Som naliata vodou...ako na odvodnenie?

Príspevok v téme: Som naliata vodou...ako na odvodnenie?
janicca

mám 20 rokov a telo mam naliate vodou,hlavne nohy a brucho..doktorka mi nijako neporadila...a vsetci okolo sa cuduju ze co som tak pribrala..niekedy je to celkom dobre ale vacsinu dni v mesiaci je to hrozne,pozoorvala som sa a ziaden suvis medzi menstruaciou a naliatim som nenasla..som uz zufala:(
vela živočisnej potravy nejem a nesolim uz asi 5 rokov...poradte niečo aby som sa odvodnila?mate niekto podobny problem?

[zruseny12]

PREČO MÁME KILÁ NAVYŠE? 1.časť – Odvodňovacia kúra

Nadváha je nielen problém nadmerného ukladania tuku v tele, najmä na patričných miestach, ktoré trápia najmä ženy. Je to aj problém zadržiavania vody v organizme.
Pri nadmernom zadržiavaní vody v organizme často trpíme opuchmi tváre, najmä očí a nôh v členkoch. Doslova sa cítime ako balón naliaty vodou. Príčinou je nedostatočná činnosť obličiek a následné ukladanie solí do tkanív ktoré vodu v tele zadržujú.

Naša rada: posilnite si obličky, odvodnite a odsoľte si organizmus. Budete prekvapení, koľko kíl pôjde dole. Diétu držte len dovtedy, pokiaľ pôjdu kilá dole. Potom nabehnite na normálnu stravu, ale s výrazným obmedzením živočíšnych bielkovín.

TIPY NA ODVODŇOVACIU KÚRU:
Vysaďte zo stravy najmä živočíšne bielkoviny, ktoré priveľmi zaťažujú obličky, dvojnásobne to platí o údeninách, syroch a slaných potravinách.
Zožeňte si morské riasy kombu (dostať ich v predajniach so zdravou výživou), majú pre našu diétu veľký význam – pomáhajú odstraňovať a rozpúšťať usadeniny tukov a hlienov vytvorené po nadmernej konzumácii živočíšnej potravy, navyše majú aj detoxikačné účinky na ťažké kovy a opravujú hormonálnu činnosť.
Do jedálnička zaraďte najmä koreňovú zeleninu – petržlen, zeler, mrkvu, bielu reďkev, chren, zeler, šalotku, špargľu, uhorky, ale aj kapustu a listovú zeleninu.
Zo strukovín jedzte čo najviac fazulí azuki (dostať už aj u nás), sójových bôbov, najmä čiernych a bôbu.
Naklíčte si fazuľky mungo a pridávajte do hotových jedál, okrem toho, že majú taktiež diuretické účinky, majú nesmierne veľa vitamínov a minerálov, ktoré podporujú zdravé chudnutie. Majú aj výrazný detoxikačný efekt.
Z obilovín uprednostnite jačmeň a ovos v akejkoľvek podobe.

Z byliniek uprednostňujte tie s močopudným účinkom, ako prasličku, brezové listy, skorocel, žihľavu, lopúchový koreň
POZOR: Aj keď sa snažíme telo odvodniť, neupierajme mu dostatok tekutín! Najvhodnejšia je čistá voda, bylinkové čaje, na minerálky či iné bublinkové nápoje radšej zabudnime...

Nissa

vraj na odvodnenie pomaha urologicky caj ;) poradila mi to jedna fitneska ked som sa pokusala narychlo zhodit prevodnene boky pas a brusko ;) mne to pomohlo ale jedina nevyhoda je ze chodis casto cikat ;)