vám tak vravia lekári, radšej ich poslúchnite, nech je to o.k., no mne to našťastie asi zabudli povedať a tak som sa spokojne sprchovala a každý druhý deň si umývala vlasy. Nič sa mi neudialo a ešte som aj bola čistá, takže som z toho vyšla dobre :) Ako sa poznám, som na rady lekárov dosť úzkostlivá, ak by mi to bol lekár zakázal, asi by som si tie vlasy namiesto dvoch týždňov pre istotu neumyla mesiac :)))

etelteli

??? prečo niektoré píšete, že sa nemôžete sprchovať/umývať si vlasy?

K strave: 6 dní som jedla kašovité jedlá, nejaké extra bolesti som nemala, len ako pri angíne. Povedali mi, že tá vrstvička na rane sa nesmie odlúpiť predčasne, lebo môže prísť ku krvácaniu, preto prvé dni nič tvrdé a drsné, sama sa odlúpi po 7-10 dňoch a naozaj sa tak stalo. Na 7. deň som si prvýkrát dala normálne jedlo - pečené mäso a zemiaky, no poriadne som to rozžula.
Takže moja rada je prvé dni jesť radšej opatrne, tým nič nepokazíte. V každom prípade však treba jesť, hoci len kašovitú stravu, ale nehladujte, lebo zoslabnete a bude sa to hojiť dlhšie - poznám taký prípad.

miselka1701

Ahojte, ja som po vybere mandli dnes treti den. Akurat som dosla z nemocnice. V den ked mi ich vybrali som prezila uplne v pohode, pobolievalo ma to, ale tabletkami a inekciami od sestriciek sa to zvladnut dalo.. V den vyberu som mohla pit len caj. Na druhy den na ranajky mlieko, na desiatu puding, na obed polievka-vobec nebola pomixovana, cele zemiaky a struky...s vacsiou namahou sa to dalo zjest a na veceru krupicova kasa..
Dnes na ranajky rozok a ranajkova kava, rozok sme si museli namacat samozrejme, teraz na obed polievka brokolicova a na veceru neviem co vymyslim...
Dnes ma to boli asi najviac, ale uzivam Flector Rapid a zatial zabera..
Tak vam prajem skore uzdravenie a malo bolesti ;-)

Menduska

Ahoj baby, ja sa k vam trosku pripojim.. Som 3 den po vybere, brali mi nosne aj krcne v celkovej anestezii a nevladzem uz. 1 a 2 den boli v pohode, bolest ako silna angina, no na treti ma bolia zuby, usi vsetko ani prehltnut nic, lekar mi zakazal zmrzlinu (ze su su tam bakterie co ti mozu ranu zapalit, alebo dostat zapal pluc) cize to na co som sa spoliehala, t amoznost nie je. Vlasy si nemozem tyzden umyvat, sprchovat prve dva dni som sa nemohla. A dali mi lieky na bolest Flector rapid, to su take prasky ale mozem iba 2x do dna,. ucinkuju 4 hodiny, si viete predstaviut taku bolest jak sa mam zmierit ibva d voma davkami za den?.. A odporucili mi ze aby som tabletky na bolest nekombinovala, doma mam aj algifen no bojim sa.. Co povedali vam?:(

Janka 123

aduš/tak drzim palce, v nemoc. nechceli dovolit sprchovanie no hned ako som prisla domov som sa osprchovala aj umyla hlavu:)

Janka 123

usiko./dnes zacina treti tyzden po vybere mandli a uz je to celkom v pohode , dopsial som prezila bez rozkrvacania, klop, klop.
schudla som uz 3kg, co mi celkom vyhovuje:) stale sa snazim oddychovat, nezatazovat organizmus, aj ked prechadku po vonku si doprajem kazdy den ako aj zmrzlinu.
prve 2 tyzdne som bola len na jogurtoch, vode s polievky a repikovom caji, cistej vode..tie spominane jedla ktore som pisala v prispevku jest nezvladam. bola som neustale hladna..:(
teraz uz pomalynky sa podari aj maksi chlieb smaozrejme bez korky , zemiaky a pod.

aduš

Pred 6timi dňami som bola na výbere mandlí.Zvolila som radšej celkovú anestézu.Po operácii ma to dosť bolelo ale dávali mi infúzie a lieky od bolesti.Na druhý deň ma to bolelo ešte viac.Jesť môžem iba omáčky,zemiakovú kašu,pudingy,riedku praženicu,zmrzlinu,šťavu z polievky ale pozor všetko len studené alebo mierne vlažné.Nič teplé lebo to môže hocikedy začať krvácať a hlavne to nemôže byť kyslé.Zmrzlina mi trocha pomáhala od bolesti ale jesť sa môže iba vanilková,čokoládová alebo karamelová,žiadne ovocné.Žiadne ovocie ani ovocné šťavy pretože ovocie obsahuje kyslosť.Jedine tak zozmletý banán.Piť môžem čaj ale nemôže byť ovocný.Nesmie sa kyseliť.Najlepší je repíkový alebo čierny čaj.Ďalej studené mlieko,kakao, neperlivú minerálku alebo vodu.Sprchovať som sa mohla až ked som prišla z nemocnine a to je cca 4-5 dní od operácie.Sprchovať sa je najlepšie studenou až vlažnou vodou pretože pri teplej by to mohlo začat krvácať.Pri zmývaní nesmie byť hlava ani zaklonená ani predklonená.Bolí to dosť asi tak 2-3 týždne tak proti bolesti mi dosť pomáha medipyrin.Ďalej aj algifenove kvapky,paralen alebo ibalgin.Lieky si musím drviť pretože ich ešte nedokážem celé prehltnúť.

usiko.

...a inak sprchovala som sa normalne, aj vlasy umyvala kazdy druhy den.......ale inak som sa setrila, ziadne cvicenie asi tri tyzdne po vybrati......

usiko

no, janka,

,ne to vybrali pred cca 4 rokmi a veru ti poviem, budes taka unavena aj dva tyzdne po vybrati /lebo je to zasah do organizmu/, a take bolesti budes mat /na ktore si kupis algifen kvapky a zas budes otapena z toho/, ze ti bude jedno, ci jes alebo nie.......

...samozrejme ze optimisti v nemocnici mi na druhy den po vybrati dali rozok s polievkou, a samozrejme ze sa nedalo ale nemocnica, no co uz....takze jedine co sa dalo, boli banany, potom sa mi dali zavarane hrusky, jablka,mozno jablkova vyziva.....jpgurty ma stipali a sa mi zda ze zemiakova kasa sa dala.....kazdy clovek je iny, takze budes musiet len skusat, co ta nebude stipat....schudnes nabeton, lebo to su minimalne dva tyzdne, kym sa najes ako-tak...ja som schudla si 3 kila a to mi bolo fakt jedno, lebo vacsinu casu som prelezala a oddychovala.....
proste vyskusas, lebo to co robi jednej dobre, nerobi dobre druhej osobe a tak.....ale fakt ver mi, jedlo bude to posledne, na co tie tyzdne pomyslis....

...inak este jedna rada: neviem, kde byvas, ale ak mate v okruhu lekaren, kde ti predaju algifen kvapky bez predpisu /my taku mame/, tak si kup aj 5 flasticiek a pekne kazde 4-5 hodiny si daj - nezatazuju travenie ako tabletky a krasne prezijes tie tyzdne, ja som ich brala cele tri tyzdne, sa mi zda a skoro v pohode som sa aj vyspala. iba raz v noci com vstavala na dalsiu davku.........

Janka 123

majka__/ dakujem za odpoved, ja sa stale upokojujem ze to bude kazdym dnom uz len lepsie, aj ked doteraz nesim ani len mierne zlepsenie absolutne.
No to ze sa nemam sprchovat mi nepovedali, ani ze si nemozem hlavu umyvat, jedine so povedali ze nesprchovat sa v prilis horucej ani studenej vode.
2 tyzdne si neumyvat hlavu..fuuha no to ja by som uz na hlave mala len jeden mastny vlas a minimlane 2litre masti.. :))
dnes sa podarli zjest jeden jogurt a trocha polievky