posledne stadium rakoviny prsnika

watermelon

nase matere nejedli Ecka, koloranty, aditiva, ked mali udene co povazujem za to najnezdravsie, este vzdy to pravdepodobne bolo zdravsie ako dnesne udene, ktore sa vraj namaca do dakej kvapaliny udiacej, a ked zjes jeden parok je to akoby si vyfajcil jednu krabicku cigariet. Takisto nase matere nejedli rastove hormony, antibiotika a ja neviem co este vsetko sa v mase dnes nachadza.

ele

pauli, toto sme sa ucili na zakladnej v siedmom rocniku!! Predpokladam ze Lucy ti tiez nic nehovori, milujem ked nevzdelany clovek rozvija diskusiu tohto typu, potom to je fakt zaujimave, padam odtialto! blee

ele

Pauli, staci vychodit prvy stupen zakladnej skolky, dosiahnut to na vysku je tiez fajn :D Nic som si nevygooglila, pisala som to z vlastnej hlavy, mam pri sebe rocne dieta, nemala som cas pisat na tvoje primitivne prispevky. Dobre ze nas neporovnavas rovno s jastericami a so psami.

ele

Pauli, priemerny vek sa zvysuje, takze nase matere, ako si ich nazvala sa nedozivali vysokeho veku, prave kvoli tomu ze jedli bravcove pecene a slaninu..

pauli 73

dosť dlho si googlila ele:)))viac sa mi páči vysvetlenie prispievatela a watermelona :) ale aj tak ďakujem...

watermelon

pauli: neoponujem len prevracias moje slova. vdaka liekom si zivot umelo predlzuje, ale o dlhovekosti sa neda hovorit, ta sa nachadza az tesne pri 100, podla mna. Surovou stravou to mozes dosiahnut bez liekov. "Normalnou" stravou to dosiahne len dost malo jedincov a to len vdaka liekom.

ele

Watermelon, diky si mila.. Tiez preferujem surovu stravu, len som ju obohatila kvoli tehotenstvu, preto som sa pytala, nebudem sa hrabat v tvojich prispevkoch, na to nemam cas, vlastne beriem otazku spat..

ele

Tak nech sa ti paci Pauli :D Praclovek niesol inu geneticku informaciu ako dnesny clovek- homo sapiens sapiens, preto sa nemohol dozit priemerneho veku dnesneho cloveka. To keby si nas prirovnavala k primatom ako su simpanzi, oni sa tiez dozivaju iba okolo 50-ky. Ak chcem porovnavat, tak si zober dobu zhruba pred 2000 rokmi, napr. NOE sa dozil 160 rokov. Dufam ze ti staci taketo vysvetlenie..

prispievatel

v azii je najmensi pocet rakoviny, uplne minimalny ak neberieme aziatov, ktori ziju kozmopolitnym zivotom-mcdonald, stres, cocacola. Dozivaju sa nad 80rokov pravidelne a uvedomte si aky maju jedalnicek- surove ryby, zeleny caj, riasy, kapusta, ovocie, zelenina, minimum masa, vsetko malo tepelne spracovane, alebo len ohriate vo woku...Takze na tom asi nieco bude, kazdopadne to nikto nepoprie ze clovek co je denne maso, pije sladene napoje, fajci, zeleny caj ani nevie co je, alebo do neho da cukor ma vacsiu pravdepodobnost rakoviny.

pauli 73

ok, ale watermelon, tak ako to je...človek sa dožíva v dnešnej dobe vysokého veku vďaka liekom alebo surovej strave? lebo trošku si oponuješ...ale tak nevadí,ja som sem len nakukla a v podstate mi je to jedno...dlhovekosť nie je daná spôsobom stravovania ale spôsobom života, naše matere a otcovia jedli slaninu, údenô, ine ako bravčovú masť nepoznali a vládali robiť na poli do vysokého veku :)