Ako sa zbaviť kútika na ústach?

pekloQ

kutiky su znakom infekcie... rozkrojte stručik cesnaku a natierajte si ich ními.. popritom užívajte železo,zinok a b-komplex ak neprejde vyhladat lekára može to byt aj prejav rakoviny

Miriam2412

Kútiky sú odrazom žalúdočných problémov. Mala som zápal dvanástnika a po 4 rokoch sa mi opäť vrátili problémy. Prvé miesto, kde sa zápal alebo porucha prejaví je kútik. Ale určite treba doplniť vitamín B,C, poprípade zinok. Môže vznikať taktiež z nedostatku železa. Treba vylúčiť zo stravy čokoládu a kolu. Dobrá je aj kalciová masť, ale pokiaľ nič nezaberá, treba určite navštíviť lekára.

EmčaPemča

Keď sa mi na Vianoce nejakým záhadným spôsobom spravil kútik, myslela som si že to bude len pár dňová záležitoť (keďže som ho pred tým nikdy nemala). Prečítala som si všetky možné rady ktoré som našla tu, či na iných fórach. Kúpila som si tablety Riboflavín, používala kalciovú masť, Tea tree oil, sudocrem, užívala som popri tom aj vitamíny B komplex.. No prešiel týždeň, dva, a stav sa mi ešte zhoršil. Budila som sa s krvavými,vysušenými a opuchnutými perami, kolegyne sa ma pýtali či som bola na botoxe. Kútik stále mokval, nehojil sa, a okolo úst mi začal vznikať suchý a červený akoby ekzém. Vyzerala som hrozne! tak som usúdila že to musí byť nejaká vnútorná príčina a zašla k doktorke. Tá ma hneď poslala ku kožnej. Kožná..jediné čo mi povedala, že mám používať jelení loj a Bkomplex. Tak som si kúpila aj loj, a ďalšie balenie Béčka. Mesic s kútikom, a NIč mi nezabralo! Bola som zúfalá vyzerala som hrozne, nemohla som si poriadne čistiť zuby, jesť, rozprávať ani sa smiať..Objednala som sa k dermatologičke, a to som mala spraviť hneď na začiatku. (Ale koho by napadlo, že koli \"obyčajnému kútiku\" tam treba ísť?) Predpísala mi 2 ďalšie maste - Bactroban a Hydrocortison. K tomu som užívala Bkomplex, zinok, a vela vitamíun C. A ešte mi dala dobrú radu, používať detskú zubnú pastu kým sa mi to nevylieči. Konečne niečo, čo zabralo. Po dvoch dňoch používania Bactrobanu na kútik aj celé okolie pier, (Hydrocortison som používala len na noc)a samozrejme cpania do seba všetkých tých tabliet ,vidím konečne výsledky. Ekzém úplne zmizol, a kútik sa rýchlo hojí :)

Takže ak sa chcete RýCHLO nepríjemného kútiku zbaviť,osvedčená receptúra - masť Bactroban, vitamíny Bkomplex, Zinok a Céčko :)(a obmedziť pohyb ústami :D)

Držím palce!

vilaamalka1

na kutiky, opary a afty pouzivame tea tree olej - čajovníkový éterický olej, 10ml za cca 3 ecka. to je nas liek na vsetky dezinfekcie a hojenie...
na eshop.natureal.

Ivka 1

Na kútiky nič lepšie nepoznám používam tyčinku Aloe lips,večer natriem a ráno neviem ,že som mala kútik. Má však aj ďalšie použitie
upokojuje, vyhladzuje a zvlhčuje popraskané a suché pery napomáha pri prevencii herpesu,zabraňuje bolestivým prasklinám pokožky /vhodný aj na nohy /,je ideálnym pomocníkom v núdzových situáciách, ako je napr:
uštipnutie hmyzom ,drobné rezné rany či popáleniny,pomoc aj prevencia pri oparoch, ekzém v oblasti očí
zvýšenie lesku pier pri podklade matného rúžu,zvýraznenie lícnych kostí a oblasti očí,opar v oblasti pier pri prechladnutí,ošetrenie uší pri spálení slnkom,na ošetrenie citlivých bradaviek /kojace matky, športovci/,vonkajšie hemoroidy - v tomto prípade je nutné mať 2 tyčinky :), na ošetrenie vyštípanej pokožky pod nosom pri prechladnutí a nádche,
na pálenie po bodnutí a svrbivé vyrážky,na zmäkčenie suchej kože,na
rezné rany pri holení,pri popŕhlení pŕhľavou...

biankečka

Ahojte..do piatka potrebujem vyzerať v pohode už asi týždeň mám nenormálne kútiky.. neviem čo s tým už.. maz z uší som skúšala aj pastu aj slivovicu momentálne a nejak mi to nepomáha... ešte nejaký nápad ??