Plnka do torty - surny problem:(

Príspevok v téme: Plnka do torty - surny problem:(
milusca

kazdy rok robim manzelovi na narodky tortu, vzdy sa mi krasne podarila - robim puncovu. No a dnes som experimentovala, mam urobeny piskotovy korpus, v ktorom je kakao a chcela som urobil slahackovu plnku, ale smotana sa mi nechce vyslahat!!! Som s nervami na konci, este potrebujem urobit zemiakovy salat a rezne.

Prosim, napiste mi recept na plnku, chutny a odskusany. Dakujem vam.

lolololo

nad parou vyšlaháme 3 celé vajíčka,3lyžice kakaa,3lyžice polohr.múky,20dhg prašk.cukru. dáme vychladnút a medzitým vyšlaháme Heliu al.Smetol. potom masy spojíme,ale musia mat rovnakú teplotu. inak by sa plnka zrazila :-)

mellinda

takk, ano, len to zamiesam, takou tou kovovou "metlickou", ktorou sa aj slaha, ale robim to rucne a ano, aj s tymi manadrinkami. Oni sa potom rozpadnu na take mensie kusky, ale nevadi to. S cokoladovym pudingom to nevyzera az tak pekne, ale s vanilkovym je to taka pekna svetla plnka a v tom su zamiesane aj tie mandarinky. Vrch sa este moze dozdobit slahackou, alebo sa posype grankom na ozdobu.

mellinda

Poznam jeden velmi rychly a jednoduchy recept na plnku bez pecenia, ale to neviem, ci ti vyhovuje. My to robievame na korpus. Potrebujes jeden vanilkovy puding bez varenia (Oetker, najlepsie vanilkovy), jednu smotanu na slahanie a jednu mandarinkovu konzervu. Vsetko sa to spolu zmiesa, da na tortu, na chvilu do chladnicky a hotovo. Tie suroviny si mozes samozrejme zamenit za co chces, ale toto mame odskusane, ze je dobre a hlavne rychle.

takk

kysla smotana s prask. cukrom, mozes pridat aj tvaroh, daj na korpus a uloz do ladnicky na 3hodky. Na vrch daj lubovolne ovocie a zalej zelatinou farebnou:)