Ako prestať fajčiť?

Príspevok v téme: Ako prestať fajčiť?
evuska2323

Potrebovala by som radu, ako mam prestat fajcit? Som zavisla na tabaku uz dost dlho (6-7 rokov)....pokusala som uz oto niekolko krat ale nemam nato pevnu voľu....pocula som o nejakych tabletkach a injekcii ze je to ucinne...viete mi nieco otom poradit??A kolko to stoji?Zuvackam a naplastam neverim....ďakujem za rady!

sudruh

Vazeni a mili, prestane si kupovat balicky cigariet a mate po probleme...:)Ja som chlap, mam 29. rokov, nepijem a ani nefajcim, radsej chodim cvicit a zijem zdravo.

Stevo.

Nani

No to je naozaj obdivuhodné, Habbs, ale ako vieš nie sme všetci rovnakí a takých ako Ty je málo, fajčila som celé desaťročia a čakala na zázrak a ten prišiel.
Ak je pravda čo píšeš,tak klobúk dolu.

Habbs

Ja som prestal z dna na den a odvtedy preslo 5 rokov a ani jednu som si nedal a som si na 100percent isty,ze ani nedam lebo o tom absolutne nepremyslam.Ak si myslite,ze sa neda prestat,tak ste na omyle.A nepotrebujete k tomu ziadne champix ani nijake ine blbosti.Najlepsie je zacat sportovat,tak ako som to zrobil ja.Hodinu skutocneho treningu,kde sa clovek poriadne zadychci.Vtedy nieje chut fajcit,aspon som ja nemal.K tomu treba aj chciet prestat.

Nani

Prestala som fajčiť s pomocou champixu, a pretože som bola odhodlaná prestať, na peniaze som nehľadela. Fakt je že prvé 2-3 mesiace to stojí dosť, ale potom už jedno balenie na dva týždne som užívala mesiac aj dlhšie. No za cigarety som mesačne dávala len o niečo menej ako za mesačné balenie champixu.

ivana45

pozrela som si cenu, tak sa opravim: mesiac vyjde na cca 80 Eur.
Champix – doporučená 12 týdenní léčba = 988,50 (1.–2. týden) + 988,50 (3.–4. týden) + 2 × 1 096 (5.–12. týden) = 5.789Kč
Uzivacia schema je malinko zlozita, ale da sa: Pacient si má určiť dátum, odkedy prestane fajčiť. Dávkovanie CHAMPIXu má začať 1 - 2 týždne pred týmto dátumom. Odporúčaná dávka lieku v 1.-3. deň je 1 tableta CHAMPIX 0,5 mg 1x denne, v 4.-7. deň 1 tableta CHAMPIX 0,5 mg 2x denne a od 8. dňa až do ukončenia liečby 1 tableta CHAMPIX 1 mg 2x denne (pacienti, ktorí netolerujú nežiaduce účinky, užívajú 1 tabletu CHAMPIX 0,5 mg 2x denne). Liečba trvá 12 týždňov. U pacientov s vysokým rizikom návratu k fajčeniu sa môže zvážiť postupné znižovanie dávky. U pacientov, ktorí úspešne prestali fajčiť po uplynutí 12 týždňov, sa môže zvážiť doplňujúca liečba počas 12 týždňov v dávke 1 tableta CHAMPIX 1 mg 2x denne.

ivana45

Tabletky sa volaju Champix, su na predpis, aj praktik moze. Kura trva 3 mesiace, liek plati "pacient", mesiac vyjde na cca 60 eur (ceny v jednotlivych lekarnach sa lisia).
Drz sa. Ja keby som sa chcela oslobodit od fajcenia, by som tie peniaze na liek dala. Da sa prepocitavat, kedy sa "vratia" na uspore na cigaretach. Za dolezitejsi povazujem zivot bez cigariet.

B.

Ibaže tie žuvačky sú drahšie než cigy:D Škoda, že nepredávajú napr. zmrzlinu z tabaku, takto by som vyznel ako nefajčiar:)