Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ake ziarovky ?

Príspevok v téme: Ake ziarovky ?
lost

Uz mi 2x praskla 200W klasicka, zatial neviem kde ich zohnat, ale skusil som dnes jendu ze OSRAM 18>100W a dava strasne tupe/falosne slabe svetlo :D

Neviete kde sa da zohnat kvalitna ziarovka (ktora nenici oci ako udajne tie lacne blikacky alá led/setrice ci co :) )?

Na cene velmi nezalezi, ved par eur hore dole, oci su na nezaplatenie + nech ma silu, popripade pouzit "rozdvojku"? :)

AdamKrt

Ja som do lustrov kupoval tusim tieto TUGSRAMY...

Žiarovka 230V 60W E27 SOFT valcová-malá 46x75mm

www.narva.sk

Ale predajca mal 40W verziu. Mala nadherne denne svetlo. Kedze mam luster, kde idu 3ks, dal som to tam a bolo to hodne jasne. Nakoniec som musel kupit tie iste, ale 25W. Ked lezi clovek, aby mu to svetlo neputalo tak zrak.

AdamKrt

lost:

neviem, kde mas problem. Chod do elektro a pytaj si rozne typy ziaroviek. Vyskusaj si, ake maju svetlo a vyber, co Ti vyhovuje.

Ak potrebujes lepsie osvetlenie, tak su urob na stolom kludne aj niekolko bodove osvetelenie. Alebo aj LEDky su pouzitelne, ked sa vhodne umiestnia. Naviac LEDky si mozes vybrat v X svetelnych odtienoch, cize nemusia mat len studenu farbu, ale tej teplu zltu, dennu...

Ak mas malo miesta na pracovnom stole, da sa kupit aj velka lampa na stojane, ktora sa moze natacat. Dokonca niektore taketo stojate lampy mavaju povedzme 3,4,5,6 samostatne natacajucich sa svietidiel. Takze osvetlis presne co chces, kde chces....

lost

Zacal som hladat a narazil som na nieco zaujimave :D

BIO Lampa:
www.bio-obchod.sk

Ma take nieco vyznam?

Alebo potom nejake "normalne", napriklad: obchod.activa.sk

I ked nevyzera "najlepsie" ale zaroven ani nie "najhorsie" :)

Ma niekto nejake odporucanie k lampam ? :)

AdamKrt

A co tak miesto jednej megasilnej ziarovky si tam dat slabsie, ale viac. Svetlo neni potom rozmiestnene z jedneho bodu, ale z viacerych. Viac svetla, menej tienov... Postaci na stol lampa, luster povedzme s tromi ziarovkami...

[zruseny12]

...no mna tiez zaujal,je to zaujimave citanie.../hoci ja si myslim,ze kto nema V HLAVE FILIPA,NEPOMOZE MU ANI 100ZIAROVIEK-NAJLEPSICH-ALE ASI NA TOM NIECO BUDE/

lost

wow, ten clanok je dobry :)

ked si tak spomeniem, za mladi, ked som este chodil na gymnazium, vzdy som mal tmavu izbu "aby mi nesvietilo na monitor" .. asi preto som mal zle znamky :D

Well

Ved kup halogenovu ......na stadionoch sa s tym osvetluje ihrisko len nic v blizkosti dvoch metrov nemaj aby ti nieco nezhorelo:)

[zruseny12]

pokracovanie...

Jedna skupinka pri tom sedela v miestnosti s 25 wattovými žiarovkami bez tienidla, druhej svietili nad hlavami fluorescentné lampy. Prvá skupina bola pohotovejšia v identifikovaní slov, ktoré boli významovo príbuzné rozumu (napríklad bystrosť, kreativita, fantázia). Vedci sa domnievajú, že viac ako samotné osvetlenie ovplyvnil výsledok testu fakt, že žiarovka sa nám v podvedomí spája práve s bystrosťou.

Podobne ako predchádzajúci pokus dopadlo aj testovanie matematických zručností. Opäť z neho obišla lepšie skupina študentov, čo sedela v miestnosti s holými žiarovkami.

Nielen ku kreativite a bystrej mysli, ale aj k pozitívnejšej nálade prispieva svetlo zo žiarovky. Pri nedostatku svetla dochádza v tele k hormonálnej nerovnováhe. Tým, že štítna žľaza neprodukuje dostatok melatonínu, zvyšuje sa aj riziko prepuknutia depresií.

Pre podporu produkcie melatonínu sa v medicíne využíva takzvaná fototerapia (čiže liečba svetom). Pomáha depresívnym pacientom, ale napríklad aj osobám, ktoré sa zotavujú z rôznych závislostí.

V profesionálnych podmienkach vyzerá kúra nasledovne: počas niekoľkých dní až týždňov trávi pacient čas v špeciálne vysvietených miestnostiach. Svetlo v nich je oveľa jasnejšie, než na aké sme zvyknutí v bežných podmienkach. Len pre porovnanie, žiarovky pri kúre svietia silou 2000 luxov, čo je približne štvornásobok svetla lámp v našich bytoch.
Ak by ste mali záujem aplikovať takúto svetelnú kúru v domácich podmienkach, lampy na to určené možno zohnať v predajniach s elektronikou alebo na internete a ich ceny sa pohybujú približne od 100 eur vyššie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ake ziarovky ? - Fórum - ZDRAVIE.sk