Velmi škaredé, tmavé flaky po akné na chrbte a tvári

Príspevok v téme: Velmi škaredé, tmavé flaky po akné na chrbte a tvári
alexa77

prosim vas,som uz zufala. mojou vinou,vytlacanim,mam velmi vela nepeknych tmavych flakov na chrbte aj tvari.kozny mi dava na jar a na jesen bieliace kremy,trosku to vybieli a v lete,najma na slnku stmavnu. nemozem koli tomu ani na kupalisko,bola som raz a ludia sa namna divali ako keby som mala rakovinu. uz ste tu o tom pisali,ze biolampa,chemicky peeling nepomaha. čo potom ? naozaj nieje nic čo by to vybielilo ? prečo to nesplynie s kožou ked sa budem dlhsie opalovat

810mata

Ja som mala tiež flaky a mám aj teraz, ale oveľa slabšie. Najdôležitejšie je nevytláčať sa zbytočne, pokial nemusíme nenosiť make-up, z vlastnej skúsenosti neodporúčam peelingy, na odličovanie používam mydlo Sebamed, Neutrogena grepový gel a nakoniec si tvar pretriem tamponom namočeným v bórovej vode. Toto som dodržiavala 2 týždne a moja tvár sa zlepšila. Dosť mi pomohlo aj slniečko, ale netreba to zas preháňať. Aj keď som mala najskôr pocit, že mi tmavnú len tie flaky, na druhý deň sa mi opálenie rovnomerne rozdelilo po celej tváry a fľaky neboli už tak výrazné. A k tomu citrónu, určite by som nepouživala nezriedený !!!! Mne sa tiež nepozdávala 3-percentná borová voda, ale výsledky sa dostavili. Všetko chce trpezlivosť!

adrika8888

ja som mala flaky na chrpte ale kedd som zacala pred letom chodit do solarka tak sa mi plet za tyzden dala dokopy nemala som ani jeden pupinek uplne dokonala a potom po lete sa mi to vratilo vsatko spet skuste solarko vela stastia

dominka31

Ahojte :) Viem že táto diskusia bola založená už dávno, ale nedá mi to nezareagovať. Možno sa tu ešte niekto zatúla
Teraz keď nás tu trápia fľaky po akné si určite spomenieme na to, ako nám rodičia vravievali, nech si vyrážky nevytláčame a nech si \"neprpleme\" tvár.
Ja neverím žiadnym drahým krémom ani ničomu podobnému. Skúsila som obyčajnu citrónovú šťavu. Vždy večer pred spaním si umyjem tvár studenou vodou ( nemake-upujem sa ), vytlačím si trošku šťavy na tampónik a vyčistím si s tým tvár. Zvykne to trochu štipať a pokožka môže byť aj začervenaná, ale dá sa to prežiť. Ak noe, tak len trošku šťavu zrieďte s čistou vodou. Nechám citrón pôsobiť tak 10-15 min a potom umujem dôkladne tvár opäť studenou vodou. Po tomto kroku si nanesiem na tvár vodičku ZYNERIT, tuším že sa volá tak. Je na lekársky predpis a nie je ani drahá :-) Určite však nečakajte zázraky a hlavne nie ak máte tvár moc poškodenú. Mne to trošku pomohlo, po cca 3 tyzdnoch tohto pravidelneho používania som si všimla zmeny. Tak vám teda držím palčeky :-)

fesak

vy si mozte dat aspom makeup ale co chlapi? ja som uplne hotovy a nepomohol ani skinoren, imazol a dalsich minimalne 20 masticiek co mi dala kozna a vodiciek a nepohol ani chemicky peeling

ewusa

Ja skusam posledne dni : sodu bikarbonu, troska citronu a glycerinu-používam to zatial tri dni, ohlasy hovoria, že mi flaky po akne blednú. Na vecer si to potieram zinkovou mastou. Takze-palec hore :)

Aja02

Na tie flaky nepomôže žiaden peeling ani krém. Vyrieši to iba laser. Tým, že ste si tie výražky vytláčali sa vám zapálili. Keď ste išli von ( na slnečné svetlo ), tak vám jednoducho spigmentovali a zostali vám tam flaky.

Daniela18

ja osobne som skúšala citrón ale nie riedený z vodou rovno som si ho natrela na tvár vôbec mi to nespálilo kožu len si potom dôkladne opláchni tvár :)ale nezmizlo to hned musis to pouzivat castejsie