som nedostatocne tolerantna voci partnerovi?

Príspevok v téme: som nedostatocne tolerantna voci partnerovi?
2kvietok7

mam uzasny vztah,milujuceho priatela s ktorym by sme si casom chceli zalozit rodinu.velmi mi na nom zalezi,len sa obcas citim byt v jeho zivote akosi navyse.priatel ma velmi specificke hobby,ktore sa da robit len pocas pekneho pocasia.prave vtedy,ked by som s nim bola rada aj ja.isla sa prejst,venovala sa spolocnym cinnostiam,no je to zlozite tak,aby som neobmedzovala jeho a pritom stale necakala,kedy sa mi on ozve..je mi z toho velmi smutno,ked vidim ine pariky ako sa vonku korculuju a ja cakam.uz som mu to povedala,on mi na isty cas zalepil oci tym,ze pojdeme.zobral ma na druhy den von a zas sa to opakovalo..poradte mi,co mam robit,ak ste mali niekedy v minulosti podobny problem..dakujem :)

vebe

Ja si Tvoj priatel je dobry, mate sa radi, ale potom ide fotit a ty si sama. Je pravda, ze muzi dozrievaju tak trochu dlhsie a je tazke povedat, kedy su zreli na vazny vztah a zalozenie si rodiny. Moj vnutony pocit je taky, ze 30 rokov je uz dost na to, aby clovek vedel ake su kedy priority. Viem si predstavit, ze je vasnivy fotograf a ze ked foti, tak vnima len objekty ktore foti a proste je do toho cely pohruzeny. Fotografovanie je skutocne velmi individualisticka cinnost a vyzaduje si velke sustredenie. Su to asi veci o ktorych sa musite rozpravat. Iste, aj pre teba by bolo dobre mat nejake konicky. Lenze ja som taka pragmaticka zena a mam uz odrastajuce deti, tak uz nieco o zivote aj viem. Pre vztah a rodinu je velmi dobre, ak partneri maju spolocne konicky, lebo volneho casu je v zivote akosi stale menej a ten co mame by sme mali travit tak nejak spolu. Nehovoriac o tom, ked pridu deti a clovek svoje konicky nezriedka a hlavne podla ich veku. Tie svoje individualisticke potom musi nezriedka na roky dat bokom, aby sa neskor, ked dietky odrastu k nim znovu mohol vratit. Tolko moj nazor, ini si mozu mysliet nieco ine.

2kvietok7

soffa, mam konicek robim nechty gelove.. velmi sa snazim prisposobit si robotu tak,aby som bola s nim..raz mi dokonca povedal,ze nech sa na nechty vykaslem,ze on mi da korunky za to co by som robila,ze radsej nech tie zeny odmietnem..tak teraz robievam radsej rano o siedmej..aby sa potom nehneval,ze na mna musel cakat..
ohladom kamaratok..nedavno som isla vonku s babami..boli sme na caji,pokvakali..a posedeli sme asi o pol hodinku dlhsie ako som mu slubila..tak mi volala zo 4 razy,ze kde som..tak som mu povedala,ze sedime..ale uz koncime..zrazu mi dal najavo,ze chce byt somnou..a ked som mu potom zavolala,ze uz sme dorozpravali,tak mi povedal,ze sedi s kamaratom v aute..ale ze uz ide..prisiel asi o hodinu..mi to tak pripadalo,ako keby mi to naschval urobil..ale nic som mu na to nepovedala..bola som rada,ze som konecne s nim.
najviac ma to hneva preto,ze o par dni odchadzam na mesiac prec a chcem s nim byt kazdu volnu chvilku..a pripada mi to tak,ze on nie :´(

soffa

najdi si tiez nejaky konicek.alebo zajdi s priatelmi niekam von na kavu,alebo iba tak po obchodoch.len nesed doma,inak to nebude

2kvietok7

vebe moj priatej velmi rad foti.najskor travi hodiny v lese potom pride domkou cely vyteseny a zacne upravovat..co tiez trva hodiny..a ja sa len drzim,lebo viem,ze ho to velmi bavi..nechcem ho v tom obmedzit..zije len tym..viem,ze by ma nikdy napriklad nepodviedol,lebo som jeho prva priatelka.a viem,ze ma miluje..ja chcem kazdu volnu chvilu byt s nim..obcas sa citim,tak,ze nieje este asi dost zrely na vztah..ale ved uz bude mat 30,tak kedy??som z toho obcas velmi sklamana.. :(

vebe

Je to na zamyslenie, neviem ake hobby ma tvoj priatel, ale je to zrejma nieco, co absolvuje sam alebo s inou partiou. Ja si myslim, za sa maju ludia tak naozaj radi, a vtedy si to nemusia ani hovorit ci vypisovat, tak tak nejak spontanne chcu travit aj svoj volny cas spolu alebo aspon hladaju cestu ako ho vo velkej miere trvait spolu. To, co pises o svojom priatelovi sa pre mna javi ako egoizmus. Uz teraz, ked ste zalubeni sa nevie vzdat svojho hobby. Ono spolocny zivotm, rodina, deti a vsetko co tym suvisi nieje vzdy lahke a podla mna najcastejsou pricinou preco to nefunguje je egoizmus. V spolocnom zivote clovek musi casto dat svoje vlastne zaujmy a aktivity bokom a nemoze z toho byt nestasny. Vychadzam z vlastnych skusenosti.