Kedy zacat brat HAK ak nemam menzes

Príspevok v téme: Kedy zacat brat HAK ak nemam menzes
daanula

ahojte, prosim poradite? dokiho mam v inom meste a nemozem teraz ist znova za nim,
tak skusim sa opytat tu..
uz tri mesiace som nemala menzes, v utorok mi doki predpisal HAK na upravenie cyklu, lenze ja som sa ho nespytala, kedy mam zacat tu HAK brat, kedze mi menzes asi tak skoro nepride, tak neviem ako teda.. mam proste cakat? alebo len tak nasadit?
pisala som na antikoncepcia.com, ale ten lekar akoze nejako bud o to nema zaujem tam pisat normalne odpovedae alebo co, napisal ze zacnite brat v prvy den menzesu.. dokelu absolutne bez zaujmu..
skusite poradit prosim?
dakujem

odpovedam

klimentina, ak to zacnes uzivat mimo menzesu, nezablokuje to ovulaciu. To znamena, ze nebudes chranena proti otehotneniu. Keby sa to mohlo brat kedykolvek, tak by sa predsa nebazirovalo na dnoch menzesu, nie? Preco nezavolas svojmu lekarovi? Prispievatelia na fore nemaju medicinske vzdelanie. Je nezodpovedne sa v takychto veciach spoliehat na domnienky cudzich ludi. Zajtra je pracovny den,rano volaj svojmu gynekologovi a pytaj sa...

klimentina3y

Ahojte chcela by som Sa opýtať na to isté , môže sa mi niečo stat ak začnem užívať hák mimo menštruácie , napr. Keď uz nam po ovulácii a je uz vytvorená sliznica maternice ? Lebo ja som nikdy nemala normálny cyklus, cca raz za dva tri mesiace, ale 3x za sebou som dostala po 30-31 tak som si myslela ze sa mi to uz po 5 rokoch konečne ustálilo a ani doktorovi som nic nepovedala... ale ukázalo sa ze nie zas mi mesa uz 3 dni a ja si naozaj nemozem dovoliť čakať s bránim 2 mesiace. .. a zas momentálne nemôžem ist ani na vyvolávacku. .. tak teraz nvm co mam robit :(

samantha1986

daanula: mala som podobny problem, tiez mi to lekar poradil riiesit HAK, lebo som mala malo estrogenu a tym mi riadne meskal cyklus...
preto viem, ze tie tabletky treba brat hned, necakat na to, az dostanes menstruaciu, lebo to by si mohla cakat sakra dlho...
hned ako som ju dobrala, menstruaciu som dostala. nie je pravda, ze ti musi najprv vyvolat cyklus injekciou, teraz uz to v pohode zvlada HAK :)

daanula

hold, ton a styl pisania spravi vela, to je predsa jasne..
za to, ze clovek obcas zabudne sa spytat nieco v zhone, a v navale informacii, zabudne sa spytat samozrejmu vec, pretoze som HAK brala dlho dlho, tak mi tato otazka neprisla na um, si bohuzial nepripadam neschopna.. myslela som, ze verejne fora su na to, aby sa ludia spytali, ked si sami nevedia rady, je jasne, ze sa doktora spytat na veci musim, no ide mi hlavne o to, aby som co najskor dostala menstruaciu, je to predsalen neprijemne tak dlho nemenstruovat, ide to tak trocha na psychiku zeny.. co sa tyka doktora, ono, myslim ze v ordinacii sa gynekolog stretava s omnohi blbsimi otazkami, ako som ja polozila, predsalen, ja nie som odbornik,a gynekolog je clovek, na ktoreho sa ma zena v prvom rade spolahnut, a komu ma doverovat, predsalen vaginu neukazujeme my zenu kazdemu.. tak preco je odo mna take neschopne sa opytat sice neznameho, ale stale doktora, na odpoved na otazku, ktora ma trapi..
a k slovu KAZDY, ktore si tak pekne zvyraznila.. dalsie dve zeny sa ma tu nieco pytali, odpovedala si za mna a stylom, ktory nie je zrovna prijemny, a teda aspon na mna posobil styl pisania tak trochu povysenecky, kludne si po sebe odpovede precitaj, ak ti to nie je jasne..

lioness_01

danula???? na každého??? a kde inde konkrétne útočím na KAŽDEHO ??? a aká arogancia, sakra? že si myslím, že si neschopná??? tak hold... nie si schopná sa SVOJHO gynekologa spýtať, KEDY si tú tabletku máš dať ak nemáš menzes, potom si ty celá pototo, že nejaký virtuálny lekár, ktorý ZADARMO odpovedá na nejakej stránke ti nepovedal to čo si očakávala (bohvie čo vlastne, akú odpoveď ty čakáš), a teraz ja som arogantná a útočím?? som ti napísala, že máš ísť ku svojmu gynekologovi , inak sa ti pomôcť nedá, tabletku si nemôžeš dať ak nemáš menzes a menzes ti dokáže naštartovať vyvolávačkou jedinou tvoj lekár...

a viem, že ty si nenavrhla opätovný predpis antikoncepcie, viem, že tvoj lekár, a práve preto ti radím v DOBROM (nie arogantne) aby si nad tým premýšľala, lebo je to iba dočasné riešenie a tvoj problém s nepravidelným cyklom to bohužiaľ nevyrieši :/ nemyslím to zle, len si viem predstaviť, že o pár rokov tu budeš zakladať tému, že nevieš otehotnieť, tak sa ti len snažím poradiť aby si nad tým popremýšľala a skúsila aj nejaké iné riešenie...

a to, že nejednám s tebou ako v bavlnke a ako s princezničkou neznamená, že na KAŽDÉHO útočím...to nie je útok, ale predpokladám, že nemáš 10 ani 12, tak s tebou jednám ako s dospelou osobou, od ktorej sa očakáva aj nejaká samostatnosť...

držím palce aby sa ti problémy s cyklom dali do poriadku...

daanula

lioness,
ja som to nenavrhla, lekar mi to navrhol sam, kurnik prestan s povysenostou a aroganciou,tusim tu na kazdrho len utocis, nie som uz na tvoje reakcie zvedava, dakujem..
ostatnym dakujem, HAK brat teda zatial nezacnem, skusim ten caj, a pojdem, ked to bude mozne za lekarom..

rew

no baby, myslim ze daanula polozila otazku na antikoncepcia.com dost jasne. A dost pochybujem ze to ti lekari robia zadarmo. Ked citam niektore odpovede tak mam pocit ze obcas sa snazia byt viac vtipni ako napomocni :) Ale dobre, mozno si len nevsimol to s tou menstruaciou.
daanula> nevies tam ani zavolat? svojmu doktorovi.. nemusis tam ist predsa osobne ak sa chces len na toto spytat. ak nie, tak by som zacala brat, na to kedy to dostanes by si mozno cakala este dalsich x mesiacov. Ale ked to zacnes brat len tak odbrucha, nespoliehaj na antikoncepcny ucinok.

neva

daanula - keď si bola u neho pichol Ti injekciu na vyvolanie menzesu?
V žiadnom prípade nezačni brať HAK, pokiaľ nezačneš krvácať. Menzes je potrebné najskôr vyvolať a až potom začneš užívať tabletky.
Ak Ti nedal injekciu, čo by bola asi najrýchlejšia cesta, tak začni piť bylinkový čaj z myšieho chvosta aspom 2x denne kým ju nedostaneš. Chvílu to potrvá, ale mohlo by to pomôcť.

lioness_01

mirka...sorry, to čo je za otázočku ? :D šak nemá ju, lebo jej neprišla :D lebo m taký rozbabraný cyklus...