Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pityriasis rosea

KLabka

Ahojte, tiez mi bola vcera u kozneho lekara potvrdena tato kozna choroba (trapila ma cca 3 tyzdne od prveho fliacika).
Kozny mi dal toto: Emollient - kupelove aditivum s obsahom tekuteho parafinu, a kazal mi 2x za den sa s tymto umyvat - vyradit vsetko ostatne.
Masticku vraj iba na loziskove/cerstve, nove svrbiace fliaciky - Fucidin krem
Tabletky - rano 1 vecer 1 tabl. - Fexofenadin Generics 180 mg

Zabera mi to uz po 2 tabletkach!. Na ktore uz miznu si davam kokosovy olej, ten si uz davam asi 5 dni, kozny povedal, ze "vyborne", ocot mne nezaberal a stipalo ma to po nom...kokosovy olej mi super pomaha, plus uz 5 dni uzivam Imunoglukan - zatial stale 3 tabletky denne, a este zjem aj min 20 bobuliek Gogi - Kustovnica cinska - v rannej kasi s ovocim..

Ja som bola prechladnuta viac krat tento aj minuly rok a asi sa mi velmi oslabila imunita. Naprv sa mi objavili 2-3 fliaciky na ruke a na lytku a potom dalsie asi po 7 dnoch, a potom rychlo pribudali na prsiach a smerom dole k bruchu.

Hlavne treba pozitivne mysliet :), ak sa da byt bez pracovnych a inych stresov, oddychovat, nepotit sa - teda ziadne cvicenie, mne sa dalsie fliaciky objavili po JOGE kde som sa spotila, ...a pomaly to odchadza.
Drzim palce s liecenim a odporucam kazdem radsej zajst ku koznemu.

matway

Ja zas odporúčam očistiť si vnútorné orgány /príčina/, nie ošetrovať povrch kože /dôsledok/.
A áno jablčný ocot je dobrý pomocník, ale...

Polada

Ja velmi odporucam natierat sa jablcnym octom kazde 2 hodiny. Nie je to moj vymysel, nasla som to v nejakom odbornom ang. clanku a musim povedat, ze za 4 - 5 na sebe nemate nic. Masticky od koznej nepomahali, tak som bola nutena obratit sa na net a pomohlo.

Annnne

Tiež momentálne absolvujem liečbu na túto divnú kožnú chorobu - ževraj nejaký druh plesne.. Asi 2 mesiace dozadu som mala pod p. pazuchou červený fľak, tiež som tomu nevenovala pozornosť (že asi nejaká alergická reakcia na jedlo?). Až cez vianočné sviatky sa mi na celom bruchu povyhadzovali červené drobné fliačky. Išla som ku kožnej, predpísala mi masť Elocom a Triamcinolon a tabletky Fungolon. Asi 2 dni od prvej aplikácie všetkých liekov sa mi začali fľaky rozširovať všade (ruky, chrbát, nohy..) Liečim sa druhý týždeň, fľaky stále mám, ale tie prvé na bruchu už začali pomaly miznúť. Doktorka povedala, že liečba trvá 5-6 týždňov + obmedziť sprchovanie na 3x do týždňa bez sprch. gélov a žiadne športy, kde sa človek spotí..Toť moja skúsenosť. Prajem všetkým skoré vyliečenie:)

nwelly

Ja by som pri tomto ochorení odporúčala orálne užívať rakytníkový, cédrový olej a olej z granátového jablka.. hlavne upraviť imunitu a byť v kľude.. zdravá strava, všetko s mierou, všetko s kľudom, pozitívne myslieť.. poprípade preliečiť dýchacie cesty, keďže u mňa to začalo opakujúcou sa chorobou a jej nepreliečením, hlavne dýchacích ciest. Prajem každému veľa sily pri liečení, hlavne sa treba dať dokopy aj psychicky, mastičky sú už len sekundárna vec, dôležité je preliečiť to zvnútra.. Ja plánujem vyskúšať aj toto - eshop.joalis.sk .. je tam viacero dobrých kvapiek, po vyskúšaní napíšem, či niečo z toho zabralo :-)

AdamPrikler

Zdravím, tiež práve mám pityriasis rosea. Už od augusta tohto roka som si všímal červené miesto pod pazuchou, ale nevenoval som tomu pozornosť, vravel som si, že to samé prejde. Po troškách sa zväčšovalo, robili sa mi na ňom chrastičky, no stále som to neriešil. Potom, pred cca 2-3 týždňami, sa mi behom pár dní vyhodili vyrážky všade, od hlavy, krku, trupu, chrbte, bruchu až do polovice stehien, potom sa to rozšírilo ešte aj na ruky, no hrozné. Povedal som si, že je na čase to riešiť :D Navštívil som moju všeobecnú doktorku, tá mi na to predpísala fucidin masť, alerid a dithiaden. Vďaka liekom ma to aspoň až tak nesvrbelo, ale masť som minul asi za 4 dni a stále sa to iba rozširovalo. Predvčerom som navštívil kožnú, ktorá mi zdelila moju diagnózu a predpísala masť Zn-dexamethazon. Je to úžasné, už teraz, po dvoch dňoch som za zobudil a červený výsyp sa zlepšil o 100%, už vlastne nemám červené nič, iba miesta tých najhorších častí sú zoschnuté, takže verím, že ako tu písali iní, už sa iba zošúpem z tejto kože a budem opäť zdravý :) A to mi tá doktorka vravela, že to budem mať na sebe 8 týždňov. V žiadnej slanej vode som sa nekúpal, veľa ráz som sa spotil, stravu som neupravoval .. takže odporúčam skúsiť tú masť a dúfam, že tiež vám tak pomôže. Stála 17 centov a je tam 120 ml :D Majte sa!

pata198920

Ahojte, urcite si to neliecte sami, mne na to doktor dal antibiotika, na vecer antihistaminika a mast 2x denne zarobenu v lekarni. Na sprchovanie tekuty parafin. Urcite to treba preliecit aj zvnutra a nielen mastami. Drzim palce!

Knazovicova

Mam skusenosti z timto ochorenim, asi mesiac som sa trapila a stale to neprechadzalo na internete som niekde citala ze sa dievca okupalo v mori a zmizlo to, tak som si kupila morsku sol a asi 3krat sa v nej okupala trochu dlhsie a konecne to zacina miznut. Ziadne maste , ani nic mi nepomahalo co mi predpisala doktorka. Zarucujem takito sposob liecby, najprv to hrozne svrbi ale da sa to prezit :)

RNG

Lekari sice nevidia priamu pricinu P.R., ale moze to byt vysledok prekysleneho tela a nasich vlastnych vzdypritomnych virusov.
Preto pri nej pomaha odkyslovanie, kupele v morskej vode a ultrafialove svetlo
Ja by som osobne pridal aj alkalizaciu a zvysovanie viralnej imunity, co vlastne dnes radim aj tak kazdemu, preventivne.
A na kozu prirodnu kozmetiku, zlozenu len z jedlych a nedrazdivych zloziek, taku co presdtupuje cez kozu a pomaha zivit podkozne vaziva a zaroven ich ochranovat, pozri cez Google.sk pod rng prirodna kozmetika kde uvadzam zmesi, co na seba pouzivam. Zacalo to cele pred rokmi, ked som mal alergiu na cokolvek kozmeticke, tj na chemikalie v kozmetike a bol som nuteny si vyrabat vlastnu vodu po holeni, neskor aj kremy z jedlych zloziek.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pityriasis rosea - Fórum - ZDRAVIE.sk