Mam pocit ze mi VS znicila psychiku

Príspevok v téme: Mam pocit ze mi VS znicila psychiku
ivetta123

Zdravim mam taky problem som v druhom rocniku na pravnickej fakulte , musim povedat ze je to tazke mozno pre niekoho je to pohoda alebo niekto si mysli ze je to lahke . doteraz som nemala problem so skuskami nieco som spravila na prvy krat nieco nie. Ale teraz v letnom semestri som spravila dve skusky a cakaju ma este tri ustne ktore pravdepodobne nestiham do konca skuskoveho co je 3 jula , mam problem s tym ze teraz som sa ucila na jednu skusku a zazila som nieco co sa asi neda hodnoverne opisat proste strach a stres ma tak opantal ze som mala pocit ze som sa zblaznila zobudzala som sa so strachom v noci uplne spotena busilo mi srdce pritom tu skusku si uz asi trikrat prekladam pocitujem taku neskutocnu uzkost ze mam pocit ze idem do totalnej nicoty. mala som ist na skusku 14 juna no v piatok som proste dostala taky zachvat strachu cely den som takmer nic nejedla lebo nic neslo do mna absolutne som uz nebola dalej schopna sa ucit lebo som myslela ze sa zblaznim ze mi uz nikto nepomoze , bola som sama na internate a prve co som urobila sadla som na prvy vlak domov jednoducho som brutalne utiekla cely cas vo vlaku som rozmyslala ako som si dodrbala zivot nechcem prerusit studium myslim ze mam na to skoncit VS , nemala som predtym so skuskami z prveho rocnika som si neprenasala do dalsieho ziaden predmet kdez to mnohi spoluziaci prenasali. Tu paniku a stres uz nemozem dalej ovplyvnit nedokazem sa uz ukludnit mam pocit ze uz ani nemam sil zlozit tie dalsie skusky , vsetci hovoria ze som silna a pritom je to hlupost nikdy by som nepovedala ze tak totalne stratim kontrolu nad sebou , rodicia ma nevedia pochopit myslia si ze robim divadielko ako pred kazdou skuskou ale ja som uz bola ten v piatok kedy som dostala taky brutalny zachvat uzkosti a strachu totalne na dne , neviem co mam robit neviem co mi je mam pocit ze akokolvek pozitivne zmyslam stale to sklzne do toho negativizmu akoby cele moje zmyslanie bola len jedna velka cierna diera alebo co

ivetta123

Bohuzial realita je taka ze oni si myslia ze su bohmi asi vdaka pismenkam pred menom , je zvlastne ked skusajuci skusa 10 ludi a vyhodi 10 z 10 je trosku divne zeby vsetkych postihla fatalna nevedomost ked ich moze oznamkovat od A do E. My mame stvorrocne bakalarske studium , neviem pokusam sa spravit aspon jednu skusku ostatne si mozem preniest do tretieho rocnika teda zvysne dve . teraz mam skusku vo stvrtok nejako ma to netankuje neviem preco ma zrazu postihol taky pocit ze je mi to jedno

lost

Ak to nestihas, neda sa predlzit studiom o 1 rok?
Nie opakovanie myslim, ale rozlozit 3 rocne studium na 4 rocne napriklad...

"Radsej neskor ako nikdy"

A snad sa nebat, ti skusajuci su tiez len ludia, nie su O NIC!!! viac ako ty ;)
Su z masa a kosti, to ze maju pismenka pred menom ich nerobi automaticky Bohmi alebo nic take :)

Hlavne skus klidek :)

Alebo nejake kludne music nepomaha ?

ivetta123

Mlll, hovoris mi z duse
proste tiez sa bojim co budem robit ak sa nahodou stane nieco, vlastne nic ine okrem toho studia nemam akurat tak maturu z gymnazia

mlll

ten pocit mam aj ja, najhoršie je to že človek sa učí všetky skušky robi na prvýkrát a jeden debil mu znici cele usilie a vyrazi ho zo školy... ale život ide dalej aj bez titulu a vysnívanej práce :/ najhoršie je v mojom pripade to že neviem čo okrem toho by som mala robit :/

B.

Skús sa prihlásiť na Wing Chun alebo Wing Tsun. Nedám na to dopustiť, prvá forma je super. Alebo bicykluj na dlhšie trate, to posilňuje vôľu, takisto.

ivetta123

To B:
No aj ja sice fajcim ale uz mi to nepomaha vobec absolutne ma to neukludnuje je to len tak a co sa tyka uzivania preparatov cez memo plus az po ginko a zlaty koren , ibuprofen kavove zrnka zeleny caj cierny caj. Za tie dva roky som uz vyskusala vselijake metody mam skor ale pocit ze ma vycerpavaju. Niekedy mam problem sa spravne odborne vyjadrit a co ma najviac stve ze v tejto oblasti su proste veci ktore by sa dali vysvetlit a povedat normalne a ja potom ked sa ucim tie frazy z knizky tak rychlo to zabudnem

B.

Moje vykony v skole sa ovela zlepsili, ked som zacal fajcit a pit kavu, ale nechcem nikoho na to navadzat. Predtym som ledva precital desat stran z nejakeho "fenomenalneho" romanu a smaril som knizku na tri metre od seba. Po skonceni VS som bol tak "pozitivne" naladeny voci kniham, ze som chcel spravit tzv. Bucherverbrennung, aby som s tym aj symbolicky skoncil. Neviem, preco som to vlastne nespravil. Ani by ma to nenapadlo, dobry napad. Dobre, ze tuna pisem, aspon mam dobre napady.

cajik

ja si myslim ze ked mas taketo navaly strachu a stresu tak by si mala ist k psychiatrovi.. aby si nedostala kvalitnu panicku poruchu.. lebo to uz sranda teda nie je.. skolu dokoncis, ale daj si v lete dokopy psychiku

aja 7

Určite na tú školu máš. Nepochybuj o sebe. Vysoké školy sú pre priemerne inteligentných ale rozhodne usilovnejších a cieľavedomejších ľudí. A ja si myslím, že taká si.
Tiež som skončila minimálne tak ťažkú školu ako ty a chcem Ti povedať, že tvoje pocity sú normálne, myslím, že každý o sebe niekedy pochybuje a má pocit, že to nedokáže. Vtedy si ale treba povedať, že síce škola je fajn , ale život je o niečom inom a nie o ukončenej škole. Chcem Ti povedať, aby si sa snažila získať cez takýto pohľad suverenitu a nadhľad. Strach a úzkosť by ťa nemala ovládať, pretože to zväzuje nielen ruky, ale hlavne mozog.
Opakuje si, že to nie je to najdôležitejšie. Všimni si, že určite aj z Tvojich spolužiakov sú takí tí relatívne úspešnejší, ktorí sú suverenejší, tí ktorí ten nadhľad majú. Aspoň u nás to tak bolo.
Takže hlavu hore, usilovne pracuj, ale mysli súčasne na to, že skúška, resp. ukončená VŠ nie je, nemala by byť alfou omegou tvojho života.
Držím palce

Anita11

ivettka!
S tým nie sú veru žiadne žarty. Mala by si sa poradiť s nejakým psychiatrom. Možno ti postačia nejaké ľahké lieky proti úzkosti a strachu, také na uvoľnenie mysle. Pri skúškach je ťažko brať nejaké "oblbováky", lebo by ti to nemyslelo, ale pod stálym stresom nemožeš byť. Skús nejaké čaje na pozitívne myslenie, kľudný spánok. Hlavne si ver, že to zvládneš. Skús sama seba stále presviedčať, že treba prežiť deň za dňom, skúšku za skúškou postupne, tada, nemyslieť NA TO, ŽE SÚ TO EŠTE 3 SKÚŠKY, ale, ako keby to, čo ťa čaká práve teraz alebo zajtra bolo jediné a keď to zvládnš, tak sa postupne zasa sústrediť na každý problém a skúšku zvlášť. Niekedy práve to, že nás toho ešte veľa čaká blokuje človeka natoľko, že sa nesústredí poriadne na nič. Skús meniť činnosti - učenie, prechádzka, účenie, spánok.... Keď stále sedíš nad knihou, sústredenoť klesá a výkon tiež.
Nepodceň to, ak sa citiš, že to nezvládneš sama, určite sa obráť na odbornú pomoc. To nie je hanba, zdravie je len jedno.
Podobný problém mal aj moj syn pred štátnicou, sám povedal, že sa chce poradiť s lekárom, urobil to, pomohol mu a teraz je v pohode.
Držím palce. Ver, že to zvládneš!!!!