Bojím sa

Príspevok v téme: Bojím sa
to je jedno

Takže začal by som tým že sa bojím byť šťastný. Bojím sa tej veľkej zmeny. Stále mávam zovretý žalúdok a zrazu mám byť usmiaty a pohodový namyslený drbo ktorého má každý rád? Akože ako introvert sa cítim výnimočný pretože vidím veci ktorý si blbý extroverti kvôli svojej uponáhlanosti ani nevšimnú. Ale niekedy by bolo asi lepšie ísť s ostatnými (s väčšinou) ako keď sa naše chodníky rozchádzajú. Ja idem do tmavého lesa ktorý ma fascinuje svojou tajomnosťou a nebezpečím. Určitým spôsobom ma smútok uspokojuje a ukludňuje. Proste sa bojím že ak budem šťastný tak všetko stratím a nič mi nezostane. Dokonca ani ten sprostý smútok. Ja som introvert a z mojej pozície si nemôžem dovoliť stratiť aj to málo čo mám.

Nemal som v posledných rokoch šťastie a tak som si akosi zvykol na samotu a smútok. Teraz ale nastal bodový zlom kedy by som to chcel zmeniť. Ale ja sa proste bojím byť šťastný. Je to niečo nové čoho sa bojím. Hlava mi hovorí že si šťastie nezaslúžim, ale to bude asi tým že som šťastie 4 roky nepoznal. Ide len o zvyk. Vedelli by ste mi poradiť ako nebyť hanblivým, introvertným k*kotom? Fakt ma to začína srať. Smútok prekročil hranicu a už mi začína hrabať. Nemám nikoho komu by som sa s niečim porozprával alebo zveril. Chýba mi ludský kontakt. Stačilo by keby niekto prišiel a povedal že všetko bude lepšie. Nie úplne dobré ale len lepšie. A rodičom sa nezverím lebo s nimi mám neutrálny vzťah. Niekedy som to aj skúšal ale majú iné zmýšlanie a nechápu ma. Pomali si začínam myslieť že je chyba vo mne. Ale to nie je úplná pravda. Viem že toto si nahovárajú aj iný ludia. Ale ja ešte dokážem ako tak normálne uvažovať.

Jasne popísal som tu možno nezmysli alebo čo ale za prvé aspom som sa o tieto sračky s niekym podelil a za druhé ak mi niekto poradí a pomôže budem fakt rád že na mňa nikto nesere.
Ďakujem za rady, pripomienky a ostatné srandy.

WSJGJFGFHGF

vyriesil sa mi pracovny problem,zacala som malovat obrazi,v nich vyjadrujem svoje pocity,mala som taky mensi problem s potenim pod pozou,niekto mi poradil nech si kupim DRICLOR,potenie sa mi zastavilo a ja som si mohla konecne po 27.rokoch kupit farebne tricka,tak ako som cely zivot nosila cierne veci tak som zacala nosit farebne a malovat farebne obrazy,to je len malicka cast dokazov ze ta kniha mi zmenila zivot.

WSJGJFGFHGF

zacala som tu knihu dopodrobna studovat,postupne mi do hlavicky prichadzali informace ktore som nechcela vediet alebo som mala strach ich vediet,zacala som tym ze som hovorila osobam ktore mi ublizovali,im do ici hovorit to ,co si o nich skutocne myslim,vtedy som dostala velku odvahu pretoze ti zly ludia sa mi zacali vyhibat,mala som od nich pokoj

WSJGJFGFHGF

nieco v skratke o mne.Mam 27,bola som bojazliva,hanbliva,uzavreta osobka.Zlom sa stal asi pred 3.mesiacmi,ako som zacala citat tu KNIHU,samozrejme pohohlo mi aj toto forum,pisala som o Cervenani,depresiach,nechuti k zivotu,mala som skoro vsetky problemi co sa pisali na fore.Stal sa asi zazrak a ja som si jedneho pekneho uprsaneho dna povedala a DOST.Preco mam trpiet ked to ide aj inak.!

WSJGJFGFHGF

ahoj TO JE JEDNO,ano len si ju precitas a hotovo.Ale pozor,musis CHCIET si ju precitat a pochopit a to je rozdiel.Precitat a precitat je rozdiel.! Nie len precitat ale ju studovat a tajomstvo je v tom ze jej musis verit,to je cele.

WSJGJFGFHGF

ahojte,ahoj TAK ,mam sa fajn,no konecne tu niekto zacal pisal o knihach,pretoze to su najlepsi pomocnici,ani blizka osoba ti tak nepomoze ako KNIHA

zuzu35

prečítaj si knihu od Mijo Nikic Ako vierou premôcť strach. Ja osobne nie som až tak veriaca,ale tá knižka mi dala odpovede na moje životné otázky.Počul si už o autogénnom tréningu?Je to nácvik koncentratívneho sebauvolnenia.Mudr.Jozef Hašto,PhD sú to úžasne cvičenia ktoré by ťa mali zbaviť napätia- strachu a stresu.Ale je to aj na tvojom poz. zmýšlaní.:-)

tak

Miluj svoj zivot je uzasna kniha o tom ako zmena myslienok dokaze cloveku pomoct, je to fascinujuce citanie, ja Ti ju odporucam, ... pomoze Ta zbavit sa Ta strachu, ver mi, ...

Ahoj WSJ, ako sa mas, ... ja vyborne, ...

to je jedno

A okrem tej knihy teda nič? Len si ju prečítam a hotovo? Doma takú knihu mám ale či to pomôže to neviem...