panicka porucha - suvisiace problemy

Príspevok v téme: panicka porucha - suvisiace problemy
usmev:)

zdravim vsetkych!!:-)
mam diagnostikovanu panicku poruchu.. a mam k nej aj par nezodpovedanych otazok.. pytala som sa ich priamo na psychoterapii, ale dostala som len velmi nejasne odpovede.. preto som sa rozhodla opytat aj tu, kde nas, "PP-ckarov", je pomerne dost a kde mi viete napisat aj osobne skusenosti, ktore sa cenia najviac:-)
prva vec - vzdy ked na mna pride stres alebo strach, hned ma zacne boliet lava ruka.. pamatam si este na svoje prve ataky (konkretne na ten druhy), ked ma tak neskutocne ta ruka bolela, ze som s nou ledva hybala.. teraz je to take, ze obcas zaboli menej, obcas viac.. obcas zaboli rameno, obcas zapastie, obcas pocitujem uplne ako ta bolest prechadza do prstov, zvacsa aj do malicka, niekedy zaboli cela ruka a niekedy je uplny pokoj.. stretli ste sa s tym? je mozne to pripisovat prave PP alebo by bolo vhodne to zacat riesit cez inych lekarov? musim podotknut, ze mam aj dost velke problemy s chrbticou, casto ma boli, casto chodim zhrbena, mam aj skoliozu.. ale ta ruka ma v pokoji nikdy nezvykne bolievat, ona zasadne len vtedy, ked prezivam nejaky stres..
druha vec - zazltnutie ocnych bielok.. pravdepodobne to ma za nasledok zvyseny bilirubin.. citala som, ze prave ten sa moze zvysit pri strese, pri nadmernej fyzickej aktivite, zlej zivotosprave a podobne.. u mna by sedel ten stres.. tie bielka nemavam casto zazltnute, ked vela spim a som v pokoji, mam pocit, ze su vtedy krasne biele.. ale akonahle mam nejaky stres, malo spim, nepravidelne jem, hned ich mam zlte a zle to vyzera.. napriklad aj dnes.. po dlhej dobe na mna pred jednym ustnym prejavom prisiel strasne stres.. naozaj strasny.. bola som nutena vziat si Lexaurin, aj ked sa mi tak pocitov vyhybam.. zabral az po urcitom case, takze dovted som si odzila svoje:-).. nechcela som to pokazit, zalezalo mi na tom a vedela som, ze keby som si ho dnes nevzala, tak to pravdepodobne ani nedokoncim a prinajhorsom sa tam aj zlozim.. a teraz som si vsimla, ze tie bielka mam dnes fakt velmi zlte.. stretol sa niekto aj s tymto problemom? myslite si, ze to moze mat za nasledok stres, resp. panicka porucha? tu este mozem zdoraznit, ze pocas skoly mavam velmi nepravidelne jedenie a niekedy, ked mavam stresujucejsie obdobia, tak mavam crevnu neurozu.. casto ma pichava vpravo vedla pupka - bola som s tym uz aj na vysetreni, ale nic sa mi nepotvrdilo, zevraj to mam zo stresov.. k tomu aj jeden fakt, ze v rodine ma viacero ludi problem so zlcnikom a mam na to pravdepodobne nabeh aj ja.. pocitujem to po urcitych jedlach, ktore sa zvyknu prejavit prave tym pichanim..
nechcem totiz vsetko zvalovat na panicku poruchu a pritom problem moze byt niekde inde a moze byt aj vaznejsi.. avsak, nechcem sa zamotat do dalsich navstev po lekaroch, ktorych som si uzila az az a mojej psychike teda vobec nepridavali, skor naopak, viac to cloveka nicilo, lebo sa pride na vselico ine, len nie na to co potrebujete..
tak by som bola rada, ak by sa k tomu niekto vyjadril, kludne aj k tomu co cital, co pocul, co zazil on sam alebo niekto z okolia, potesim sa fakt kazdemu nazoru:-)
a tiez by ma este zaujimalo, ci mi neviete poradit nieco na tieto dva problemy, ako postupovat, pripadne co urobit preto, aby som sa ich zbavila:-)
za pomoc velmi pekne dakujem a vsetkym prajem krasny den!:-) drzte sa!:-)

romanoo

Ahoj, krcnu chrbticu mas v poriadku ? Ked su stresy, zvykne sa blokovat a mozno aj navodzovat stavy podobne PP, u mna hlavne s dychanim. A ta ruka moze prave z krcnej robit to co robi. Skus RTG krcnej, i ked lepsie je hned MRI-magnet. rezonancia.

usmev:)

dakujem alexa za odpoved!!:-)
ja som tiez abstinentka, alkohol nepijem skoro vobec, takze tiez tuto moznost vylucujem:-) a bola som aj na sono pecene (tam by sa zistilo keby som mala nieco s pecenou, vsak?) a vtedy mi povedali, zevraj vsetko ok, preto mam najvacsie podozrenie, ze by to mohlo suvisiet prave s panickou poruchou a hlavne tym stresom.. posledne obdobie bolo toho na mna tak strasne vela, ze som mala jeden z najnamahavejsich mesiacov, mala som problemy so spankom, byvala som strasne vycerpana, malo oddychnuta, nepravidelne som jedla a zevraj toto vsetko moze sposobovat zvysovanie bilirubinu.. dakujem aj za nazov toho produktu, pojdem sa informovat, budem rada, ak sa to troska zlepsi, lebo mi to troska prekaza.. nevyzera to velmi dobre a neznasam, ked sa ma na to pytaju ludia, vacsina si asi mysli, ze mam zltacku a ich nakazim, pripadne ich napadne milion inych chorob a potom na mna pozeraju ako na niekoho kto ohrozuje ich zivot.. a mne sa tak pacia, ked su tie oci take krasne biele, uplne to cloveku rozziari pohlad:-) tak pevne verim, ze ked prejdu tieto stresy, ktore prezivam a budem uz potom len oddychovat, pravidelen jest, tak to bude lepsie.. a tie kvapky Visine mam aj ja, tie pouzivam na unavene oci, lebo tieto dni sa straaaasne vela ucim a potom ma bolia, len nemam pocit, ze by mi vdaka nim zbeleli.. ale urcite sa skusim informovat na nejake prirodne preparaty, tak snad to bude lepsie:-) dakujem este raz za odpoved:-)

alexa77

ahoj.aj ja mávam zvýšený bilirubín,máme to v rodine,aj brat to má,týka sa to pečene.podotykam ze som takmer abstinentka,takze z alkoholu to nieje. uz dávnejsie mi lekarka predpisovala lipovitan,teraz sa da kupit bez predpisu.ale v lekarnach su aj ine lieky na to,volnedostupne,taktiez u liecitela u nas.skus este ocne kvapky vizine,mne pomohli. ja ich mam zažtnuté ked si dam pivko obcas,a ked jem zeleninu,ovocie,mam ich pekné biele. tiez sa liecim na panicku poruchu,no to co mas s tou rukou neviem ci sa tejto diagnozy tyka,ja som to nemala.tiez som so vsetkym behala k lekarovi,vzdy na vsetko povedali ze to je psychika.

usmev:)

a este jedna vec, co by som dodala - mam aj alergiu.. hlavne na jar a v lete.. na pel, pokosenu travu a podobne.. pamatam sa, ze mi prvykrat prepukla asi pred 3 rokmi, kedy som travila prazdniny v prirode, kde bolo milion stromov, kvetov a strasne mi vtedy opuchli oci a malo som ich cele hnisave a prave vtedy som si vsimla, ze mam tie bielka totalne zlte.. ale to uz je asi uplne iny problem ako riesim tento, aj ked neviem.. posledne tri dni som tiez kychala a mala slabu nadchu, stipali ma oci a to som pritom netravila vela casu v prirode, povacsinou len doma..
neviete mi poradit nejaky produkt, kvapky alebo nieco podobne na vycistenie oci, aby som nadobudla krasne biele bielka? dnes sa ma na to dokonca dvaja ludia spytali, co to mam s ocami, ci nemam zltacku, ze to zle vyzera:-/ nepotesilo ma to, lebo sama o tom viem a samej mi to nie je prijemne, ale neviem ako to riesit.. krasne bielka uplne zmenia pohlad tych oci, ked su take zlte to vobec nevyzera dobre a je mi vtedy aj dost neprijemne pozerat niekomu do oci.. dakujem pekne:-)