Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Uver na byt

Príspevok v téme: Uver na byt
Dada2

Je to pravda že ak si chcem kúpiť napr 1 izb. byt za 50 000 eur, tak musím mať aspoň 10-20% (podľa zvykov banky) z ceny bytu svojich peňazi, lebo celu sumu mi nedaju? Ja nemam našetrene nič, pracujem, mam 570 eur v čistom no ten byt by som fakt potrebovala, kde mam zohnať tu zvyšnú sumu a prečo vlastne nedavaju celu sumu? Veď každy to nema z čoho doplatiť.

milusca

Dada, ono je to preto tak, lebo davali pozicky kadekomu, kto si to nemohol dovolit az vsetko krachlo a teraz su banky v keli a boja sa.

Dada2

Aj tak je to cela na h..no. Ten uver na byt by kludne mohli davať celu sumu a samozrejme podla platu ako je to teraz, lenže tu celu sumu mohli davať. Ja napr pracujem asi rok nemam nič našetrene lebo som vyšla zo školy ale chcela by som byt kvoli rodinnym problemom. A zase nechcem byvať hocikde, mne sa pači v Ružinove, nechcem byvať niekde kde sa mi nebude pačiť, len preto, že su tam byty lacnejšie.
Je možnosť uveru aby takto pomohli ľuďom, ale pritom ich nútia mať svoje peniaze na doplatok. A to su sumy veľke.

milusca

lost, lebo nie su vhodne podmienky. 100% financing od banky dnes uz nedostanes a vobec pozicku dostanes len velmi tazko. Urcite zase bublina raz praskne, kedy, to neviem. My sme dom kupovali v decembri 2007 a to bol najvyssi cas.

Lemurik

babenka1, ten znalec to nemusi byt len ten, ktoreho si urci banka. Nehnutelnosti sa tiez nepredavaju len za cenu, na ktoru su ohodnotene znalcom. Mozu sa predavat za cenu nizsiu ale i vyssiu a hoci musis dokladovat kupu, tych uradnikov v banke nie je nic do toho na akej cene si sa ty dohodla s predavajucim, banku naozaj zaujima iba to znalecke ohodnotenie. A tiez nehovorim ze ten znalec ma nehnutelnost extremne nadhodnotit, to nadhodnotenie samozrejme zalezi na konkretnej nehnutelnosti. Ked byt v hodnote 50 000 € ohodnoti na 100 000 € tak je to samozrejme donebavolajuci podvod a aj idiotovi by to doslo. Ale ak ho ohodnoti na 55 000 € a ty mas zanho zaplatit tych 50 000 € a banka ti da len 90percent tej sumy tak je rozdiel ci si z vlastneho doplatis 5000€ alebo 500€.

[zruseny17]

my sme rucili bytom mojich rodicov...znalec ho ohodnotil na 70tisic,takze banka nam tych 50tis co sme potrebovali na kupu nasho bytu pozicala...taku moznost nemas?

milusca

Akurat teraz nie je vhodna doba na kupu domu/bytu. Aj my sme kupili dom a banka nam poskytla hypoteku v plnej vyske, nemuseli sme platit ani gros. Teraz ludia musia dat 20 percent a hypoteku je tazke ziskat tak ci tak.

lost

A co tak na zacaiatok zobrat starsi byt? namiesto toho 70.000... vyjde lacnejsie, 1izb aj pod 50.000, lenze asi nebude nejaky luxus ten "povodny stav"..

popripade nejak skombinovat, napr ze z tej postovej banky zoberies 10.000 a z bnaky 40.000 , to sa neda? :)

(ale to som len tak trepol, lebo sa v tom nevyznam, len ci sa to nahodou tak neda :) )

Dada2

No tak mi nič ine neostava iba si založiť sravebne sporenie čakať par rokov kým tam budem mať niečo našetrene a potom to vybrať, nie? No to bude nadlho :-( Alebo si zobrať ten spotebný uver a splacať aj uver na byt a aj spotrebný uver? O bože to aby som zarabala aspoň 900 eur v čistom a mala aspoň 20 rokov vkuse pracu, inak neviem ako by som to zvladala. No čo už chcela som ten byt aspon na buduci rok ale takto asi nemam šancu ak som sama. Aj tak čo som pozerala v BA ružinove tak 1 izb tam idu okolo 70 000 eur,

babenka1

S tým súdnym znalcom to nie je najlepší nápad - tie banky majú prehľad o cenách bytov a dokonca majú vlastných znalcov. Môžu ti dokonca povedať, že chcú, aby ten byt ohodnotil ich znalec. Okrem toho pri hypotéke sa kúpa dokladuje, takže banka sa dozvie, že ty si ten byt kúpila za takú sumu, ktorú to oni požičali (100 %) a máš na krku úverový podvod.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.