život s reumatickým ochorením

Príspevok v téme: život s reumatickým ochorením
joni_

Ahoj, chcem sa spýtať, kto má skúsenosti s reumatickými ochoreniami, a hlavne s bolesťami kĺbov a svalov, ako to riešite. Ide o to, že mám od Dr. lieky, ktoré ale nemám brať pravidelne, len pri zvýšených problémoch. Tak uvažujem, čo je lepšie, brať lieky až keď sú bolesti veľmi zlé, vydržať čo najviac bez liekov, alebo práve naopak, dávať si lieky už pri prvých príznakoch zboršenia. Neviem ako presne fungujú reumatické ochorenia, čo sa v tých kĺboch a svaloch deje, čím si skôr uškodím, alebo čím pomôžem. Vďaka za rady

joro

Az take bolesti nemam, tie lieky nepoznam ja som uzival Dorsyflex pomahal ale doktorka vravela ,ze je navykovy,skus to bez tych liekov az ked budu velke bolesti,myslim ze nie je dobre ked si telo zvykne iba na lieky aby potom vobec lieky zabrali,skus este nejaku rehabilitaciu ked nepomoze aspon sa naucis zasa nejake nove cvicenia, alebo mne pomaha fitlopta, trva to dlho

joni_

dik, ja viem, ja cvicim na klby, mam par cvikov z jednej knihy o reume, a skusala som aj pilates, obcas bicyklujem
zaujmalo by ma, ze ci si neuskodim, ked budem tie lieky brat len pri ozaj zavaznych problemoch, konkretne mam teraz Aulin, alebo ich treba zobrat skor, ked sa objavi prve zhorsenie? lebo zrovna teraz mam zhorsenie bolesti v klboch aj svaloch a neviem ci to nechavat tak, ze kam to az dojde... alebo radsej siahnut po liekoch...

joro

Ahoj mavam bolesti v krizoch vhrudnej oblasti aj v krcnej oblasti mne pomohlo dost to, mam psa a chodim s nim na prechadzky no ked nemas psa skus ist von aj bez neho ,ja ked mam bolesti dam si lieky,ale snazim sa rovno sediet rovno chodit alebo mam taku podlozku z platna a tam su take pichlave kruzky /dost to boli ale pomaha/ taka pol hodinka a je mi lepsie ,ale bol som na mnohych rehabylitaciach a zapametal som si aspon nieco sice bolesti su ale uz to nie je ako ked mi zacali bolesti a pomohol mi pilates ale taky pomaly p. Majstrak 0905104793.Ale nieco musis urobit, lebo samo alebo brat iba lieky NEPOMAHA !!!