Uver na byt

Príspevok v téme: Uver na byt
Dada2

Je to pravda že ak si chcem kúpiť napr 1 izb. byt za 50 000 eur, tak musím mať aspoň 10-20% (podľa zvykov banky) z ceny bytu svojich peňazi, lebo celu sumu mi nedaju? Ja nemam našetrene nič, pracujem, mam 570 eur v čistom no ten byt by som fakt potrebovala, kde mam zohnať tu zvyšnú sumu a prečo vlastne nedavaju celu sumu? Veď každy to nema z čoho doplatiť.

lost

Dada2 -
ak ti 50k byt ohodnoti na 30k, tak by som mu hned dal 40k do ruky a ze OK byt je moj, dakujem :)... ..cize som mu vlastne dal 10 tisic eur len tak navyse..

i ked viem ze on ten byt nevlastni, no ale pre zisk 10000 eur za par dni by to aj mozno kupil :)

Dada2

A čo v pripade ak byt predavaju za 50000 eur a znalec ho ohodnoti iba napr na 30000 eur. Tak mi nedaju ani tých 80% z ceny bytu?

mate59

Dada - v bankách nie sú blbci, oni dobre vedia koľko aký byt stojí v ktorej lokalite,aké sú tržné ceny, aby si sa nestrápnila a neodmietli ti pôžičku.

Dada2

Lemurik zaujalo ma to s tým znalcom :-) Ak by sa dal prehovoriť na ohodnotenie bytu väčšou sumou, tak to by bolo super. Ďakujem

::::

no neviem presne, ale niekedy platilo 20% mať vlastných zdrojov. Teraz neviem, či niektoré banky to ešte maju. Pred pár rokmi ked prišla takáto zmena, že banka dáva celú čiastku som aj ja zobrala. takže si to over ale myslím že táto flexihypotéka dáva celú sumu. www.flexihypoteka.sk tam aj hypokalkulačku, kde ti vypočíta či by ti ju schválili....www.flexihypoteka.sk

[zruseny17]

no,mas dve moznosti-1.ak ti daju len 80% z ceny zalozenej nehnutelnosti,musis rucit nejakym vacsim bytom,alebo domom...-ak zalozis nehnutelnost v hodnote 70 tisic,tak ti banka poskytne 50 tisic na kupu tvojho bytu...alebo 2. rucit svojim bytom a zobrat si pozicku,co je nevyhodne a strasne drahe a moc na tom preplatis

wanda222

Problém nie je len v tom, že nemáš nič našporené (nič v zlom, nepoznám tvoje životné pomery - či máš deti alebo veľké výdavky na domácnosť), ale sú ľudia, ktorý majú o tretinu menej v čistom a vedia ušetriť. Ak si sama, pravdepodobne budeš potrebovať ručiteľa.

Lemurik

Ono je uplne beznou vecou, ze ludia ktori si beru hypotekarny uver, nedostanu celu sumu a nejakych 10 - 20 percent hodnoty nehnutelnosti musia platit sami. Pokial tuto zvysnu sumu nemaju tak je viacero moznosti ako to vyriesit... prva je taka ze si na zvysnu sumu vezmes spotrebny uver, druha ze presvedcis znalca ktory nehnutelnost ohodnocuje, aby jej dal vyssiu cenu (banka totiz berie do uvahy iba posudok znalca a podla neho poskytuje peniaze... takze ak znalec ohodnoti nehnutelnost na vyssiu cenu nez za aku ju ty kupujes tak dostanes od banky viac penazi a doplacas si na nehnutelnost menej, v najlepsom pripade nic) a tretia moznost je informovat sa v banke kde a kolko by si musela doplacat (napriklad moj priatel chcel pred rokom kupovat byt v bratislave, boli sme vo vub a tam nam povedali ze ak by bol byt v casti devinska nova ves tak tam sa poskytuje suma do vysky 90percent hodnoty nehnutelnosti, v starom meste vsak obcas daju aj 100percent, takze to zalezi aj od lokality)

datelinka

presne tak, ako radí mate, musíš si urobiť prieskum priamo u bánk poskytujúcich hypotekárne úvery.
myslím že pri netto mzde ktorú uvádzaš budeš potrebovať bonitného spoludlžníka.

mate59

zájdi do bánk,ale pôžičku z nebankoviek si neber v žiadnom prípade.Aj banky sa v poskytovaní podmienok úrokov v pôžičkách líšia.Tam ti nezávazne konkrétne povedia ako sa dá ručiť.Treba to porovnať a zvážiť.Nielen percentá,ale aj poplatky...